2023 ikinci tur seçimlerinde oy kullanabilir miyim?

İleriye bakmak İkinci tur seçimler veya ikinci tur 2023, itibaren Pazar 19 Kasımkonusunda şüpheler ortaya çıkıyor Buenos aires şehri devamsızlık durumunda oy kullanmaya gitme zorunluluğuna ilişkinhem PASO’da hem de 22 Ekim genel seçimlerinde. Gerçek şu ki, önceki seçimlerde oy vermeyen herkes, oy kullanmış oldukları sürece sonraki seçimlere de katılmak zorundadır. 18 ila 70 yaş arası ve şu şekilde görünür: nüfus sayımı seçim.

Sergio Massa mı yoksa Javier Milei mi? Javier Milei mi yoksa Sergio Massa mı? Günü kaçırıyorum seçimler çeşitli ekonomik yaptırımlara neden olabilir 50 ila 500 peso arasıveya belediye, il ve ulusal kuruluşlar nezdinde işlemlerin yürütülmesinin imkansızlığı. Ancak bu, insanları gelecek seçimlerde oy kullanmaktan muaf tutmaz. seçimler.

Danışma Oy kullanmamanın cezası varsa Ulusal Seçim Odası’nın (CNE) web sitesine gitmeli ve “Suçluların Kaydı” kategorisine girmelisiniz.

CNE web sitesinde “Bu yolla gönderilen başvuruların işlenmesi, bölgenin Seçim Sekreterliği’nin münhasıran sorumluluğu altındadır” ifadesi yer alıyor.

Giriş yapmak için sayfanın istediği doğrulama kodunu yazmanın yanı sıra belge numarasını, cinsiyeti ve seçim bölgesini girmeniz yeterlidir. Son olarak “Danışın“Oy vermeme nedeniyle herhangi bir ceza borcu olup olmadığını doğrulamak için.

Seçmenlerin ilgili masaya yaklaşmak için 10 saatleri var ve oyunuzu ulusal seçim gününde sabah 8’den akşam 6’ya kadar kullanın.

Kapanış saatinden önce işletmede bulunan kişiler konaklayabilecektir. sıranın gelmesine birkaç dakika daha varAncak saat 18.00’den sonra gelenler bunu yapamayacak ve gerekçelerini Seçim Hakimi’ne sunmak zorunda kalacak.

Seçim günü, Masa yetkilileri sabah 7.45’te hazır bulunmalıdır.. Bunların yanında yedeklerin, belgeleri bulunan posta memurunun ve merkezde görevlendirilen güvenlik görevlilerinin de bulunması gerekir.

Ayrıca oy verme yerine ilk gelenler arasında güvenlik görevlileri de bulunmalıdır. Yeni sabah 8’den akşam 6’ya kadar.Vatandaşlar gelip oy haklarını kullanabilecek.

“Belirlenen kişilerin sekiz buçuk saate kadar hazır bulunmamaları halinde, polis amiri ve/veya posta memuru bu durumu amirlerine ve bu durumu da en hızlı şekilde Seçim Kurulu’na bildirecek ve gerekli incelemenin yapılabilmesini sağlayacaktır. Gerekli tedbirler. Seçimin yetkilendirilmesini sağlayacak tedbirler”, 19.945 sayılı Kanun’u belirtmektedir.

Tüm vatandaşlar seçmen kütüklerinde oy kullanmaya yetkili olup olmadıklarını kontrol edebilir ulusal hükümet web sitesi aracılığıyla “Kayıt” kategorisinde.

Burada DNI’da görünen belge numarasını, kişinin cinsiyetini ve adresin ilçesini isteyen elektronik formun doldurulması gerekmektedir. Tüm veriler tamamlandıktan sonra, ilgili bilgiler nerede oy verilirkuruluş ve atanan masa numarasıyla birlikte.

Ayrıca Hükümetin sunduğu ücretsiz hattı arayarak da şüphelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz: 0800-999-7237. Sadece belge numarasını vermeniz yeterli olacak ve oy kullanacağınız yer, sıra ve sıra numarası size belirtilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir