“70’lerde ne yaptığını anlatmak zorunda kalacak”

Diğer şeylerin yanı sıra, Together for Change’in başkan adayının yetmişli yıllarda “anaokullarına bomba koyduğunu” ileri sürdüğü için Patricia Bullrich tarafından dava açıldıktan sonra ve İkinci tartışmaya saatler kala her ikisinin de kahraman olacağı, Javier Milei çıtayı yükseltti Casa Rosada yarışında rakiplerinden birine karşı ve “70’lerde ne yaptığını anlatmak zorunda kalacağı” konusunda uyardı.

“O Montoneros’ta terörist olarak bir geçmişi var. Bu Galimberti ve onun hakkındaki kitaplarda belgelenmiştir. Kendisinin dahil olduğu iki durum var; biri 76 yılında, diğeri 77 yılında.” “Mirtha’nın Gecesi”Bu Cumartesi televizyona geri dönen ve La Libertad Avanza’nın liderinin ortağı aktris Fátima Florez ile birlikte katıldığı bir program.

Bu doğrultuda Milei şunları ekledi: “Terörist adı olan Carolina Serrano’yu eğiten kişinin ifadeleri var ve belediye başkanının evinin bulunduğu parka bir buçuk kilo dinamit bıraktığı yönünde yanlış anlaşılma var. San Isidro ve bu Bir çocuk ve bir kadının yaralandığı patlama meydana geldi. Anaokulundaki karışıklık da bundan kaynaklanıyor.”

“Bunun iyi yanı şu ki 70’lerde ne yaptığını açıklamak zorunda kalacak.Özgürlükçü, temelde bomba atan bir terörist olduğunu vurguladı ve Bullrich’in “JP’de aktif olduğunu ve Montoneros’u, yani halkın devrimci ordusunu, yani ERP’yi, yani silahlı grupları, insanları kaçıran teröristleri desteklediğini” belirtti. , “İnsanları öldürdüler, insanlara işkence yaptılar, bomba attılar.”

Geçen Çarşamba, Milei’nin rol aldığı bir röportajın ardından A24onu “anaokullarına bomba yerleştirmekle” suçladı ve Değişim İçin Birlikte adayına göre yanlış bir şekilde Montoneros’un bir üyesi olarak geçmişinden bahsetti: Bullrich iki şikayette bulundu La Libertad Avanza’nın adayına karşı.

Birinde onu şu suçları işlemekle suçladı: iftira ve hakaretgeri kalanı ise iddia edilen suçlara ilişkindi. kamuoyunu korkutma ve nefret söylemi Hem o televizyon müdahalesinde hem de başkanlık tartışmasında yapılan suçlamalar için.

Her halükarda, iktisatçının Mirtha Legrand’ın masasında Bullrich figürüyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmeler yalnızca bunlar değildi. Son günlerde dikkatleri üzerine çeken bir başka konuya da dikkat çekti: Sofía Clerici ile Marbella’da lüks bir yatta çekilen fotoğraflarının yayınlanmasının ardından yaşanan Martín Insaurralde skandalı.

“Bullrich’in neden Insaurralde konusunda belirgin bir şey yapmadığını biliyor musun? Çünkü Lomas de Zamora’daki adayı Insaurralde’nin on yıldır sağ koluydu” diye suçlayan Milei, o sırada bahsettiği kişinin adının ne olduğunu hatırlamıyordu. Perde arkasında ona “(Guillermo) Viñuales” dediler.

Öte yandan milletvekili, hükümete ulaşması halinde Kongre’yi olağanüstü toplantılara çağıracağını tahmin ediyordu. “Devlet reformunu teşvik etmekişgücü piyasasının serbestleştirilmesi, ekonominin dışa açılması ve Merkez Bankasının ortadan kaldırılması.”

Arjantin’de Merkez Bankası’nın nasıl “enflasyona” yol açtığına dair uzun teorik açıklamalar yapmaya başlayan ve konuşurken çatal bıçağı fırlatan Milei, “Ekonomide açılım yaratıp Merkez Bankası’nı ortadan kaldırmak istiyoruz” dedi. jest. . “Mirtha’yı görüyor musun? Bana Merkez Bankası’ndan bahsediyorlar, sinirleniyorumBaşvuru sahibi, sürücüye gerilim yaratmak amacıyla “dedi.

Milei de bu doğrultuda röportajda yer alan partnerine göz kırptı: “Merkez Bankası bir takıntı ama tek değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir