Cristina Kirchner, Senato’daki görevinden ayrıldıktan sonra Patria Enstitüsü’ne dönüşünün samimiyetini “Yine evinde” gösterdi.

Javier Milei’nin atanmasına katıldıktan kısa bir süre sonra, eski başkan yardımcısı Cristina Kirchner yeniden ortaya çıktı. Patria Enstitüsüne gelişi Senato’da dört yıl görev yaptığı görevden ayrıldıktan sonra.

yine evdeyim“dedi ilk olarak TikTok’a yüklediği ve daha sonra diğer sosyal ağlarda paylaştığı videoda gülümseyen Cristina Kirchner.

Bir dakikadan biraz daha uzun bir süre içinde eski başkan, Kongre’den sadece bir blok ötedeki binaya vardığını ve burada bir düzine kişi tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Gülümsemeler ve alkışlar arasında bir kadın, eski başkana en sevdiği Rapanui çikolatalarıyla sürpriz yaptı. Tatlıya olan bu düşkünlük, Mayıs 2021’de “salgın yasasına” Üst Meclis’te yarım yaptırım uygulandığında eski Senato başkanının rol aldığı bir hatada açığa çıkmıştı. Başkan yardımcısı “Oylama kapatıldı” ve “Oylama kapatıldı” dedi. Birkaç saniye boyunca sessizlik hüküm sürdü, ta ki açık mikrofonda aşkın bir şüphe ortaya çıkana kadar: “Rapanui saat kaçta kapanıyor?”

Cristina Kirchner ofisine girdiğinde kitapları düzenledi ve Senato’da yanında bulunan mistik gülün bakiresini gösterdi. Bunu diğer dini resimlerin ve bazı azizlerin yanına yerleştirdiğini, “yarı pagan ama halkın azizleri” olduğunu söyledi gülümseyerek.

Instituto Patria’daki ofis, Cristina Kirchner’in siyasete yakın olmaya devam edeceği yer olacak. Milei hükümetinin açıkladığı tedbirlerin hiçbirine ilişkin henüz yorum yapmayan eski başkan, günler önce siyaseti bırakmadığı konusunda uyarıda bulunmuştu.

Hatta Senato’daki görevinden ayrılırken çalışanları bir araya topladı ve “hayır” diyerek ayrıldığını ve kendisini Instituto Patria’da bulabileceklerini doğruladı.

“Hiçbir yere gitmiyorum, beni nerede bulacaklarını biliyorlar. Burada, çok yakında, iki blok ötede Patria’da olacağım” dedi Senato çalışanlarına.

Patria’daki bu ofis, Mauricio Macri’nin başkanlığı sırasında 2015 ile 2019 yılları arasında yürüttüğü ofisin aynısıdır. Orada, Alberto Fernández’in aday olarak seçilmesiyle sonuçlanan plana şekil verdi.

Son mesajında ​​orada bulunanlara “zor zamanların” geldiğini söyledi ve “insanların acılarının fazlalığının, kişinin daha iyi yaşaması dışında hiçbir faydası olmadığı” konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir