Agustín Rossi ve Victoria Villarruel önceki tartışmayı alevlendirdi

Agustín RossiGenelkurmay Başkanı ve başkan yardımcısı adayı Sergio Massa Ve Victoria Villarruel, ulusal temsilci ve başkan yardımcısı adayı Javier Milei Hafta boyunca kafa kafaya bir tartışmada karşı karşıya gelecekler ancak önceki hafta radyoda konuştular ve yolları kesişti. Özgürlükçü, kendisine asla oy vermeyeceğini söyledi ve Santa Fe’li adam şöyle yanıt verdi: “Eğer Villarruel beni düşman olarak seçtiyse bu beni kendimle rahatlatır“.

Önseçimlerden sonraki ilk başkan yardımcısı tartışması sırasında en güçlü çatışmalardan birinde rol alan Rossi ve Villarruel, düelloyu önümüzdeki Çarşamba günü yeniden düzenleme sözü verdiler ancak bundan önce radyoda “Sábado tempranísimo” ile diyalog içinde yolları kesişti. Gönye.

La Libertad Avanza’nın Together for Change veya Mauricio Macri ve Patricia Bullrich ile olan ittifakına ilişkin bazı noktaları açıklığa kavuşturduğu bir röportajın ardından Villarruel’e, Çarşamba günü Rossi ile kendisi arasındaki tartışmayı kimin kazanacağını düşündüğü soruldu.

Liberal vekil, “Rossi’ye oy veremem, onu bir yetkili olarak sevmiyorum, başka bir durumda, başka türden bir yetkiliyle bazı farklılıklar gösterebilir veya biraz daha düşünceli olabilirim” dedi ve gülerek Peronist yetkiliyle birlikte başrolde yer alacak tartışmanın gelecekteki kazananı olarak seçildi.

Dakikalar sonra Rossi’ye aynı soru soruldu ve Villarruel’in cevabını içeren ses kaydı çalındı. Ülkenin Genelkurmay Başkanı, “Villarruel benim hakkımda hiçbir şeyi beğenmezse beni olumlu olarak nitelendirir. Eğer Villarruel beni düşman olarak seçtiyse, beni kendimle rahatlatır” dedi.

Ve tartışmayı izleyen halkın kazanmasını tercih ettiğini söyleyerek tepkisinin politik olarak doğru olacağını duyurdu.

Daha önce Villarruel, JxC’nin bir sektörüyle olan ittifaka değinmişti: “Biz, 19 Kasım öncesinde ortak bir mücadeleyle karşı karşıya olan iki alanız. Bizi bekleyen, onun önünde tüm Devlet aygıtına sahip olan Massa’dır, farklılıklar veya sorunlar olabilir.” söylemsel açıdan farklı olabilir, ancak formülün Milei-Villarruel olduğu konusunda hepimiz netiz. 19 Kasım dışındaki suçlamalara veya herhangi bir şeye odaklanmıyoruz.”

Rossi, Milei’nin kısa sürede fikir değiştirdiğine dikkat çekerken, “Milei kampanyada Together for Change’in başkan adayının bir zorba, bir katil olduğunu, anaokullarına bomba yerleştirdiğini, ellerinin kana bulandığını söyledi. saatler sonra Bullrich ile yüzde 90 anlaştıklarını söyledi. Ya er ya da geç yalan söyledi, her iki durumda da Arjantin’in sözünü bozan yalancı bir başkana ihtiyacı yok.”

“PASO sırasında ve ilk turda söylediği her şeyi, Birlikte Değişim seçmenlerini baştan çıkarmak için dirseğinin arkasında sildi. Eğer biri bir ankette Milei kazanırsa kimin yöneteceğini sorarsa ve bu şeyin kesinlikle Milei ile Macri arasında dağıtılması gerekir. ” diye ekledi Rossi.

Ve Genelkurmay Başkanı şu sonuca vardı: “Milei kendisini eski politikanın yerine gelen, yıkıcı bir aday olarak sundu ve şimdi kendisini iktidara gelmek için diskalifiye ettiği bir sektörle uzlaşan biri olarak sunuyor.”

İlk yardımcısı tartışmasında Rossi ve Villarruel arasındaki sert kesişme

Birinci başkan yardımcısı tartışmasında Sergio Massa’nın başkan yardımcısı adayı, Javier Milei’nin aday arkadaşının babasının askeri bir adam olduğunu ve ordunun maaşlarının Devlet tarafından ödendiğini hatırlattı.

Bu, özgürlükçülerin siyasi rakiplerinin görevde kaldıkları yıl sayısına ilişkin hesaplamalarına bir yanıttı. Rossi kaşınmadan ve sert bir şekilde şöyle sıraladı: “Villarruel tüm hayatını devletten geçirdi, çünkü emeklilik maaşından sonra kendisine maaşını devletten ödeyen babasından geçindi ve artık annesinin de emekli maaşı var.”

Video

Agustín Rossi, Victoria Villarruel’in asker babası hakkında konuştu ve şu cevabı verdi: “Kızınızı eyalete yerleştirdiniz”

Bu müdahale sırasında özgürlükçülere kampanya sloganlarından biriyle saldırdı: “Siz Devletin kastısınız, Villarruel.” Ona “ölü sinek” diye seslendi.

Hal böyle olunca milletvekili de çok geride kalmadı ve ağır mühimmatla karşılık verdi: “Malvinaslı bir kahramanın maaşını aldığı andan itibaren kişiselleşiyor… Bu arada, babamın vefat ettiğini öğrenin.” Kendisini mağdur etmeye ve Kirchnerist’i hatalı bırakmaya çalıştı.

Ama sadece tepki vermek için. Daha sonra onu hükümette küçük bir pozisyona sahip olmakla suçladı: “En azından ne hakkında konuşacağınız konusunda kendinizi bilgilendirin. Karton bir AFI’nin sahibiydiniz. Benim hakkımda söylediğiniz her şeyin yanlış olduğunu öğrenin.”

O zamana kadar Rossi, özgürlükçü adamın Kongre’de göreve başladığında CUIT numarasını aldığını ona açıklamıştı.

O noktada Rossi neredeyse bağırarak tekrar konuştu: “Karton bir AFI’nin sahibiydim ama rakipleri soruşturmuyor.” diye kendini savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir