“Cumhurbaşkanının açıkladığı tedbirlere tam destek gerekiyor”

Mauricio Macri bu perşembe çıktı Javier Milei ve DNU’sunu destekleyin Bu, ekonominin farklı sektörlerini kuralsızlaştırıyor. “Cumhurbaşkanının açıkladığı tedbirler tam destek gerektirir“Eski devlet başkanı yazdı ve ülkede bunu savundu”marj yok problemleri önlemek için.”

Macri kimdir? ülke dışında, Milei’nin hamlesini desteklemek için X hesabından bir mesaj yayınladı. Metniniz “Sorumluluk ve büyüklük” başlıklı ve “felaket politikalarının” mevcut girişimlerinden önceki hükümetin sorumlu olduğuna işaret ediyor.

“Şu anda milyonlarca Arjantinli kendini evindeymiş gibi hissediyor İçinde bulunduğumuz dramatik durumkampanya sırasında kendisine kişisel destek veren ve Milei’nin ikinci tur seçimleri kazanıp La Rosada’ya ulaşması için kurduğu siyasi partiden gelen eski cumhurbaşkanını belirtti.

PRO’nun yaratıcısı, cumhurbaşkanlığı süper kararnamesine sınırsız ve “toplam” destek verildiğine ikna etmek için mevcut anı “kırılgan ve tehditkar” olarak nitelendirdi ve toplumun “bu kararı almanın aciliyetinin farkında olması gerektiğini” söyledi. cesur önlemler“.

“Eğer yapılmazsa Kendimizi hiperenflasyon riskine maruz bırakıyoruz bu milyonlarca Arjantinlinin hayatı için yıkıcı olabilir” diye uyardı.

Bu arada Milei tarafından açıklanan önlemlerin “tam destek ve sağlam mali bolluk gerektirdiğini” söyledi. “Kendi açımdan şunu istiyorum Ekonominin kuralsızlaştırılmasına desteğimi kamuoyuna açıklayacağım” dedi. stres oldu.

Eski başkan için “sorunlardan kaçınacak yer kalmadı”. “Önümüzde açılan bir yolla karşı karşıyayız. Bir tarafta fırsat var, diğer yanda yıkım ve çöküş“diye işaret etti.

Son olarak Macri, “krizi inkar eden veya göreceleştiren liderlerin bulunmasının inanılmaz olduğunu” vurguladı.

“Hepsinden sorumluluk bilinciyle hareket etmelerini istemek zorunda olduğumu hissediyorum. bu anın gerektirdiği büyüklük. Şimdi oldu” diye tamamladı.

Milei’nin bu Çarşamba gecesi ulusal bir ağ aracılığıyla duyurduğu girişim, günün sonunda cacerolazo düzenlemek için sokaklara çıkan toplumun bir kesimini harekete geçirdi. Bu perşembe günü, sendika merkezleri grev çağrısını değerlendirirken farklı siyasi kesimler de mega DNU’nun kesişim noktasına geldi.

Sektörlerden Macri ile uyumlu PRO purolar destek için çıktı Milei’nin DNU’su, Birlikte Değişim için ortak olan Sivil Koalisyon ve Radikal Sivil Birlik kendilerini ihtiyatlı bir şekilde ifade ederken, ilki nokta nokta analiz edeceklerini söylerken, yüzüncü yıl partisi metodolojiyi sorguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir