“Çikolata” Rigau’ya karşı açılan davayı iptal eden oda hizmetçileri ayrıldı

İçinde yolsuzluk planı 9 Eylül Cumartesi günü, bir sokak polis memurunun, Banco Provincia de La Plata’daki ATM’lere kart koymayı bırakmayan bir kişinin “çıkarıldığı” konusunda uyarılmasıyla ortaya çıkan bu olay, iki yargıcın suç işlediğinden şüphelenmesi üzerine yeni bir adli bölüm açıldı. Peronist lider Julio “Çikolata” Rigau’yu serbest bıraktıktan sonra kendilerini davadan uzaklaştırmaktan başka alternatifleri yoktu.

oda hizmetçileri Alejandro Villordo ve Juan Benavides Haber sisteminin, baba Claudio ve oğlu Facundo Albini (sonuncusu Massista) tarafından somutlaştırılan La Plata’nın Massista siyasi iktidarı için “kirli işler” yapmakla suçladığı Peronist lider Rigau’yu içeren tüm davayı çökertmeye çalışmışlardı. La Plata’daki Unión por la Patria adına koltuğunu yeni yenileyen meclis üyesi.

Albini’nin hakkında tutuklama kararı var garanti savcısı Betina Lacki’den. Lacki’nin bu talebi savunma tarafından temyiz edildi ve bu, artık davaya müdahale etmekten kendilerini muaf tutan oda hizmetçileri Villordo ve Benavides’in tanımlaması gereken şeydi.

“Er ya da geç, Albiniler, kendilerini gönüllü olarak Rigau’ya ayda yaklaşık 27 milyon dolar çekmek üzere teslim eden banka kartı sahiplerinin tamamı ya da önemli bir kısmı ile birlikte kaçınılmaz olarak parmaklıklar ardında kalacaklar.” Zurnaadli kaynaklar.

Guillermo Atencio davasındaki yargıç şunu tahmin etti: kamu fonlarının zimmete geçirilmesi Axel Kicillof’un yönettiği Buenos Aires Eyaleti’nin yatırımı yaklaşık 800 milyon dolara ulaşacak. Savcıya göre, Chocolate’a ait Samsung cep telefonundan elde edilen “tartışılmaz” delillere göre bu fonlar Albinilerin eline geçti.

PJ lideri, Buenos Aires savcılarının başı Julio Conte Grand’ın grevle serbest bırakılmasından şüphelenilen iki oda hizmetçisi hakkında, Onları adaletten uzaklaştırmak istedi.

Tam da Buenos Aires Savcısı Villordo ve Benavides’in bu talebi nedeniyle muhtemelen bir Jüri soruşturmasıyla karşı karşıya kalacaklar. izin isteyip skandala müdahale etmeyi bıraktılar sözde yolsuzluk kartları.

Villordo ve Benavides’in resmi mazeretini bekleyen Daire yetkilileri, soruşturmaya müdahale edecek yeni hakimleri atadı. Hakimliğe katılanlar Miriam Patricia Ermili ve Ernesto Julián Ferreira’dır. Fernando MateosZaten odanın bir üyesi olan ve Çikolata Rigau davasının iptaline karşı oy kullanan tek kişi oydu.

Bir yargıç, bir oda hizmetçisi, üç savcı ve hatta bir savunma avukatı bu gazete önünde Albini ailesinin kaderinin hapis olacağı konusunda anlaştı.

“Yasadışı bir derneğin başkanları olarak suçlanan (12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan) her ikisinin de başardığı şey, Rigau’nun telefonunun açılışındaki usulsüzlük iddialarına itirazda bulunmak için tutuklamalarını ertelemekti. Adli kaynaklar, orada bulunan ve tutuklanmalarını destekleyen savcılığın hükümsüz ilan edilmesini istiyorlar. Bunu başaramayacaklar” dedi.

La Plata’da tutuklamalardaki gecikmenin Sergio Massa ve Javier Milei’nin önümüzdeki Pazar günü yapılacak ikinci tur seçimlerinde yapacakları seçim mücadelesinden kaynaklanabileceğinden şüpheleniyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir