Cornejo ve De Marchi bir sonraki vali olmak için savaşıyor

Mendoza’da oy verme merkezleri kapatıldı Bölünmüş il seçimleri dönemi sona erdi ulusal olanlardan. Alfredo Cornejo Demokrasinin dönüşünden bu yana Mendoza’nın il yönetimine dönen ilk eski valisi olmayı ve 5 ilin ve UCR’nin bölgesel kontrolünü sağlamayı amaçlıyor. Patricia Bullrich’e zafer teklif ediyorumCumhurbaşkanlığı seçimine bir aydan az bir süre kala akşam 7’de bu eyalete inecek.

Ömer De MarchiCornejo’nun Cambia Mendoza’daki eski müttefiki ve yerel PRO’nun eski başkanı, Javier Milei ile açıkça flört ediyorUlusal PASO’da bu eyaletteki oyların %45’ini topladı. O peronizmadaylığı ile Ömer Parisigörevini tamamlamaya maruz kalıyor en kötü performans.

İçinde ülkenin beşinci seçim bölgesi -bir buçuk milyondan biraz fazla seçmenle- katılım beklenenden düşük, hatta düşüktü. 2019’da %79 iken %67’ye ulaşamadı.. İlgisizlik, halka açık yollarda aralarında beş adayın da bulunduğu posterlerin çoğalmasıyla tezat oluşturuyordu. Lautaro Jiménez, Sol Cepheden; Ve Mario VadilloYeşiller Partisi’nden. resmi sonuçlar buluşacaklar 22:00’dan itibaren.

Godoy Cruz’da sabahın çok erken saatlerinde oy kullanan Cornejo, taşra radikalizmi için 12 yıllık bir hegemonya döngüsünü garanti altına almayı amaçlıyor yeniden seçilmeyen bir bölgede. UCR’nin eski başkanı şunları ekledi: Luis Petri’den destekBullrich’in aday arkadaşı, Mendoza ön seçiminde oyların %16’sını alarak şaşırttı.

İki ana aday Bu oyları korumanın heyecanını yaşıyorlar. Petri’nin parti üyeliği için Cornejo; ve De Marchi, çünkü bunun Cornejista karşıtı oyların bir tezahürü olduğunu düşünüyor. “Ulusal çalkantıların yaşanacağı bir yıl yaklaşıyor”mevcut JxC senatörünün neredeyse aynı sözleri yineledi Cuma günü Clarín’e söyledikleri.

Cornejo, dolambaçlı ancak uzun vadede kendi eyaleti için de şanslı olacağını öngördüğü ekonomik yönelim değişikliğinde kendisini istikrarın garantörü olarak göstermeye çalışıyor.

Petri kim Ekibinden insanları nihai Cornejo yönetimine ekleyecekti, en son Bullrich reklamında beklendiği gibi, Cristina Kirchner adını taşıyacak maksimum güvenlikli bir hapishanenin oluşturulmasını onayladı. kızılcık da yunusu Rodolfo Suarez’in yerine geçmek için Kirchner karşıtlığını benimsiyor ve iktidara geri dönün.

Buenos Aires’teki Bullrich, seyahate çıkmadan önce Cornejo’ya desteğini onayladı. “İnanç sahibi insanlar da var, hiç umursamadan kendilerine yer arayanlar da var. Olan buydu. PASO vardı ve De Marchi başka bir yol seçti. Metro’ya yaptığı açıklamada, “Daha kişisel bir hedefi tercih etti” dedi.

radikal iç

Radikal stajyer bu Pazar da oynandı. Cornejo kendisini bir kez daha UCR’nin en üst düzey liderlerinden biri olarak kanıtlamaya çalıştığında ve Jujuy ve Corrientes’in radikal valileri Bullrich’i kucakladığında, Gerardo Morales ve Gustavo ValdesSergio Massa ve diğer kuzey eyalet liderleriyle bir yönetim etkinliği paylaştı. Martín Lousteau da Mendoza’da olmayacakHer ne kadar Evolución’dan Córdoba’lı müttefiki Rodrigo de Loredo’nun da olması bekleniyor. Eyalet başkentinin sığınağında ayrıca San Juan’daki JxC’nin seçilmiş valileri Marcelo Orrego; San Luis, Claudio Poggi ve ayrıca UCR’nin başına Morales’in yerine geçmeyi planlayan Corrientes Valdés’ten.

Luján de Cuyo De Marchi’nin eski belediye başkanı ise, La Libertad Avanza’nın liderine göz kırparak ısrar ettiBu, illerde kendi adaylarının olmadığını söylemekten, mevcut milletvekilinin kazanan olduğunu gösteren anketleri tweetlemeye kadar gitti. “Milei ile harika bir diyaloğumuz ve çok iyi bir kişisel ilişkimiz var. Önemli fikirleri masaya koymak için yaptığı her şeyi gerçekten takdir ediyorum. Ancak La Unión Mendocina bir Mendoza mekanıdır,” dedi De Marchi, Özgürlükçü Parti’nin de bir arada var olduğu yepyeni seçim cephesi hakkında.

Muhalefet cephesi iktidar partisini seçim yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle Seçim Hakimi önünde kınadı. Eyaletin en kalabalık bölgesi olan Guaymallén’de sonuçları bekleyen De Marchi’nin etrafındakiler, bir önceki açıklamada ironik bir şekilde eyaletin eski lideri PRO’nun Peronist aday Parisi’den “Daha Peronist”Kendisi gibi Luján de Cuyo’nun belediye başkanıydı ve eyalet düzeyinde La Cámpora’ya hakim olan yerel Peronizm’i benimseyene kadar Demokrat Parti’nin lideriydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir