CGT grevi öncesinde bir sendika üyesinin Patricia Bullrich’e yönelik provokasyonu: “Yolu takip etmeyeceğiz”

CGT’nin bu Çarşamba günü açıkladığı genel grev öncesinde bir sendika üyesi, Patricia Bullrich’e karşı provokatif açıklamalarda bulundu ve Güvenlik Bakanlığı’nın sendika yürüyüşünün yaratabileceği kesintilere ilişkin uyarılarda bulundu. “Doğru yola gitmek için itaatkar olmayacağız İstediği gibi, bu anayasaya aykırı” dedi. Rodolfo AguiarATE’nin genel sekreteri.

Geçmişi Río Negro’daki ablukalar nedeniyle tutuklanan eyalet sendikacısı, bakana karşı alaycı davrandı. “Bullrich’e şunu söylüyorum umarım heyecanlı değilsindir ne yapabilecek grev karşıtı bir protokol uygulayın. Yarın binlerce olacağız” diye Pedro Gianello ile No hay Plata’da Radio con Vos’ta yaptığı röportajda uzun uzun konuştu.

Aynı şekilde sendika üyesi de görevliye seslenerek Emniyet Bakanlığı’nın cezayı belirleme yetkisi yok: “Bu işleme devam ederseniz, rapor edilecek kişi o olacak“.

Sonra Aguiar kendini denetlemek istedi. CGT’nin yürüyüşüyle ​​ilgili olarak, bunun çok büyük olacağı konusunda ısrar etti, ancak aynı zamanda düzenli ve huzurlu olacağına söz verdi. Etkinliğin kendisi ile ilgili olarak, mümkün olduğu kadar çabuk hale getirmeye çalışacaklarını belirtti.

“Bakanın bunu şimdiye kadar anlaması gerekirdi. Güvenlik istiyorsanız polisi Rosario’ya gönderinişçilere vurmamak ve onlara zulmetmemek” diye tersledi.

Sendika üyelerinin aldığı en büyük eleştirilerden biri ve onları yeni başkanın göreve başlamasından bir ay sonra genel grev yapmaya iten nedenler sorulduğunda Aguiar, şunları söyledi:huzur dolu bir zihinle:

“Çok sakinim. ATE 99 yaşına girdi. Bütün hükümetleri durdurduk Siyasi rengi ne olursa olsun. “Fernández Hükümeti’nde grev yapmaktan yorulduk” dedi.

Cuma günü eyaletler bir anlaşmaya vardı Yüzde 16 artışancak her halükarda greve katılacaklarını doğruladılar. Zaten geçen hafta, Aguiar bu kararı haklı çıkardı devlet çalışanlarının maaş dışında başka şikayetlerinin de olduğunu, Hükümet’in kendilerine şu ana kadar herhangi bir yanıt vermediğini belirtti.

Şimdi geriye dönüp bu pozisyonunu korudu: “Kuvvetin ölçülmesinin pek çok nedeni vardır sabah. Orada olacak olan sadece devlet değil. Bunlar arasında emekliler, öğrenciler, tüccarlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler, özel ve kültürel alanlar yer alıyor.”

Aguiar, Milei’nin teşvik ettiği düzenlemelerin eyalet düzenlemelerini etkilediğini söyledi. “Yeni bir taslağa erişimimiz vardı ve Kamu çalışanlarının durumu kötüleşiyor” diyerek kuvvet ölçüsüne erkenden başlayacaklarını savundu ve öngördü.

“24 saat çalışan birçok kamu kuruluşu var. Sabah 10’da toplantı çağrısında bulunuyoruz. Grev daha erken başlamalıydı seferber olmak ve bir araya gelmek” dedi.

Patricia Bullrich grev karşıtı protokolün devam ettiği konusunda uyardı

Salı günü Güvenlik Bakanlığı, CGT’yi “her türlü dolaşımı sağlama, yetkilendirme veya kısıtlama” yetkisine sahip olmadığı konusunda uyardı.

Patricia Bullrich başkanlığındaki portföy tarafından yapılan açıklama, CGT’nin Buenos Aires Belediyesi ile mutabakata varılan anlaşma uyarınca “İtfaiyecilerin, Ambulansların, acil durum araçlarının ve girişin dolaşımını garanti edeceklerini” bildiren bir nottan sonra geldi. ve seyahat edecekleri Avenida de Mayo güzergahı boyunca sınırların çıkışı.

Buna karşılık, Pablo Moyano radyo açıklamalarında bunun “imkansız“Yürüyüşe katılacak herkesi seferber edin sokakları kesmeden.

“CGT’den yapılan açıklamayla vatandaşlara bilgi verildi. Sendika grubunun kapasitesi ve yetkisi yoktur güvence altına almak, yetkilendirmek veya her türlü dolaşımı kısıtlamak“, Güvenlik’ten belirttiler.

Bu arada grev karşıtı protokolün yürürlükte olduğunu doğruladılar. “Bulundu atardamarın kesilmesi kesinlikle yasaktır veya herhangi bir dolaşım yolu” diye vurguladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir