Gabriela Cerruti Twitter hesabını kapattı ve Elon Musk’un sosyal ağına boykot çağrısında bulundu

Gabriela CerrutiAlberto Fernández Hükümeti’nin eski sözcüsü onu kapattı Twitter hesabıartık X olarak biliniyor ve şu çağrıyla birlikte Elon Musk’un sosyal ağını boykot. Kapı çarpmadan önce eski milletvekili, Javier Milei’nin destekçisi olan iş adamını nefret mesajlarının yayılmasını teşvik etmekle suçladı.

Gazeteci, “Dünya liderlerinin, gazetecilerin, bilim adamlarının, aydınların bu silahlı ve yönlendirilmiş ortamı demokrasiyi ve cumhuriyeti baltalamak için bilgi ve kamusal tartışma agorası olarak kullanması saçmalıktır. Benim için son” dedi.

Ancak iletişimin başka yollarla devam edeceğini açıkladı. Cerruti, Twitter’dan ayrılmadan dakikalar önce “Başka bir yerde okuyacağız” diye bir paylaşım yaptı. Aslında, dakikalar sonra X tarafından indirilmeye devam edildi. Ancak bitmeden önce, eski kuş ağında zaten uzun uzun yayınlanmıştı.

Bu müdahalede, eski başkanlık sözcüsü Twitter’ın işleyişini sorguladı ve Elon Musk’un satın alması bir dönüm noktası oldu. “Bugün sanki sahibi olduğumuz bir iletişim aracı gibi kullanılıyor, aslında hayır, inşa edilmiş bir agora, belli bir dünya görüşüne sahip, sahibi olan bir ortam. ekonomik çıkarları var, bir ideolojisi var”.

Gabriela Cerruti, Elon Musk ile yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle X hesabını kapatma kararı aldı.

Cerruti, Musk’un liberal ve “aşırı sağ” ideolojisini paylaşmayan kişilerin X’in platformunu mesajlarıyla “beslemeye” devam etmelerinin “saçma” göründüğüne dair güvence verdi.

Zaten tamamen Instagram’a geçti, bazı hikayeler aracılığıyla düşüncelerini ekledi. Bunlardan birinde, Milei’nin Davos Forumunda yaptığı konuşma için Musk’un övgüsünü gösteren bir fotoğrafın üzerine yazdı.

Gazeteci bu mesajında ​​sosyal ağa karşı boykot çağrısında bulundu: Kullanıcılardan “psikopatlar dünyaya hakim olmadan önce” sosyal ağı terk etmelerini istedi.

İş adamının Milei’nin konuşmasıyla, cinsel ilişkiye girmeden önce Başkan’a bakıp dinlemeyi tercih ettiği metaforuyla “Şu an çok ateşli” yazması, Arjantin Devlet Başkanı’nın bir kez daha onayını aldı.

Alberto Fernández’in yönetimi sırasında Casa Rosada’da verdiği konferanslarda gazeteciler ve diğer şahsiyetlerle çatışmalar yaşayan Cerruti, ardından X’e yönelik eleştirileri takip etti. Bu kez platformun sahibiyle yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle foruma katılımını sonlandırma kararı aldı. ağ.sosyal.

Gabriela Cerruti insanlığa X'i boykot etme çağrısında bulundu.Gabriela Cerruti insanlığa X’i boykot etme çağrısında bulundu.

Hesabı en azından Aralık 2010’dan beri vardı. Ancak Alberto Fernández’in resmi sözcü olarak atanmasıyla kurumsal yönetim için Portavoz_Ar adında başka bir profil açmıştı.

Ancak kişisel hesabını hükümetle iletişim için de kullandı. Örneğin bunu Ekim 2022’de Büyük Birader ateşinin başlangıcında yaptı. Reality şovun o versiyonundaki en tartışmalı karakter olan Alfa’nın, Fernández’i tanıdığını iddia ettiği ve onu şakacı bir tonda tanımladığı bir diyalogdan etkilenmişti.

Cerruti, kişisel hesabı aracılığıyla, “Başkanın bu kişi hakkında hiçbir bilgisi olmadığını ve onunla tanıştığını hatırlamadığını” açıkladı ve Telefé ve Big Brother prodüksiyonundan “bu rahatsız edici tutumu” geri çekmesi ve durdurması yönünde bir talepte bulundu.

Sözcünün bu müdahalesi Fernández’in yönetiminde küçük bir iletişim krizine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir