“Bu neredeyse doğal bir ittifak”

Patricia Bullrich Kendisi bu Cumartesi günü, La Libertad Avanza ile PRO arasında, Javier Milei’nin zaten danışmanlarına talimat verdiği ortak parti ittifakı kapsamındaki bir anlaşmanın nihai olarak resmileştirilmesi hakkında konuştu. Güvenlik Bakanı özgürlükçü alana yaklaşımın bir süreç içerisinde gerçekleştiğini ifade etti. “neredeyse doğal” ve 2023 seçimleri kampanyası sırasında PRO’nun, parti içi Değişim İçin Birlikte’deki rakibi Horacio Rodríguez Larreta’dan ziyade özgürlükçülerle daha fazla fikir birliğine sahip olduğunun altını çizdi.

“Tarihin nasıl geri geldiğini fark ettiniz değil mi? Seçimlerden çok önce Milei ile bir anlaşma hakkında konuşmuştuk. Daha sonra Değişim için Birlikte’de kaldık, o La Libertad Avanza ile ilerledi ve La Libertad Avanza kazandı ve ikinci turda ona eşlik ettik. ” ulusal yetkiliyi hatırladı.

“Yani,” diye belirtti, “birleşim noktası “PRO ve JxC’nin diğer sektörleriyle zaten neredeyse doğal bir ittifaktı.”

O anda “adım atmaya” cesaret edemediklerini söyleyerek Larreta’yı işaret etti. “2021’de iyi bir seçim yapmıştık ama şu da belliydi ki Milei’nin fikirlerine Rodríguez Larreta’nın fikirlerinden çok daha yakındık.Rivadavia radyoda şunları söyledi: “Onu aşağılamadan veya küçümsemeden, objektif bir açıklama olarak.

Ve Buenos Aires Şehri Hükümeti’nin eski başkanıyla arasına mesafe koymaya devam etti. “Bunlar bugün ‘Ben fikir birliği istiyorum’ derken kendi açıklamalarında ifade edilen fikirler. Ama hangi fikir birliği? Sizi bir yasanın geçersiz sayılmasına ve başlamak istediğiniz yere veya daha kötü bir noktaya gelmenize yol açan fikir birliği.”

Bullrich’in Larreta’nın özel kalemi olacağını söylediği gün. Fotoğraf Fernando de la Orden

La Libertad Avanza ile bir kez daha mekanın resmileştirilmesine değindi. “Bu koalisyonun, kaynaşmanın, yakınlaşmanın henüz adı yok, örgütten önce gelen fikirdir. Sonra tek partili ise iki partili, parlamento koalisyonlu ise nasıl örgütlendiğini göreceğiz. ” Bullrich ekledi.

Her halükarda acele etmek istemedi: resmi hale gelmesi için “hala her sektörün tüm seviyeleriyle konuşmamız gerektiğini” vurguladı.

“Önemli olan fikrin masada olmasıdır” diye belirtti ve şunları ifade etti: “(eski Başkan Mauricio) Macri ile PRO’da ve Birlikte Değişim için Birlikte’nin (JxC) birçok sektöründe başarılı bir sonuca ulaşacağız. katılmak.”

Ayrıca, iki siyasi kesim arasındaki koalisyonun “yapı meselesi değil, fikir meselesi” olduğunu ileri sürdü. “Uzlaşmayı halk sağladı” İki sektör arasındaki bir anlaşma hakkında bilgi verdi ve “suçlamalar üzerinde bir anlaşma değil, insanların daha güçlü oy kullandıkları fikrini ortaya koyduğunu” söyledi.

“Buradaki fikir, değişimi benimseyenlerimizin, Arjantin’i her şeyi engelleyen mafyalardan kurtarmak istemesidir. Kendini göstermesi ve çözülmesi gereken Arjantin budur. Bunlar değişim ve özgürlük fikirleridir. Anlaşmalar Onlar Bullrich, pozisyonlar için değil, siyasi alanlar için değil, dönüşüm alanlarını bir araya getirme ihtiyacından kaynaklanıyor” dedi.

Clarín’e göre Milei, PRO ile yapılan anlaşmaya zaten yeşil ışık yaktı ve Macri’nin partisine karşı “çok cömert” davranacağını tahmin etti. Bu anlamda, Kirchnerizm’de dolaşan, Cristina Kirchner’in özgürlükçüyü övdüğü ifadesini sorguladı. Başkan, yakınlarına, eski başkan yardımcısının iddia edilen açıklamasının “PRO’nun Cumhuriyetçi safçılarının ondan uzaklaşması için” tasarlandığını söyledi. “Ve böylece övgü için eğriyi yiyorum ve kimseye ihtiyacım olmadığını düşünüyorum ve anlaşmayı kapatmıyorum” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir