Gelip gidişlerin ardından Hükümet, Milei ve Villarruel’in velayetini ayarladı.

Yaşanan tartışmanın ardından resmi vesayetin gönderilmesinde gecikme Javier Milei ve Victoria Villarruel’e göre, Güvenlik Bakanlığı bu Salı gecesinden itibaren seçilmiş başkan ve başkan yardımcısının bir yetkiye sahip olmasını sağlayacak. Federal Polisin güvenlik servisi.

Bu, bu gazeteye La Libertad Avanza’dan kaynaklar tarafından bildirildi ve bu kaynaklar, başkanlık ikinci tur seçimlerini “geçici olarak” kazananların geçen Pazartesi gününden bu yana velayete sahip olması gerektiğini iddia etti.

Aníbal Fernández liderliğindeki portföyde Tartışmaya girmekten kaçındılar Özgürlükçü liderlerle birlikte şunu savundular: “zaten düzeltildi” sorunu Bakanın bu öğleden sonra, 10 Aralık’tan itibaren sırasıyla Genelkurmay Başkanı ve İçişleri Bakanlığı’na başkanlık etmek üzere aday gösterilen Nicolás Posse ve Guillermo Francos ile yaptığı toplantının sonucunda.

Ayrıca o toplantıya katılanlar Federal Polis yetkilileriSeçilen başkan ve başkan yardımcısının göreve başlamasına kadar “geçiş döneminde” hizmeti koordine etmekten sorumlu olacak Baş Komiser Alejandro Patricio O’Donnell gibi.

Ancak milis saflarında hizmet sunumundaki gecikmeye dikkat çekildi. Aslında bu sabah Quinta de Olivos’a yaptığı yolculukta özgürlükçü lider, bir okul minibüsünün taşıdığı çocukları karşılamak için arabadan indi ve caddenin ortasında kendisine herhangi bir bekçi yardım etmedi.

Her halükarda, bu geceden itibaren hem Milei hem de gelecek dönem başkan yardımcısı Villarruel, Federal Polis üyelerinin korunması. Şu ana kadar mevcut yardımcıya, Cumhurbaşkanlığı Gözetmenliği’nin eski bir üyesi olan emekli komiser Marcelo De Gregorio’dan oluşan bir ekip yardım ediyordu.

Cumhurbaşkanlığı velayetinin yeniden düzenlenmesi, 10 Aralık itibarıyla Güvenlik Bakanlığı’na kimin başkanlık edeceğine bağlı olacak. “Özgürlükçü kampta” bile Aníbal Fernández’in yerini kimin alacağı bilinmiyor. Patricia Bullrich bu pozisyonu işgal etme teklifini reddederdi.

Ancak Federal Polis içinde, Komiser Ramón Tesares, Komiser Ariel Bongiovanni veya Komiser Mario Alvarado gibi, başkanlık gözetiminden sorumlu olan Müdürlüğün liderliğinin tanımına yönelik olarak dolaşan bazı isimler zaten mevcut. Güvenlik portföyünün gelecekteki başkanının, gücün liderliği için nasıl bir profil tanımlayacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir