bunu Pazartesi günü imzalamak istiyorlar

Kampanyada vaat edilen “özgürlükçü” reformları hayata geçirebilmeye kendini adamış olan Hükümet, bu Salı günü bir “Omnibus” DNU yayınlamaya kararlıdır. Ekonominin kuralsızlaştırılmasının temellerini atıyor. Bu, harcamaları azaltmayı ve devlette reform yapmayı amaçlayan değişiklikleri ilerletmek amacıyla bu hafta içinde Parlamento’ya gönderilecek olan üç yasa tasarısının tamamlayıcısı olacak.

Bu gazetenin danıştığı bir hükümet kaynağına göre, yeni yönetimin yasal kılıçları Hazine Savcısı, Rodolfo Barrave hukuk ve teknik sekreter, Javier Herrera Bravosana veriyorlar “son bir inceleme” 200 sayfadan fazla belgeye.

“Muhtemelen Pazartesi öğleden sonra imzalanıp Salı günü Resmi Gazete’de yayınlanacak” diye vurguladı.

Yazarı “kağıt“Ekonomik alanda ve devlet organizasyon şemasında kuralsızlaştırmaları ilerletmeyi amaçlayan bu girişim, Federico Sturzenegger.

Javier Milei, bu Pazar Bahía Blanca’da.

İktisatçı, yürütmede herhangi bir ataması olmaksızın, geçen hafta bir kabine toplantısına katıldı ve bu toplantıda, ekonomik aktörler üzerinde ağırlık oluşturan ve kendi görüşüne göre normal bir kalkınmanın gerçekleşmesini engelleyecek belirli hükümet düzenlemelerini azaltma veya ortadan kaldırmaya yönelik planının bir kısmını ana hatlarıyla açıkladı. pazarın.

Macri yönetimi sırasında Merkez Bankası’nın eski başkanı, Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı bir kuruma atanmak istiyor ancak yürütmedeki rolü henüz kesinlik kazanmadı.

Etkili adamın önümüzdeki saatlerde yer alabileceği bir alan olan Başkanın danışmanları grubuna katılabileceği göz ardı edilmemelidir. Santiago Caputo.

Bahsi geçen DNU aynı zamanda kamu istihdam sözleşmesi rejiminde bazı değişiklikleri de içerecek, arabaların tescilindeki değişiklikleri (her zaman siyasetin “kutuları” olduğundan şüphelenilen tartışmalı Otomotiv Sicilleri ortadan kaldırılacak) ve hatta düzenlemeyle ilgili bazı konuları içerecektir. .

Bu son açıdan, olası bir yargısal itiraz konusunda endişeler artıyor. “(Yüksek Haber Divanı) iş konularındaki değişikliklerin yasaya göre yapılmasını önerdi”özgürlükçü bir operatörün danıştığını gözlemledi.

Gerçek şu ki, bu tür bir “DNU Omnibus”, yalnızca ekonomik kuralsızlaştırmalara odaklanmayacağı için farklı bakanlıkların hukuk ekipleri tarafından da analiz ediliyor. Bu tür düzenlemelerde Cumhurbaşkanının imzasının yanı sıra bakanların da imzası gerekir.

Danışılan yetkili, “Her şey var: Prensipte kanunla yönetilmesi gerekmeyen her türlü kuralsızlaştırma” diye ekledi.

Javier Milei tam olarak fikrini ifade ederdi rahatsızlık Reform paketinin Kongre’ye gönderilmesinde ve yukarıda belirtilen gereklilik ve aciliyet kararnamesinin yayınlanmasında yaşanan gecikme nedeniyle.

Korumalara ilişkin endişe

Ancak özgürlükçü ittifakta önerilen bazı değişikliklerin yargıda tekrarlanma olasılığına ilişkin endişeler var. Menemizmin eski yasal kılıcı Barra’nın kendisini kararnamenin içeriğini ve aynı zamanda Çarşamba ve Perşembe günleri arasında Kongre’ye gönderilecek projeleri analiz etmeye adamıştır.

Yüksek Mahkeme’nin eski bakanı, geçen hafta eski milletvekili Cristina Guzmán’ın Recoleta bölümündeki yılbaşı yemeğine katıldı ve burada “yargı ailesi” üyeleriyle bir araya geldi.

Parlamento girişimleri arasında vergi değişiklikleri ve olası bir siyasi reformun yanı sıra bazı kamu şirketlerinin özelleştirilmesinin temellerini atacak ayrıntılı bilgiler de yer alacak. Geçtiğimiz Cuma günü Ulusal Kamu Medya Sisteminin Genelkurmay Başkanlığı’na devredilmesine karar verildi. Danışılan bazı kaynaklar, bu prosedürün nihai bir çözüme yönelik bir önceki adım olabileceğini gözlemliyor hurdaya çıkarma Devlet medyasının birinden.

Genelkurmay Başkanı, devlet tesisinin denetimleriyle ilgili her şeyin yanı sıra YPF veya Trenes Argentinos gibi imtiyaz şirketlerine yönelik planlarla ilgili her şeyi kontrol altında tutacaktı.

Kabine üyelerinin şansölye gibi iş etkinliklerinde belirttiği gibi Diana MondinoYukarıda belirtilen reformların amacı, Devletin değiştirilmesinde ilerleme sağlamak ve “faaliyeti engelleyen” ve piyasanın normal gelişimine zarar veren düzenlemeleri saflaştırmak olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir