Camioneros ve UOCRA görevi devraldı, La Cámpora kenara çekildi ve belediye başkanları hareket etmedi

Tekrar Kamyoncular ve UOCRA Sendika merkezlerinin Javier Milei hükümetine karşı kitlesel yürüyüş çağrısına öncülük ettiler. Militan katkısı Birlikte yürüyen iki CTAve Halk Ekonomisi İşçileri Birliği (UTEP) önümüzdeki hafta diğer sosyal kuruluşlarla birlikte yemek siparişi vermek için birçok hipermarketin kapısına seferber olacaklarını söyledi.

Diğer işçi gösterilerinde olduğu gibi protestonun kitleselliği hakkında bir veri savaşı. Güvenlik Bakanlığı adına Patricia Bullrichsadece vardı 40 bin kişi Kongre civarında. Buna göre organizatörler bundan fazla 500 bin kişi. Buenos Aires polisi, polisin tahmin ettiğinden daha yakın bir yerde, ortada bulunuyordu. Ulusal hükümetama hakkında konuştu 100 bin protestocu.

CGT’nin birliğe öncelik verdiği bir dönemde gerilimi önlemek için, Moyano liderliğindeki lonca üzerinde bulunuyordu Plaza de los Dos Congresos’un Rivadavia Bulvarı sınırındaki sektörü sütun oluşurken Gerardo Martínez’in duvarcıları Aynı şeyi yaptı Hipólito Yrigoyen hakkında. Her iki grup da Parlamento önünde bulunan kuru plazada bulunan sahneye yaklaşmayı başardı.

iki CTA yürüyüşe girdiler Mayo Bulvarı ve Santiago del Estero’dan ve yavaş yavaş meydana kadar yer kapladılar. Sahnede onlar vardı Hugo YaskyKaza geçirdikten sonra tekerlekli sandalyeyle gelen ve “Yavru Köpek” GodoyHer iki merkezin liderleri.

En önemli sütunlardan bir diğeri de şuydu: UTEPbulunan Rivadavia ve Entre Ríos caddelerinde. Orada eski başkan Esteban “Gringo” Castro’yu Luján Meryem Ana’nın resmini taşıyan bir destek taşırken görebiliyordunuz. “Francis’in Misyonerleri” ile çevrili, Papa’ya yakınBu yoğunlaşmanın bir başlangıç ​​olacağı umuluyordu. Peronizmin “ciddi biçimde” yeniden silahlandırılması iktidara dönmeyi başardığını. Fabrikanın yeni başkanı sahnedeydi. “Peruk” Gramajo ve ayrıca “Çıkık” MenendezBarrios de Pie’dan.

Diğer sosyal gruplarla birlikte Gelecek hafta süpermarketlerin kapısına kadar yürümeyi planlıyorlar Sosyal Kalkınma’nın planlanan teslimatlara uymaması nedeniyle toplum mutfaklarında ürün eksikliği nedeniyle gıda bağışı almak için bir “dilekçe” sunmak.

Sahneden uzakta La Cámpora vardı bir liderliğindeki Maximo Kirchner Torrid Günü ile yüzleşmek için mavi bir şapka giyen, hükümete karşı ilk yürüyüşü kaçırmak istemiyordu. Militanlar kampçılar Bulundular Ridavia ve Montevideo’nun köşesinde oradan da Cegetista liderlerinin konuşmalarını dinlediler.

Gibi birlikler TicaretArmando Cavalieri liderliğindeki lider, şu soruyu soran bir bayrak taşıdı: “Emeklilerin maaşını şimdi artırın, onlar kasttan değiller, en savunmasız olanlar onlar.”

Grupları UPCN, Sıhhi Tesisat İşleri, liman işçileri FempinRa, Demiryolu Birliği, Uçak, Tekstil ve Gıda. Bu son iki sendika kendilerini kalabalığın üzerinde uçan helyum balonlarıyla tanıtmalarıyla dikkat çekiyordu.

Kesinlikle Gıda Birliği’nin başkanı, Rodolfo Daeretkilerine katlanmak zorunda kaldı biber spreyi Plaza’ya girmeye çalışırken bir olayın ortasında yakalandı. Bu, Federal Polis üyelerinin Lomas de Zamora Belediye Çalışanları Federasyonu üyelerini dağıttılar Entre Ríos Bulvarı’nın ortasından yürüyen ve kargaşanın ortasında rahatsız edici sıvıyı attılar. Çeşitli bayraklarda bulunmanın ötesinde, Conurbano’nun belediye başkanları diğer durumlarda olduğu gibi harekete geçmediler.

Vali Yürüyüşe Axel Kicillof da katıldı ve bazı cemaat şefleri ve Buenos Aires liderleri eşliğinde Lima ve Avenida de Mayo’nun köşesinden ayrıldı. Daha sonra Umma’nın vahşice öldürülmesi gibi en son polis vakalarına ilişkin soruşturmalardaki ilerlemeleri öğrenmek için Puente 12’deki Güvenlik portföyünün ofislerine çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir