Financial Times’da yayınlanan tartışmalı bir makalenin ardından Hükümet, Javier Milei ile Victoria Villarruel arasındaki iç ilişkileri yalanladı: “Bu kesinlikle yanlıştır.”

Hükümet, cumhurbaşkanı ile aralarında fikir ayrılıkları olduğu iddialarına ilişkin raporların ardından, önde gelen liderleri arasında iç çatışmalar olduğunu bir kez daha reddetti. Javier Milei ve onun yardımcısı Victoria Villaruel.

Dahili yok. Bu zaten Dr. (Guillermo) Francos’un başına gelmişti, bazı dedikodular varken şimdi (Victoria) Villaruel’le ve yarın da benimle. Hepsi kesinlikle yanlış ve bu haberi yayan kişinin sorumluluğundadır” dedi Manuel Adorni.

Bu şekilde cumhurbaşkanlığı sözcüsü, Salı günkü Kabine toplantısına katılmamasının ardından cumhurbaşkanı ile yardımcısı arasında bir çatışma olduğu ihtimalini ortadan kaldırdı.

Her zamanki basın toplantısında, “Dr. Villaruel orada değildi, çünkü birçok bakan gündemdeki sorunlar nedeniyle orada değildi ve özellikle de ülkenin başkan yardımcısı, farklı yasaları ilerletmek için karmaşık bir yasama süreci içindeydi.” diye ekledi.

Sözcü Adorni’nin açıklaması, İngiliz Financial Times gazetesinin Villarruel’i analiz ettiği, muhafazakar profilini vurguladığı, ekonomik bilgi sahibi olmaması nedeniyle onu Milei’den farklılaştırdığı ve başkanlık veraset sıralamasında ikinci sırada yer aldığını vurguladığı bir köşe yazısı yayınlamasından birkaç gün sonra geldi.

“Buraya güzel yüzlü olduğu için gelmedi, fikirleri onu buraya getirdi. Gazete, başkan yardımcısının bir işbirlikçisinin aktardığına göre, “Yıllardır buna hazırlanıyor, çünkü toplumun büyük bir kısmının sesinin uzun süredir duyulmadığını hissediyor.”

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Manuel Adorni’nin basın toplantısı. Fotoğraf Başkanlığı

FT, profili, Villarruel’in kendi siyasi projesini hayata geçireceğini ve gelecekte potansiyel olarak bir başkanlık adaylığı başlatacağını umduğunu söyleyen bir diplomattan yapılan bir alıntıyla kapatıyor. Diplomat, “Sanırım onu ​​yakından takip etmeliyiz. O her şeye hazır (…)” dedi.

Başkan yardımcısı, Financial Times’ın bu alıntıyı içeren makalesini X sosyal ağ hesabında İngilizce olarak tweetledi, ancak birkaç dakika sonra bunu sildi.

Adorni, “Kabine toplantılarının en iyi tanığıyım; kesinlikle dahili veya vurgulanacak herhangi bir şey yok veya bu, dahili olmayan bir ekibin normal çalışmasından kaynaklanıyor.” diye vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü bunların sadece “söylenti” olduğunu ve La Libertad Avanza liderleri arasında hiçbir fark olmadığını vurguladı.

Sözcü, günler önce CGT ile yapılan tartışma ve Haberin DNU aleyhine verdiği karar sonrasında iç farklılıkların varlığını da reddetmişti.

Özellikle, İçişleri Bakanı Guillermo Francos’un, sendikalarla diyalog konusunda Genelkurmay Başkanı Nicolás Posse ve başkanlık danışmanı Federico Sturzenegger ile karşı karşıya gelmesini ihtimal vermiyorum.

Sözcü, “Hükümet’te tutuklu yok, tek bir stajyer yok, her şey söylentiden ibaret. Bu sadece basının herhangi bir destek almadan ürettiği bir söylenti.” diye vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir