CGT’nin ulusal grevi uluslararası basına böyle yansıdı

New York Times Birleşik devletlerden, Muhafız ingiltere’den, EuroNews Avrupa’nın, Ülke İspanya’dan, Evrensel Meksika’dan ve Salyangoz Radyosu Kolombiya’dan bazıları vardı dünyadaki ana medya bu Çarşamba günü CGT’nin çağrısını yaptığı genel grevi yansıtıyordu.

Ulusal grev Milei’nin Arjantin’e karşı sert ilacını test ediyor“, prestijli Amerikan gazetesinin manşetine çıktı New York Times Kapsamlı makalelerinde son altı haftada “gaz fiyatlarının ikiye katlandığını, enflasyonun fırladığını ve ulusal para biriminin değerinin düştüğünü” belirtiyorlar.

Notta şöyle devam edildi: “Milei bu tür bir huzursuzluğun beklenebileceği konusunda uyarmıştı. Onlarca yıllık ekonomik sorunları çözmenin ilk önce daha fazla acı gerektireceğini belirtti.” özgürlükçü ekonomist ve televizyon uzmanı utanmaz bir siyasi üslupla başkanlığa gelen.

İngiliz gazetesi ise Muhafız yeterlilik: “Arjantinliler Javier Milei’nin aşırı sağ gündemine karşı ulusal grev düzenledi“.

“Çarşamba günü öğle yemeğinde binlerce retçi başkent Buenos Aires ve diğer büyük şehirlerde görüşlerini ifade etmek için yürüdü. Milei’nin önlemlerine öfke“, kroniği anlatıyor.

Sırasında, Ülke “Binlerce insan bu Çarşamba günü Buenos Aires ve Arjantin’in diğer bölgelerinde sokaklara döküldü” Devletin parçalanmasına hayır deyin Başkan Javier Milei tarafından desteklendi”.

“Gösteri büyük bir ilgiyle karşılandı güvenlik güçlerinin geniş konuşlandırılması İspanyol gazetesi şu sonuca vardı: Hükümetin takıntılarından biri olan başkentteki trafiğin gösteriler nedeniyle kesintiye uğramaması sorununu halletmekle görevliydiler.”

Haber portalı EuroNews CGT’nin “Başkan Javier Milei’nin terörle mücadele planlarını protesto etmek için ülke çapında bir greve öncülük ettiğini” vurguladı. harcamalarda derin kesintiler ve ekonomide daha geniş çaplı kuralsızlaştırma“.

Kendi adına, Evrensel Meksikalı yetkili, “Arjantin’in 2019’dan bu yana ilk genel grevini yaşadığını” vurguladı ve “Javier Milei, hükümetin sadece 45 gününden sonra ilk genel grevle karşı karşıya“.

İspanyol gazetesi La Razón şunu kaydetti: “Binlerce Arjantinli, ultraliberalizmin ilk tedbirlerini reddettiklerini ifade ediyor” ‘Ülke satılık değil’ diye bağırıyorlar“. Ayrıca şunu da belirtti: “ana aleyhte olanlar Grevi yapanlar arasında Güvenlik Bakanı da vardı. Patricia Bullrichve şansölye, Diana Mondino“.

Ek olarak, Salyangoz Radyosu Kolombiyalı lider şu manşeti attı: “Arjantin, Javier Milei’nin ekonomik önlemlerine karşı yılın ilk genel grevini yaşıyor.” Notta, “sendika merkezlerinin ekonomiyi kuralsızlaştırmaya, ulusu mali açıdan dengelemeye ve Arjantin Devletinin yapısını küçültmeye yönelik tedbirlere olumlu bakmadığı” değerlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir