Eduardo Belliboni, Javier Milei’ye karşı ilk seferberliği duyurdu ve özgürlükçü seçmenler arasında halihazırda “hayal kırıklığı” olduğuna dair güvence verdi

Piquetero lideri ve Polo Obrero’nun temsilcisi Eduardo Belliboni 20 Aralık’ta onaylandı Javier Milei Hükümeti döneminde ilk seferberlik ve henüz göreve başlamamış olmasına rağmen özgürlükçü seçmenler arasında “hayal kırıklığı” olduğuna dair güvence verdi.

“30’dan fazla kuruluşla gerçekleştirdiğimiz bir genel kurul toplantısında zaten tartıştık ve başkalarıyla da tartışıyoruz çünkü biliyorsunuz ki hiçbir şey yapmayanlar uyanmış gibi görünüyor“Belliboni ilk yürüyüşü duyururken ironik bir şekilde söyledi.

Aynı doğrultuda ısrarla şunu söyledi: “Bizim 20 Aralık’ta planlı seferberlik işçilerin haklarını savunmak isteyen herkese çağrıda bulunuyor”.

Belliboni, CGT’yi hedef aldı ve “işçileri savunmak için ortaya çıkmasını” talep etti; bu, Fernández’in dört yılında yapmadığı bir şeydi ve Macri’nin döneminde de pek bir şey yapmadı.

Seferberliklere ve Hükümetin olası tepkisine ilişkin Belliboni, ihtimalleri göz ardı etmediğini söyledi “çubuklar olsunÇünkü tehditler boşuna yapılmıyor.”

“Şikâyet konusunda seferberlik yapıyoruz. Şikâyet yasak mı? Kartopu gibi oluyor ve bize düşen, mevcut sorunlara müdahale etmek.”

Ayrıca Belliboni, “mahallelerde Milei’ye oy veren pek çok kişinin, onun henüz göreve gelmemiş olması nedeniyle bir miktar hayal kırıklığına uğradığını” ileri sürdü.

“Milei fakir bir mahallede kendisine oy veren çocuğa ne dedi? Cumartesi gecesi dışarı çıkmak zorunda kaldıkları 500 peso 500 dolar olacaktı… bu olmayacak ama birçok gencin ona oy verdiği öneri buydu” dedi.

Ayrıca özgürlükçüyü kampanya sırasında “kast”ı sona erdireceğini söylediği için sorguladı. “Kastları ortadan kaldıracağımızı söylediler ve Türünün en sıra dışı takımını sundular. Korkarak kasttan iş sahibi kasta doğru gittiğimizi söyleyen bir söz var.” diye konuştu.

Dahası, özgürlükçülerin öne sürdüğü önerilerle ilgili olarak Belliboni, “sosyal harcamalar için açık cüzdan” fikrini sorguladı. Piquetero lideri için “bu çok endişe verici” ve “hükümetin kendi politikaları gereği yaralılarla ilgilenmekle yükümlü olduğuna” dikkat çekiyor.

Polo Obrero üyesi günler önce “Javier Milei hükümetinin çok kötü durumda olmasını istiyorum” diyerek sokakların huzurunun bir sonraki yönetime bağlı olacağı uyarısında bulunmuştu: “Göreve gelen hükümet sorunu çözecekse sorunlar “Ben herhangi bir sorun olmayacağım.”

Belliboni, Kanal 9’a yaptığı açıklamalarda şunları vurguladı: “Pilot, uçağı İkiz Kulelere çarpacağını söylerse, ben de ‘uçağı bu adama vermeyin’ derim. Umarım birileri onu elinden alır, ben de umarım birileri gidişatını değiştirebilir.” .

Özgürlükçülerin duyurularının ardından bayındırlık işlerinde “zaten çok sayıda işten çıkarma olduğunu” ileri süren grev gözcüsü, “Milei’nin planları gerçekleşirse, bu hepimiz işçiler için kötü olur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir