Coronavirüsün “emekli açığına çözüm” olduğunu söylemişti

Yeni Rosario’daki PAMI başkanı Javier Milei tarafından atanan Guido Orlandi, COVID-19 salgını başlar başlamaz Twitter’da yazdığı eski bir mesaj nedeniyle tartışmaya girdi. Kovid Arjantinde. Bu yazıda hastalığı şu şekilde sınıflandırdı: “Emeklilik açığının çözümü.”

Tartışma yaratan yorum şuydu: tozlu Eski eyalet milletvekili Leandro Busatto, şu anki yetkilinin gönderisine yanıt vererek şunları söyledi: “Emeklilerin sağlığı onun elinde.”

Orlandi’nin ülkede zorunlu karantinanın henüz uygulanmadığı 10 Mart 2020 gecesi yazdığı tweet şuydu: Çin’den ithal edilen koronavirüs Arjantin emeklilik sistemindeki açığın çözümü olabilir… Bite dikkat edin!”

Eski PJ yardımcısı, Orlandi’nin tweet’inin ekran görüntüsüne yanıt verdi; bu ekran artık PAMI Rosario’nun şu anki başkanının X hesabında yer almıyor. Tartışmanın ortasında bunu sildi.

Tartışmaya katılan bir diğer kişi ise Elisa Carrió’nun partisi Sivil Koalisyon-ARI’dan Buenos Aires milletvekili Facundo Del Gaiso’ydu. “Biri çıkıp inkar etsin, yalan haber olduğunu, bunu hiç söylemediğini söylesin” diye sordu.

“Bu Bay Orlandi PAMI Rosario’nun başına getirildi, eğer onuruna sahipse şimdi istifa etmesi gerekir. Capusotto şakasına benziyor” diye ironi yaptı.

Orlandi, Queen’s barın sahibi olan bir gastronomi girişimcisidir. pandemide kapatıldı virüse yanıt olarak ülke genelinde uygulanan sıkı karantinanın ürünü. O sırada, şu anki yetkili, kendi ağlarından karantina karşıtı profilini göstermişti.

İşyerlerinin kapatılması talimatı verildiğinde, “Santa Fe Hükümeti’nin bugünkü kararı Rosario gastronomisine idam cezasıdır… YETER!” diye iddia etti.

“Bu konuyla ilgili geçmişi olmayan bir kişinin atanmasına şaşırdık, bu da şu ya da bu şekilde Milei hükümetine Devlet’e girmek için hazırlık yapılması gerektiği ve bu durumun devam edeceği gerçeğini baltalıyor” kastın ortadan kaldırılması için” dedi Zurna Busatto.

Santa Fe PJ’nin eski yardımcısı ve lideri, ilgili sunumları yapmayı değerlendirdiklerini açıkladı. Orlandi’nin atamasının gözden geçirilmesi PAMI’da. “Onun açıklamaları bir büyüklerimize, dedelerimize yazık. Bu, seçtikleri yetkililerin profilini gösteriyor” dedi.

Son seçimlerde Orlandi, Santa Fe’deki La Libertad Avanza listesindeki altıncı ulusal milletvekili adayıydı. Milei’nin partisi üç sandalye almaya yetecek bir yüzde olan %32’den fazla oy alarak birinci oldu. Romina Diez, Nicolás Mayoraz ve Rocío Bonacci’ye gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir