“Cumhuriyetçi olmakla övünüyorlar ve en faşist onlar”

22 Ekim seçimlerinde cumhurbaşkanı adayları arasındaki ilk tartışmadan bir gün önce, Javier Milei sert bir şekilde suçlandı Değişim İçin Birlikte. Bunu, kampanyanın yapıldığı noktayı sorgulayarak yaptı. Patricia BullrichBu alanın adaylarından biri, videoda görülebileceği gibi “Dra Cristina Fernández de Kirchner” olarak adlandırılacak maksimum güvenlikli bir hapishane inşa etme sözü verdi.

“Hapishanenin birçok sorunu var. Birincisi başka bir hapishanenin planlarının çalınması, bu da Together for Change’in profilinin ne olduğunu gösteriyor: Onlar fikirlerin gaspçılarıdırdiyerek Alejandro Fantino’nun El Nueve’deki yeni programında La Libertad Avanza adayını tanımlayarak başladı.

Birkaç gün sonra tekrar halkın karşısına çıktığında şunu ekledi: “Ama sadece bu değil, çünkü oy verirken, Her zaman Kirchnerizm’e oy veriyorlar. Yani konu elinizi insanların cebine sokmak veya haklarını kesmek olduğunda, onlar her zaman birlikteler Onlar”.

“Ve sanki bu yetmezmiş gibi, geçen perşembe günü Senato’da, ABD’ye giden bir Senatör ve onu onaylayan başka bir radikal senatörle birlikte, bir grup yargıcın (aynen böyle) geçmesine izin verdiler. Cristina Fernández de Kirchner’in cezasız kalmasını garanti ediyor“, iktidar partisinin Yargıç Ana María Figueroa’nın Senato’daki belgesini onaylamayı başardığı sıkı oylamadan bahsetti ve Yüksek Mahkeme ile yeni bir anlaşmazlığı gündeme getirdi.

Milei’nin analizi burada bitmedi çünkü şu uyarıda bulundu: “daha hassas şeyler var” diyerek şu soruyu sordu: “Bir hapishaneye hâlâ hayatta olan bir kişinin adını vermek faşist bir tavır değil mi?”

“O kötü. Yapamazsınız, bu damgalayıcı ve çok faşist bir davranış. Her zaman Kirchnercilikle uzlaşmalarına ve her zaman iyi Arjantinliler çıkarmalarına rağmen kendilerini cumhuriyetin savunucuları olarak ilan ediyorlar. Cumhuriyetçi olmakla övünüyorlar Onlar en faşistler“, ekonomisti suçladı.

Milei, Patricia Bullrich’in “Dra Cristina Fernández de Kirchner” olarak adlandırılacak maksimum güvenlikli bir hapishane inşa etme sözü verdiği kampanya noktasını sorguladı.

Öte yandan avukat Mariano Cúneo Libarona’nın potansiyel hükümetinin Haber Bakanı olabileceğini itiraf etti, ancak bunu teyit etmekten kaçındı. “Haber Bakanı’na henüz bunu söylemeyeceğiz çünkü kendisi kıyma makinesidir. Cuneo Libarona olabilir mi? “Olabilir,” diye kaydı.

Javier Milei: “İlk turda kazanırsak bazı şeyler bizim için çok daha kolay olur”

Milei ayrıca, hükümetin tedbirlerini mümkün olan en kısa sürede uygulamaya koymanın ilk turda galip gelmesinin “kendisi için çok daha kolay olacağını” söyledi.

“İlk turda kazanırsak bazı şeylere daha erken başlamamız çok daha kolay olur. Neredeyse bir ayınız daha var. Her şeyin 22 Ekim’de bitmesi bizim için çok daha kolay olur” dedi.

Bu doğrultuda, böyle bir durumda ne yapacağını öngördü: “Biz, teşhisi koyarız, olağanüstü toplantılar düzenleriz ve emeğin modernizasyonu da dahil olmak üzere yapılması gereken tüm yasa paketini uygulamaya koyarız.”

Buna paralel olarak, Değişim İçin Birlikte “Kirchnerizmi sona erdirmek” istiyorsa “en yararlı oy”un bu alanın kullanılması olduğuna dikkat çekti. La Libertad Avanza’ya “koşun” ve “eşlik edin” “ilk turda kazanmak.

Bullrich üçüncü, rahat ve durumu giderek kötüleşiyor. Sahra Çölü’nün ortasında dondurma gibi eriyor. Negatif faizi var, günler geçiyor ve değeri düşüyor” diye vurguladı.

Javier Milei: “Beni kirleten operasyonların büyük çoğunluğu Değişim İçin Birlikte’den geliyor”

Başkan adayları arasındaki tartışmadan bir gün önce Javier Milei, Juntos por el Cambio’yu, fiziksel ve psikolojik durumuyla ilgili söylentilerin ortaya çıktığı geçen hafta “acı çektiğini” düşündüğü “operasyonların büyük çoğunluğunu” yürütmekle suçladı. en yakın çevreleri tarafından reddedildi.

“Siyasi düşmanlarımızın yapmaya çalıştığı tek şey, tekliflerimizi entelektüel sahtekarlıkla eleştirmek, düzenlemek, kesmek ve her şeyi farklı göstermek. Ama öyle görünüyor ki bu insanlar zamanda asılı kaldı ve bugün dosyanın anlık olduğunu ve onu aramak için birine ihtiyacınız olmadığının farkında değiller” dedi.

Ayrıca şunları kaydetti: “Bu, operasyonların maskesini hızla düşürüyor ve insanlar operasyonun nereden geldiğini, kimin yaptığını anlıyor. Büyük çoğunluk Değişim İçin Birlikte’den geliyor. Bu kadar kirli bir kampanya görmedim tıpkı benim çektiğim acı gibi.”

“Bu araçlara başvurmak zorunda kalıyorlarsa bunun nedeni, daha başlamadan kaybetmiş olmalarıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir