“Bugün, adet döneminde çocuklarını aldıran kadınları görüyorsunuz”

La Libertad Avanza’nın başkan yardımcısı adayı, Victoria Villarruel, başkanlığı kazanırsa, bunun için bir tarih belirlemekten kaçınsa da, Hamileliğin Gönüllü Durdurulması yasasıyla ilgili “tartışmayı yeniden başlatmaya” çalışacağını doğruladı. Ancak bu konuda tartışmalı bir ifade bıraktı. “Bugün, adet döneminde çocuklarını aldıran kadınları görüyorsunuz” dedi.

Programa yapılan açıklamalarda yayınlanan son bir dönüş daha Bütün haberlerJavier Milei’nin aday arkadaşı milletvekiline, hamilelerin 2020’de onaylanan hamileliğin 14. haftasına kadar kürtaj yapabilmesine olanak tanıyan yasayı tersine çevirip çevirmeyecekleri soruldu.

“İkimiz de yaşam yanlısıyız” Villarruel, kürtaja karşı LLA başkan adayıyla birlikte sürdürdükleri tutuma ilişkin açıklama yaptı. Bu bağlamda onlar için şunu söyledi “Bu konuyu tartışmak lazım”

“Ben de bu tartışmanın yapılmasını isterim bilimsel temellere ve ciddi ve ideolojik olmayan argümanlara dayalı 2020 yılında kanunun yayımlanmasına renk verenler gibi” diye ekledi.

Villarruel, şu anda Arjantin’de kürtaja ilişkin uygulanan yasanın “maalesef sona erdiğini” söyledi. sonsuzluğa uzanan”. Ve sözlerini, yalnızca kendi beyanından daha fazla destek görmeyen bir açıklamayla bitirdi: “Bugün, adet döneminde çocuk aldıran kadınlar görüyorsunuz. Bana öyle geliyor ki bu uymuyor.”

Boyut tanım – suç içerecektir– görüşmecisini Villarruel’e bu sonuç için belgesel kanıtlarını neye dayandırdığını sormaya yöneltti. “Sadece sorunlarınız olduğunu iddia ederek Psikolojik olarak anne kürtaj için izin alabilir. Bunun yasanın ruhu olmadığını anlayalım,” diye yanıtlayan aday, davalara ilişkin spesifik ayrıntılar vermedi.

Ancak Villarruel, yasal kürtaja ilişkin incelemesinin “önemli bir konu” olduğunu açıklamıştı. yakın olmayan bir aciliyeti var hesaba katıldığında ekonomi tamamen fahiş“.

Gazeteci Diego Sehinkman tartışmanın ne zaman yeniden açılabileceğini öğrenmek konusunda ısrar etti. “Zamanında şifrelemeyiz. Bir noktada tartışmayı isteriz” diye yanıtladı başkan yardımcısı adayı.

Villarruel’in bu Pazartesi günkü röportajında ​​başka bir anı daha vardı. Bu, diğer siyasi güçlerin liderlerini nihai La Libertad Avanza hükümetine dahil etme olasılığından söz ettiği zamandı. Bu çerçevede savunmasını haklı çıkardı. “Spektrumun açılması” “Kirchnerist olan sözde bilenlerin 16 yılda bildiği meseleleri bilen insanlar var” diyerek Ülkeyi savaşın eşiğine getirdiler”.

“Birçok insanı dikkate alacağız ve burada konuya giriyorum, sadece Değişim için Birlikte değil“dedi başkan yardımcısı adayı. Arayabilenler arasında şunu açıkladı: “muhtemelen” onlar “(Juan) Schiaretti’nin uzayından” insanlardır herhangi biri “apolitik insanlar.” Yakın olduğunu söylediği Javier Iguacel’i kurtardı.

“Ekiplerimiz hiçbir zaman siyasi faaliyete girmemiş kişilerden oluşuyor ancak Onlar patron kendi bölgelerindeki toplamlar” diye belirtti. Ve bu anlamda şunları söyledi: “Spektrumu, hangi konularda bilgisi olan insanlara açmayalım? Sözüm ona Kirchnerciler, 16 yılda bu ülkeyi savaşın eşiğine getirdiler. biraz daha az”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir