Andrés “Cuervo” Larroque lüks bir yatta Insaurralde skandalına karıştı: “Ciddi bir olaydı”

Buenos Aires eyaletinin Üretken Kalkınma Bakanı Andrés “Cuervo” Larroque, eski kabine arkadaşı Martín Insaurralde’nin skandal davasına, fotoğrafından ortaya çıkan görüntülerin ardından dahil oldu. Bir modelle Mallorca’ya yatta lüks gezi.

“Kişisel meseleyi analiz etmek istemiyorum, bilmiyorum, bazı unsurları kaçırıyorum, ancak genel anlamda açıkça çok net bir siyasi anlayışımız var ve bu kavramları yeniden doğrulamak çok önemli, çünkü Toplum bu tür durumlarda haklı olarak incinebilir.“, Futurock ile diyalogunda belirtti.

Ulusal yetkili ayrıca önümüzdeki günlerde davanın Eyaletteki Unión por la Patria seçim kampanyası üzerinde bir etkisinin olup olmayacağının analiz edileceğini söyledi. “Bu ciddi bir olay” diye ekledi.

Cumartesi günü, Sofía Clerici modelinin görüntülerinin yayınlanmasının ardından Insaurralde, Buenos Aires Bakanlar Kurulu başkanlığı görevinden istifa etti ve Pazartesi günü Lomas de Zamora meclis üyeliği adaylığı geri çekildi.

“Herkesin sorumluluğu, siyasi güçlerin, medyanın ve medyanın saldırdığı siyasi alana sahip çıkmaktır. Güvenin yaratılmasında siyasetçilere büyük görev düşüyor ve kesinlik ve yakınlığı yeniden kazanmaktır” dedi.

Larroque ayrıca Eyalet Valisi Axel Kicillof’un eski Genelkurmay Başkanının istifasını kabul etme ve bu pozisyonu feshedecek bir yasa tasarısını destekleme kararına da dikkat çekti.

Lüks yatta Martín Insaurralde ve Clerici.

Axel, Pazar günü Genelkurmay Başkanı’nın feshedildiğini duyurduğu tweet’inde “Çalışmaya devam etmeliyiz, bu çok doğru bir önlem. Yönetimi sağlamlaştırmalı, tüm toplumla bağımızı sağlamlaştırmalı ve sahip olduğumuz araçları korumalıyız” dedi. Bunların halka karşı olumlu anlamda siyasi eylemle ve fikirlerimize özen gösterilmesiyle, yani Peronizmle ilgisi var” diye belirtti.

Larroque’a göre, Siyasi liderler “ciddi hatalar” yapabilir ve yanılabilirler“, ancak bunun “siyasi eyleme, hele ki Haberçilik gibi ülkeyi dönüştüren bir doktrin ve felsefeye meydan okumadığını” belirtti.

Buenos Aires hükümeti Insaurralde skandalını genel seçimlere haftalar kala hızla sonlandırmaya çalıştı.

Telefe’de konuşan Kicillof, “Öğrenmeye başladım. O sırada orada olmadığını doğruladım. Bu hafta sonu burada, Arjantin’deydi” dedi ve ekledi: “Bu oldu ve pekala… bazı görüşmelerden sonra bu gerçekleşti” şu şekilde çözüldü: “İstifasını sundu ve ben de hemen kabul ettim. Bu tür davalar için bunun çok ses getiren bir tepki olduğunu düşünüyorum.”

Buenos Aires başkanı davaya ilişkin açıklamaların Insaurralde’nin kendisi onlara vermeli ve Insaurralde’nin artık yönetimin bir parçası olmaması nedeniyle skandalın sonuçlarını analiz etmenin uygun olmadığını söyledi.

Vali sözlerini şöyle tamamladı: “Sanırım bu sorun hızlı ve iyi bir şekilde çözüldü. Benim amacım çalışmaya devam etmek. Ve bunu yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir