bir sektör Kicillof’u Máximo Kirchner’in yerine geçmeye teşvik ediyor

Unión por la Patria’nın ana liderleri kalıyor gizlice, neredeyse sessizceJavier Milei hükümetinin geleceğini beklemek amacıyla ateşçi olarak kalmamak krizin daha da derinleşmesi ihtimali var. Torba yasanın reddedildiğini baştan beri solla doğruladılar, dolayısıyla özellikle iktidar partisinin oylamadaki başarısızlığı aynı zamanda sözde diyalog muhalefetinin geri kalanına da atfedildi.

Buenos Aires’te Peronizmin şekillenmeye başlamasına rağmen, seçim yenilgisinden üç aydan kısa bir süre sonra ve ilan edilen “birliğin korunması” hedefiyle iç partiye dahil olmayı da seçmeyecekler. Bir grup belediye başkanı ile La Cámpora arasında Máximo Kirchner’e meydan okuyan sessiz tartışmaeyalet PJ başkanı.

Ülkenin ana bölgesinde Jorge Ferraresi, yeni başlayan bir bilek güreşi senaryosu bırakan bir dizi hareketi zincirledi. Avellaneda’nın belediye başkanı Birkaç hafta önce Patria Enstitüsü’nün başkan yardımcılığından ayrıldı. -yerini Pehuajó’lu aşırı Kirchnerci Pablo Zurro aldı-, Lanús’ta kampçı Julián Alvarez’in resmi engelini kırdıve muhalefet liderleriyle birlikte Quilmes’te Mayra Mendoza’ya göründü. Ayrıca Hurlingham’da mağlup olan ve Máximo liderliğindeki organizasyonu eleştiren Juan Zabaleta ile bir toplantıyı kamuoyuna duyurdu.

Birçok belediye başkanı seçimlerden önce bile Axel’le birlikte ve yakın çalışıyor.”Ferraresi etrafındaki destanı hafifletmeye çalıştılar ve Juan José Mussi (Berazategui), Julio Alak (La Plata), Andrés Watson (Varela) ve Julio Zamora (Tigre) gibi diğer toplumsal liderlerle uyumdan bahsettiler.

Bu sektörden gelen referanslar, Axel Kicillof’un liderliğini destekliyor, ancak vali, Ulusal’dan Eyalet’e yapılan transferlerdeki kesintinin baskısıyla anlaşmazlıklardan uzaklaşıyor ve yönetime odaklanıyor. “Axel liderlik etmesi gerektiğini anlarsa her şey daha kolay olur, eğer gevşek olan her şeyi bir araya getirmek zorunda kalmazsanız”La Cámpora ile olan anlaşmazlıkta ilerlemeye kararlı liderlerden birini duyurdu: “Máximo’nun şu anda PJ’de hiçbir yetkisi yok, belediye başkanlarını toplantıya çağıramaz. Bundan faydalanmamız lazım”.

“Kayıplar” arasında, halihazırda Kirchnercilikle karşı karşıya olan ve Buenos Aires PJ tarafından açılan dava Mahkemeye ulaşan Esteban Echeverría’nın cemaat lideri Fernando Gray de yer alıyor.

Vali çatışmadan kaçındı

Kicillof şimdilik bu tekliflerin dışında kalmak istiyor Çok sektörlü çağrı toplantılarına öncelik verir -City Bell’deki ilk toplantıyı La Plata’daki UPCN kamp alanında bir başkası izledi-, temsilcilerle birlikte sendika sektörleri, KOBİ’ler, endüstriyel, sosyal ve kültürel kuruluşlar.

“Bu gelişen bir şey. PBA’da iktidar biziz, direnişçi olamayız, Axel’in maaş ödemesi gerekiyor. Ama Milei onu ringe getirdi ve bu o kadar acımasızdı ki başka seçeneği yoktu.”Máximo ile gerilim içinde Buenos Aires başkanının yanından transfer oldular ve aynı zamanda Cristina Kirchner’e atıfta bulundular. “Birlik ayrıcalıklı olmalı”ekonomik ve sosyal açıdan önümüzdeki birkaç belirsiz ay boyunca La Plata’da indirim yaptılar.

Cámpora tarafında Julián Alvarez ve Mayra Mendoza’nın yanı sıra belediye başkanları Damián Selci (Hurlingham), Federico Otermín (Lomas), Juan Ustarroz (Mercedes), Maximiliano Wesner (Olavarría) ve Federico Susbielles (Bahía Blanca) yer alıyor. . “Bunlar münferit olaylardır, onlara önem vermiyoruz. Siyasi hareketler ve görüşler saygındır ama PJ süreci kurumlar çerçevesinde gerçekleşecektir. Zamanı gelince görülecek” diyen Ferraresi’nin jestleri o kesim tarafından dikkate alınmadı.

Avellaneda belediye başkanıyla gerilim, ulusal kabine üyesi olduğu ve Alberto Fernández’in yeniden seçilmesini teşvik ettiği sırada başladı. Camporista belediyelerinden de onun IMF ile yapılan anlaşmayı savunduğunu hatırladılar. fatura geçişleri Bunlar karşılıklı: Máximo, eyalette Kicillof’un yeniden seçilmesine karşı operasyon yapmakla suçlanıyor.

Vali dört yıl boyunca aday olamayacak, ancak bu çok uzak bir ihtimal. Cristina Kirchner daha sonra hamlesini yapacak ve Sergio Massa da kitabının sunumuna kadar sessiz kalacak. Parti yetkililerinin yenilenmesi de, Alberto Fernández’in İspanya’da kalması nedeniyle ulusal PJ’nin başında ima ettiği sıkıntının ötesinde, zaman alacak. “Ve o Perón değil”ironik bir şekilde, Kicillof’a yanıt veren bir lider. Eski cumhurbaşkanı tek bir şartla istifaya hazır olacağının sinyalini verdi: “Bırakın Máximo da yapsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir