Alberto Fernández, Javier Milei’nin saldırısının ardından Gustavo Petro’yu savunmak için çıktı: “Kabul edilemez suç”

Eski başkan Alberto Fernandez Söylemlerin yol ayrımına geldi Javier Milei Kolombiya başkanı hakkında Gustavo Petro ve bunun “kabul edilemez bir şikayet” olduğunu ileri sürdü.

PJ başkanının bu sözleri, Javier MIlei’nin televizyonda yaptığı açıklamalarda Petro’nun Kolombiya’yı batıran “katil bir komünist” olduğunu belirtmesi ve ardından Donald Trump’ın aynı anlamda bir konuşmasını sosyal ağlarda paylaşması sonrasında geldi.

Fernández bu Pazar günü kişisel makalesinde şunları yayınladı: “Onun halkı ve Latin Amerika birliğini güçlendirmeye yönelik sonsuz mücadelesi, onu saygımızı hak eden muazzam değere sahip bir lider yapıyor.”

Daha sonra şunları ekledi: “Kolombiya ve Arjantin, bu Büyük Vatan’ın yani Latin Amerika’nın diğer halklarıyla her zaman güçlerini birleştiren ülkelerdir. Küreselleşme, bölgeleri güçlendirmek için güçlerin birleştirilmesi ihtiyacını ortaya koyduğunda, diğerinin herhangi bir şekilde diskalifiye edilmesi kabul edilemez.”

Ve sözlerini şöyle tamamladı: “Kendilerini yönetmesi için Gustavo Petro gibi önemli bir lideri seçen Kolombiya halkının iradesine saygımdan dolayı, bunu kamuoyuna duyuruyorum. tanınmam ve dayanışmam sevgili dostum, Kolombiya Cumhuriyeti’nin şu anki Başkanı’na”.

Eski başkan, Milei’nin YouTube kanalında gazeteci Patricia Janiot ile yaptığı diyalogda Petro’yu “Kolombiya’yı batıran katil komünist” olarak tanımladığı açıklamalara bu şekilde atıfta bulundu.

Arjantin cumhurbaşkanına eski ABD Başkanı Donald Trump ve Şili liderleri Gabriel Boric ve El Salvador Nayib Bukele hakkındaki görüşlerini soran gazeteciyle bir tür karşılıklı çekişmenin ortasındaydı.

Bu Cumartesi ayrıca Milei, ekonomist arkadaşı Julio Goldestein’i retweetledi ve o da Donald Trump’ın, yeniden seçilme yarışında eski ABD başkanının Petro’nun “değil” olduğunu söylediği açıklamalarına yanıt verdi. iyi bir insan ve onu “sosyalist” ve M 19 gerillasının eski bir üyesi olarak tanımladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir