DAIA’nın yeni Millet İbadet Sekreteri’nin atanmasına ilişkin endişesi

DAIA başkanı Jorge Knoblovits bu Salı günü şunları söyledi: Yahudi cemaatinin endişesi Javier Milei hükümetinin eski PRO milletvekili Francisco Sánchez’i yeni Ulusun İbadet Bakanı olarak seçme kararı nedeniyle.

Knoblovits, Sánchez’in şimdiye kadar – Siyonizmin dünyaya hakim olduğu yönündeki yanlış teoriyi destekleyerek inkar etmedi finansçı George Soros, eski Kuzey Amerika Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ve Rockefeller’lar gibi kişiler aracılığıyla.

Sánchez ile Twitter’da dolaşan ve onu genç özgürlükçü Delfina Meza “Wagner” yapan ve “Siyonizmin” dünyaya hakim olduğunu doğruladığı bir röportajdan bu şekilde bahsetti. Sánchez, onunla yüzleşmek şöyle dursun, bu iyi bilinen ve tartışmalı Yahudi karşıtı teorinin bir kısmını sıralıyor. Aynı zamanda eşcinseller hakkında da aşağılayıcı bir şekilde konuşuyor.

Açıklamalarda ZurnaYahudi cemaatinin siyasi kolunun başkanı Pazartesi günü şunları söyledi: Dışişleri Bakanı Diana Mondino onu öngörmeye çağırdı Sánchez’in randevusu ancak o sırada hiçbir şey söylemedi çünkü geçmişini bilmiyordu.

“Arjantin’de İbadet Bakanının konumu çok önemli çünkü Katolik Kilisesi, İslam merkezi ve Yahudi cemaati arasındaki çok iyi bir arada yaşamayı ifade ediyordiğer tarikatların yanı sıra,” diye vurguladı topluluk lideri.

“Bu bir matris diğer ülkelerde oluşmayan tarihsel bir arada yaşama ve bir liderin atanmasına ilişkin endişeler var. rahatsız etti ana tek tanrılı dinlere,” diye ekledi Knoblovits.

DAIA başkanı, görüşünün kurumsal olduğunu belirterek, Katolik Kilisesi’nden zaten reddedilmelerin yaşandığını kaydetti.

Şimdilik, başka kararlar alınıp alınamayacağını görmek için diğer toplulukların ve tarikatların nasıl tepki vereceğini görmek için bekleyeceğini belirtti.

DAIA başkanına göre Sánchez, İslamcılığı şu sözlerle kızdırdı: İnebahtı deniz savaşının yıldönümü kutlamaları (1571) Vatikan, Venedik (bugünkü İtalya) ve İspanya gibi Hıristiyan Batı ülkeleri, Osmanlı İmparatorluğu’nun Avrupa’ya ilerleyişini durdurdu.

“Bugün, Katolik güçlerin İnebahtı Muharebesi’nde Osmanlıları yenilgiye uğratmasının 452. yılını kutluyoruz. Hıristiyanlığı ve tüm Batı’yı felaketten kurtaran başarıyı hatırlamak için güzel bir gün. islam orduları. Umarım dünya hızla Barış’ı bulur” diye yazdı Sanchez.

Buna ek olarak Sánchez, sosyal ağlarında Papa’nın Yüksek Haber Divanı’nın eski yargıcı Eugenio Zaffaroni’yi sosyal haklar, göç ve sömürgecilik araştırmaları ve teşvikiyle ilgilenen bir Vatikan enstitüsünün müdürü olarak atama kararını eleştirdi. Ve şunu ekledi: “Alimler için durum Bu kadar çok zarar vermiş bir Papa bulun”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir