40’ı aşkın milletvekiliyle zirvede kendisine eşlik eden liderler kimler?

La Libertad Avanza’nın başkan adayına Karina Milei, Guillermo Francos, Carlos Kikuchi ve Guillermo Ferraro’dan oluşan küçük bir masa eşlik etti Javier Milei Zirvede, yeni uzay sızıntılarını önlemek amacıyla ve 19 Kasım ikinci turunu göz önünde bulundurarak seçilmiş uzay yasa koyucularıyla birlikte liderlik etti.

Geceleri ve Córdoba ve Maipú’daki Hotel Libertador’da yapılan toplantı, birliklerin çeşitli temel amaçlarla uyumlaştırılmasına hizmet etti: denetimde ilerleme, alanın son seçimle karşı karşıya olduğu durumu ve özellikle de her birinde indirilecek mesajları analiz etme. bölgeler.

Zirvede Milei ve küçük masasına ek olarak (Francos kısa bir süre uğradı ve ardından TN’de bir röportaja gitti), 35 ulusal milletvekili ve sekiz senatör 22 Ekim’de yapılan genel seçimlerde seçildi. Başkan yardımcısı adayı Victoria Villarruel kampanya faaliyetlerine katılmadı.

Toplantının ardından aceleye getirildi seçilmiş milletvekili Pablo Ansaloni ve San Luis Ivana Arrascaeta senatörünün kaçışlarıBu gazetenin bildirdiği gibi, Üçüncü Pozisyon partisini onlarca yıldır Rodríguez Sáa ailesi tarafından yönetilen eyaletteki istikrarsız özgürlükçü yapıya nasıl “ödünç vereceğini” bilen kitlesel Graciela Camaño’nun müttefiki.

Mauricio Macri ve Patricia Bullrich ile yapılan seçim anlaşması, birçok liderin iddialarını LLA liderliğine duyurmaları için bir bahane olarak hizmet etti ve bu nedenle son haftalarda, önceki yasama anlaşmalarının bozulduğu ilan edilen farklı açıklamalar yayınlandı. . .

Hotel Libertador’da hazır bulunan 35 milletvekili arasında “Bertie” Benegas Lynch, cosplayer Lilia Lemoine, Córdoban Celeste Ponce, gazeteci Marcela Pagano, Oscar Zago, Romina Diez, Martín Menem, Guillermo Montenegro, Bartolomé Abdala, Santiago Santurio ve Nicolás vardı. Mayoraz. Özgürlükçü mecliste, LLA’nın sandalye eklemeyi başardığı her bölgeden en az bir temsilcinin bulunmasını sağlıyorlar.

Milei’ye getirdiği referanslar, zaten tarihi olan Mileist operatör Kikuchi, olası İçişleri Bakanı Francos ve Altyapı portföyünün başkanı olarak ortaya çıkan Ferraro idi.. Her zamanki gibi kız kardeşi Karina da ona eşlik ediyordu.

İç gerilimi azaltmak için toplantı

Özgürlükçü lidere yakın olanlar, bu tür bir toplantıyı gelecekteki bloğu “birleştirmek” için meşrulaştırıyorlar; örneğin milletvekilleri konusunda kimin başkanlık edebileceği hala bilinmiyor. Her şey ikinci tur sonucuna bağlı olacak. Başka bir LLA liderinin istişarede bulunduğu bir Milei başkanıyla “isyan edenler diz çöküp özür dileyecek” dedi.

Milei’nin kaderi, kendi yasama yapısında ve görünüşe göre JpC’den ayrılma yolunda olan katı PRO sektörüyle birleştirmeyi planladığı yasama yapısında daha fazla kusur olup olmayacağını belirleyecek. Eyalet yasama meclisinde sandalye işgal etmesi gereken Buenos Aires yasa koyucularının panoraması da karmaşık: Şimdiye kadar Francos ve eyalet armatörü Sebastián Pareja tarafından yönetilen bir “sınırlama” görevi vardı.

Ancak bu Pazartesi öğleden sonra Seçilen 13 il milletvekilinden 8’i bir bildiri imzaladı“Aynı eskilerle farklı bir Arjantin imkansızdır” başlıklı yazısında Macri ile yapılan anlaşmayı reddediyorlar. Şimdilik mekandan kopmasalar da anlayıştan rahatsızlık duyduklarını dile getirmeye karar verdiler.

Buenos Aires milletvekilleri Gustavo Sergio Cuervo, Carlos Fabian Luayza Troncozo, Viviana Yolanda Romano, Martín Adolfo Rozas, María Salomé Jalil Toledo, Blanca Alessi, Sabrina Inés Sabat, María Laura Fernández tarafından imzalanan metinde “farklı kişilerin müdahalesi” belirtiliyor. Mauricio Macri’ye La Libertad Avanza planı çerçevesinde yanıt verenler, temsil etmeye geldiğimiz projeyle tutarlı değil. Hepimiz aynı değiliz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir