Axel Kicillof, Cristina Kirchner ile konuştu ve onun Buenos Aires Kabinesinden çıkarılmasını analiz ediyorlar

Marbella’ya bir modelle yaptığı skandal gezi nedeniyle Kirchnerizm’in bir kesimi tarafından eleştirilen marjsız ve Cristina Kirchner, Martín Insaurralde tarafından seçilenlerden biri olmasına rağmen görevinden istifa etmek zorunda kaldı Axel Kicillof hükümetinin bakanlarının başkanı olarak.

Insaurralde, “Seçim sürecinde siyasi alanı etkilemek için kullanılmak istemediğim için, bugün İl Genelkurmay Başkanlığı görevinden istifamı sundum” dedi.

Tuhaf bir şeyler oluyor çünkü olanlar inanılmaz. Ne Quentin Tarantino ne de Woody Allen, gerçekten var olan veya var olan karakterlerle bu kadar acıklı ve absürd durumları hayal etme yeteneğine sahip değildi.

Seçim kampanyasının ortasında birbirini aşmayı başaran bir saçmalıklar zinciri. Ancak bu ay sona ererken, kahramanın haftada birkaç kez aynı ATM’den kendisine ait olmayan kartlardan milyonlarca peso çeken Peronist bir lider olduğu liserjik bir bölüm yaşandı. Onu yakalayıp serbest bıraktılar. Davayı iptal ettiler, muhtemelen yeniden açacaklar.

Çikolata, ülke çapında bilinen ve neredeyse tüm politikacıların inkar ettiği bir yolsuzluk sistemini ortaya çıkardı. Ama zaten eski. tarafından aşıldı giderek fakirleşen, güvensiz ve öfkeli bir Conurbano’nun en güçlü belediye başkanının müstehcenliği. Hiçbir şeyin eksik olmadığı bir olay, İspanya’nın en seçkin yerinde bir yatta parti, Rolex, Şampanya, ancak Cristina’nın kullandığı çantalarla karşılaştırılabilecek çok pahalı çantalar ve sosyal medya fenomeni olduğunu iddia eden bir model.

Samimi videolar da olurdu ama bunlara atıfta bulunmak oldukça kötü bir mesleki ve insani zevk olurdu.

Martín Insaurralde ve skandalıya da her şeyi ve yatay olarak mahvettiKimse onu savunmadı ve en dindar Kirchner militan gazetecileri bile onun kellesini istedi. Bu sefer barajı destekleyecek bir model yoktu.

Axel Kicillof Insaurralde’yi tercih etti. Asla bankaya yatırmadı. Máximo Kirchner, 2021 PASO’sunun ardından kendisini Genelkurmay Başkanı olarak kabul ettirmek için annesiyle birlikte çalıştığı ilk günden itibaren miguelitos çiğnemeyi bırakmadı. Açıkçası intikamı başka bir şekilde isterdi: bu skandalın radyoaktif kirliliği onu yıpratabilir. Geleceğinin ne olacağını ve Kirchnerciliğin geçmişin bir parçası olup olmayacağını bilmek için üç haftası kaldı.

Eyalet ve Ulus’tan en az dört çok yüksek Peronizm ve Kirchnerizm kaynağı, bu Cumartesi günü şunu garanti ediyor: Kicillof, nasıl ve özellikle ne zaman yoldan çıkacağına karar vermek için Cristina ile konuştu Bu, mümkün olduğu kadar çok sayıda kıymığın etkisini önlemeye yardımcı olur.

“Bu bilinçdışı uzun zamandır pislik yapıyor. Her şeyi yıkabilir. Sergio ve Axel. Ve biz Kirchneristaların geriye kalan küçük kimliğimizi sürdürmemiz için tek şansı. Máximo ile konuşmadım ama o bunu yapmak zorunda. Şimdi gidin.” , “hikayeyi sürdürmek için yaptığım her şeye rağmen” La Cámpora’da onu hiçbir zaman kendilerinden biri olarak görmediklerinden her zaman şikayet eden bir toplum lideri K’yi öfkelendiriyor.

Bu gazeteye konuşan bazı eyalet kabinesi üyelerine göre, görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Insaurralde’nin görevden alınması kararı alındı. Bu Cristina’ya bağlıydı “Clarín’e ya da muhalefete hiçbir şey vermek istemiyor. Onun için bu kişisel bir mesele, hatta patolojik. La Corpo’nun onu birisini kovmaya zorladığını hissederse öfkelenirdi. Öyle olduğunu düşünüyorum.” “Onu kovmamanın Sergio’yu ne kadar etkileyeceği umurunda değil. Hatta biz belediye başkanları için hiç de öyle değil. Ama o aptal değil ve bunu Axel’in üzerine giyebilir.” patron sanki İkinci Kordon’un PJ’sinin katarsis’ine teslim oluyormuşçasına yüksek sesle uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir