Entre Ríos’ta bir belediye başkanını tarlada ölü buldular: Bir intiharı araştırıyorlar

Tabossi kasabasının belediye başkanı, Nestor Landra (54), Entre Ríos’un kırsal kesiminde ölü bulundu. Araştırmacılar İntihar olduğundan şüpheleniyorlar. Landra’nın kabine üyesi olduğu Vali Rogelio Frigerio ve selefi Gustavo Bordet, ona samimi mesajlarla veda etti.

Cemaat şefi sabah bir arkadaşının evine gitmişti. pompalı tüfeğini ödünç istemek. Avlanmaya çıkacağını söyledi. Birkaç saat sonra cep telefonlarına cevap alamayınca aile polise haber verdi ve polis de arama başlattı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, müfettişler farklı evleri ziyaret ederek sonunda onu Tabossi ile Viale arasındaki yolun ortasında, Paraná’nın yaklaşık 50 kilometre doğusunda buldular.

Ceset vurulmuştu ve bir ağaca yaslanmıştı. Bazı yakın arkadaşlar, yetkilinin ruhsal bir bunalıma girdiğini bildirdi.

Landra dört kez kasabasının belediye başkanı seçilmişti. Daha sonra Gustavo Bordet’nin yönetimi sırasında Ulaştırma Bakanı olarak görev yaptı. Geçtiğimiz Haziran ayında görevinden istifa etti.

“Bugün itibariyle bir yönetim, mücadele, günlük çalışma aşamasını kapatarak evime, şehrime, her şeyin başladığı yere, sevgili belediyemde bir çalışan olarak hizmet etme kararlılığıyla dönüyorum. Tabossi” Landra duyurdu. Kampanya sırasında 1.542 nüfuslu bu küçük kasabanın Gelir İdaresi Başkanlığı’na sığındı.

Dahili olarak Kuzeni Liliana Landra ile yüzleşti. “Hem kurumsal kararlardan hem de basit prosedürlerden kaynaklanan çok sayıda farklılığımız var, bu da aynı olmadığımızı, aynı yola sahip olmadığımızı gösteriyor. Bildiğiniz gibi benim tarzım farklı ve buna bağlıyım.” o zaman.

Ağustos ayında yapılan All for Tabossi seçimleri 498’e karşı 599 oyla kazandı. Son olarak 22 Ekim’de seçimleri kazanarak Tabossi belediyesini beşinci kez yönetti.

Entre Ríos Valisi, Rogelio BuzdolabıTabossi belediye başkanının vefatını öğrenmesi üzerine Twitter hesabından (X) şunları ifade etti: “Tabossi Belediye Başkanı Néstor Landra’nın vefatından derin üzüntü duyuyorum. Bu zor anda yanımda olan ailesi, arkadaşları ve tüm halkımla birlikteyim. bugün onu kim kovar.”

katıldı Borde. “Bugün Mole Landra’ya büyük bir şaşkınlıkla veda etmek zorundayız. Siyasetin, Peronizmin ve halkının adamı Tabossi, belediye başkanıydı. Çok kararlı ve aktif bir yetkili. Ailesine en derin başsağlığı dileklerimi sunuyorum” diyen eski vali, Entre Ríos eyaletinin başında olduğu dönemde mesajına her ikisinin de fotoğrafını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir