“Biz Kirchnerciliğe göğüs gererken o FIFA ile dünyayı dolaştı ve briç oynadı”

Santa Fe eyalet temsilcisi Amalia Granata Oy vereceğini duyurdu Beyaz Bir sonraki ikinci turda, güçlü ve iyi bilinen Kircherizm karşıtlığına rağmen Javier Milei’ye yanaşmayacak. karşı hedeflenen Mauricio Macri özgürlükçüye destek verdiği için kendisini son yıllarda siyasi hayattan kaybolmakla suçladı: “FIFA ile dünyayı dolaştı ve briç oynadı biz göğüslerimizi Kirchnerciliğe karşı koyarken”

Bu yıl kendi partisi ve muhafazakar bir gündemle koltuğunu yenilemeyi başaran Granata, X hesabında şunları hatırlattı: başarısız iş Macri hükümeti döneminde birikimleriyle kurduğunu ve her ne kadar Cambiemos’un “kötü yönetimini” suçlasa da, 2019’da yeniden seçilmesi için kampanya yürüttü.

“Size başka bir şey daha söylemek istiyorum: Macri hükümetinde (oy verdiğim) bir iş kurdum ve tüm birikimlerimi oraya yatırdım, o zamanlar 5.000 dolar artı ödünç aldığım 2.000 dolar: toplam 7.000 dolar, ama Kötü ekonomik yönetimi nedeniyle iflas ettim ve her şeyimi kaybettim,” diye başladı eski model ve televizyon panelisti hikayesine.

Santa Fe eyalet milletvekili, iflas etmesine ve birikimlerini kaybetmesine rağmen “(Macri) Alberto’ya karşı çıktığında onu destekledi ve ben de ona tekrar oy verdim” dedi. “Ama 4 yıl boyunca kaybetti ve ortadan kayboldu”PRO’nun kurucusunu eleştirdiğini ekledi.

Granata, yenilgiden sonra eski başkanı sorguladığını ileri sürdü. FIFA ile dünyayı dolaştı ve hakkıyla briç oynadı. Açıkçası Kirchnerciliğe karşı göğüslerimizi ortaya koyuyoruz.”

Macri, FIFA Vakfı’na başkanlık ediyor ve bu görevi yılda birkaç kez yurt dışında organizasyonu temsilen üstleniyor. Aynı zamanda profesyonel briç oyuncusu ekibiyle birlikte uluslararası turnuvalarda yarışıyorlar.

Granata, eski başkanın seçim yılının büyük bölümünde seyahat ettikten ve az sayıda ve tartışmalı yeniden ortaya çıktıktan sonra, Together for Change liderlerine göre Patricia Bullrich’in adaylığını desteklemediğini sorguladı. “Şimdi ortaya çıktı ve bana her şeyi hallettiğini söylemek istiyor.” Milei kazanırsa hükümetteki ekibi.

Dolayısıyla yasa koyucu, Macri’nin La Libertad Avanza’nın başkan adayı ile vardığı ve Patricia Bullrich ve Luis Petri’nin 19 Kasım’daki ikinci tur seçimlerde kendisine oy verme çağrısında bulunmasıyla sonuçlanan anlaşmaya aykırı davrandı.

“Kötü hükümeti nedeniyle bunu yapan kesinlikle odur. Cristina’yı bu yıllarda yine bize getirdi” Eski panelist sözlerini tamamladı ve ikinci turda boş oy vereceğini duyurdu.

Öte yandan her iki adaya da sıcak bakmayacak olsa da, Granata da ilerledi X hesabınızda La Libertad Avanza’yı denetleyecek.

“Özgürlük ve demokrasinin gözetimine katılıyorumK’lar hile yapmasın diyeİnternette “Fakat beni temsil etmeyenleri oy vermeye zorlamayın” diye yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir