Birlikte Değişim’in iki valisinin yeni hükümet öncesi bölgesel stratejisi

Birlikte Değişim için Yöneticiler Birliği, Dümende 10 seçilmiş lider, sağlamlaşıyor ve yasama düzeyinde çatlak bir koalisyonun ana desteği gibi görünüyor. İkinci turdan bu yana eyalet başkanları tarafından önümüzdeki haftalarda tekrarlanacak ve amacı Javier Milei hükümetine karşı nasıl durulacağını görmek olan en az üç önemli toplantı düzenlendi.

Ancak buna paralel olarak ortak amaçlara sahip bazı ilçeler de olacaklara karşı köprüler kuruyor ve ortak faaliyetler geliştirmeye başlıyor. Bu durum Valileri Maximiliano Pullaro ve Rogelio Frigerio’nun başkanlığında Santa Fe ve Entre Ríosuyumlu bir strateji ortaya koymak amacıyla toplantılar düzenliyorlar.

Örneğin Çarşamba günü, Entre Ríos’un başkenti Paraná’da Frigerio, Pullaro ve ilgili kabineleri, Entre Ríos yerlisinin sözleriyle “ortak bir gündemin koordinasyonu üzerinde çalıştıkları” bir toplantı düzenlediler. Her iki ilin kalkınması.” Frigerio’ya göre, “Birlikte çalışırsak çok daha iyi değerlendirilecek muazzam fırsatlara sahip olduğumuza inanıyoruz.”

Uyum halinde, Santa Fe’den mevkidaşı Pullaro, Orta Bölgeyi güçlendirmenin önemini vurguladı ve şunu ekledi: “Bizi ulusal tartışmaya sokan ortak konuların gündemine öncelik vererek, eyaletlerimizde ve Arjantin’de gelecek olan bu model değişikliğine eşlik etmek için büyük bir fırsatımız var.”

İki il arasındaki ortak çalışmanın ana eksenleri de belirlenmeye başlandı ve buna istinaden, Frigerio şunu belirtti: “Halkımızın yaşamlarını iyileştirmek için somut koşullar yaratacağız.” ve özellikle de illerimizdeki gençlerin eğitim alma ve iş dünyasına girme konusunda gerçek fırsatlara sahip olması için.”

Kendi adına, Pullaro, “ilişkili bölgelerimizin kalkınması hakkında düşünmeye başlayacaklarını” vurguladı. “Ama aynı zamanda güvensizlikle nasıl mücadele edeceğimizi, eğitimi nasıl teşvik edeceğimizi ve üretimi nasıl teşvik edeceğimizi de düşüneceğiz.”

Kalkınma gündeminin dışında, her ikisi de uyuşturucu kaçakçılığıyla ve yasalara aykırı bu faaliyetten kaynaklanan suçlarla mücadele edilmesi gerektiği konusunda hemfikirdi: “Entre Ríos’ta bir süredir bu yasa dışı faaliyetten kaynaklanan kiralık katiller ve kara para aklama olaylarıyla karşı karşıyayız.” dedi Frigerio. .

Pullaro ve Frigeriveya kampanya zamanlarından beri birlikte mi çalışıyorlar?Değişim için Birlikte’nin bazı bölümleri gibi, eğer gelirse, Santa Fe’li adam radikal kökenlidir ve kalkınmacı kökenlere sahip Frigerio, PRO’nun ulusal düzeyde ana temsilcilerinden biridir ve Mauricio Macri hükümetinin bir parçasıydı. .

Bir buçuk saatten fazla süren ve önümüzdeki haftalarda tekrarlanması beklenen ilk toplantıya her iki gelecek dönem valiye de bakanları, sekreterleri ve yetkilileri eşlik etti.

Santa Fe yetkilileri mevcut Bunlar, atanmış Hükümet Bakanı Fabián Bastia’ydı; Ekonomi’ninki, Pablo Olivares; Üretken Gelişim Bölümü, Gustavo Puccini; Çalışma, Roald Báscolo; Eğitim, José Goyti; Çevre, Enrique Estévez; Eşitlik, Victoria Tejeda; Haber ve Güvenlik, Pablo Coccocioni; Sağlık, Silvia Ciancio; Kültür, Susana Rueda; Bayındırlık İşleri, Lisaandro Enrico; İçişleri Bakanlığı’nın atanmış Genel Sekreteri Juan Cruz Cándido; Kurumsal Bağlantı, Julián Galdeano; PRO’nun belirlenmiş İşbirliği ve Başkanı Cristian Cunha; İletişim’den Luis Persello ve Orta Bölge Müsteşarı Claudia Giaccone.

Etkinliğe katılan Entre Ríos’lular 11 Aralık’ta göreve başlayacak olanlar ise Maliye Bakanı Julio Panceri; Bayındırlık İşleri’nden Darío Schneider; Sağlık Bakanı Guillermo Grieve; Güvenlik ve Haber Bakanı Néstor Roncaglia; Hükümet ve Çalışma Bakanı Manuel Troncoso; İnsani Gelişme Bakanı Verónica Berisso; Ekonomik Kalkınma Bakanı Guillermo Bernaudo; İçişleri Genel Sekreteri Mauricio Colello; Genel Eğitim Konseyi Başkanı Alicia Fregonese; Turizm Bakanı Jorge Satto; Kültür Bakanı Fabián Reato, Merkez Bölge temsilcisi Jorge Chemes; İletişim Bakanı Sergio Kneeteman ve Kurumsal İlişkiler ve Topluluk Direktörü Leandro Jacobi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir