“Bir kovanın içinde haysiyet ya da bok olsun”

İkinci tur seçimlere 20 günden az bir süre kala La Libertad Avanza’nın başkan adayı, Javier Milei, 3,4 milyon takipçisinin olduğu Instagram’da tartışmalı bir paylaşım yaptı. Eskatolojik bir gönderide, başrol oyuncularından birinin hap şeklinde iki seçenek sunduğu Matrix filmindeki görseli kullandı: “Onurlu olmak vs. kovadaki bok“.

Liberal vekil, bu çarşamba öğleden sonra saat 14.00’ten kısa bir süre sonra bu paylaşımı yaptı ve iki saatten kısa bir sürede 100.000’den fazla “beğeni” aldı. Görselde Matrix filminde Mofeo karakterini canlandıran aktör Laurence Fishburne’ün kırmızı hap ve mavi hap teklif ettiğini görüyorsunuz.

Eskatolojik gönderiden farklı olarak, “X”te (eski Twitter) daha “akademik” bir tonda bir mesaj yayınladı ve başlığını şöyle koydu: “Sürekliliğin kesinliği ve değişim fırsatı.”

“Bu seçimde çok net iki alternatif var. Massa ve hükümetinin temsil ettiği bu yoksullaştırıcı rotayı sürdürmenin kesinliği ya da bu ülkeyi büyük yapan fikirleri bir kez daha benimsemek için değişme fırsatı. Her ay maaşımızı iade ederken. Milei, biz seçildiğimizden beri; bu suçlular hükümeti bizim pahasına zenginleşti” dedi.

Javier Milei’nin The Matrix’ten ilham alan ve oy pusulasına atıfta bulunan eskatolojik yazısı: “Onurunuz olsun ya da bokunuz kovada olsun.”

“Biz bu sefer ayarlamanın siyaset tarafından ödenmesi gerektiğini teklif ederken; Massa arkadaşlarının işlerini korumak için tüm nüfusu yok etmek istiyor. Biz ise kendi kaderinizin mimarı olabilmeniz için iktidarı size geri vermeyi teklif ediyoruz. ; Massa, kamu gücünün toplamının muhalefeti, adaleti, medyayı ve onun muazzam iktidar hırsına karşı çıkan herkesi ele geçirmesini istiyor” diye ekledi liberal ekonomist.

Ve sözlerini şöyle tamamladı: “Biz bu ülkeyi büyük yapan fikirleri savunurken, onlar da onu yok eden çöküş modelini savunuyorlar. Tarihimizin sayfasını çevirip kahrolası siyasilere artık yeter dememize sadece birkaç gün kaldı.” ülkemizi batıran kast. ülke”.

Javier Milei, Lionel Messi’nin yalan ifadesiyle yalan haber paylaştı

Daha önce de Lionel Messi’ye atfedilen ve hiç söylemediği bir ifadenin yer aldığı sahte haber içeren bir görsel yayınlamıştı. Üzerinde “Milei maaşından çekiliş yapıyor, Massa ise onu enflasyonla birlikte sizden alıyor” yazılı bir pankart görülüyor.

Aşağıda da bu hafta sekizinci Ballon d’Or’unu kazanan futbol takımı kaptanının şu metinle çekilmiş fotoğrafı var: “Kirchnerizm gönderdiğim solunum cihazlarını çaldı“.

Javier Milei, Kirchnerizm'i eleştirmek için Lionel Messi'nin faul ifadesini yayınladı.Javier Milei, Kirchnerizm’i eleştirmek için Lionel Messi’nin faul ifadesini yayınladı.

Daha önce cumhurbaşkanı adayı bunu X hesabında (exTwitter) paylaşmıştı. O dönemde “Milei Construccion” hesabında yayınlanmış ve ekonomist tarafından yeniden paylaşılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir