Gözaltına alınan Gerardo Morales, Javier Milei’nin özel bir klinikte tedavi gördüğü yönündeki suçlamalarına yanıt vermek için ona açık bir mektup yayınladı

Sonrasında Javier Milei kişisel bir konuyla chicaneara Gerardo Morales Bir enfeksiyon sonucu kamu sağlık sisteminde değil özel bir kliniğe kabul edildiği için Jujuy valisi bu çarşamba günü ağlar üzerinden açık bir mektup aracılığıyla yanıt vermek için geldi, bizzat hastane odasından yazılmıştır.

“Gerçek şu ki Milei: hiçbir şey anlamıyorsun. Bu çok yazık.” Morales’e göre, hastanede yatışı sırasında bir süre boyunca yazılı metin böyle başlıyor ve tıbbi çalışmaların ortasında bir enfeksiyon tespit edildikten sonra yapılır.

Sağlık durumu karşısında sevinmeniz beni pek rahatsız etmiyor. siyasi bir düşmanın Hangi beni endişelendiriyor Milei’nin kendisine adadığı hileye yanıt olarak, sağlık ve kamusal eğitim sisteminin yanı sıra, yönetmeyi arzuladığınız Arjantin halkı için mevcut bir Devlet kavramını inkar etmeye devam etmenizdir” diye devam etti. kliniğe check-in yapılmasının sözde çelişkisi.

“Mevcut Devlet kavramı ve sağlık ve kamu eğitim sistemlerinin güçlendirilmesi ihtiyacı, şu gerçekle ilgilidir: Arjantinlilerin yarısından fazlası ya yoksul ya da fakirMauricio Macri’nin tasarladığı Değişim için Birlikte’nin kırılmasında Milei’nin diğer tarafında yer alan radikal, şöyle devam etti: “Ya da kayıt dışı işçilerdirler.”

Kapsamlı metinde Morales, Jujuy eyaletinin başında geçirdiği 8 yılı değerlendirdi veve bazı başarılarından gurur duyuyorumbu durumda hepsi halk sağlığı alanıyla ilgilidir.

Milei’ye oy vermeyecek olan radikal, diğerlerinin yanı sıra 50 ambulans satın alınmasını, tomografi kurulmasını, hemoterapi merkezi oluşturulmasını, hastanelerin genişletilmesini ve son derece karmaşık bir merkezin inşasını sıraladı.

“Tüm bunları, Jujuy tarihinde halk sağlığına yapılan en büyük yatırım olarak eyaletin kendi kamu fonlarının çabasıyla gerçekleştirdim. Kamu sağlık sistemini güçlendirme, merkezi olmayan hale getirme ve konsepti her zaman yeniden teyit etme inancıyla yaptım. MEVCUT DURUMUN (ki senin kafana girmiyor),” doğrudan özgürlükçüyü vurdu.

Morales başkan adayını suçladı “Yanlış ve kötü bir hayata bakış açısı” diskalifiye girişiminden dolayı.

Mektupla yanıt, Milei’nin kendisini hastaneye değil özel bir kliniğe kabul edildiği için sosyal ağlarda eleştirmesinden bir gün sonra geldi: ““Moral ve halk sağlığı”Milei’nin özgürlükçü propaganda anlatımlarını kopyalayan ilk asidik gönderisi dedi.

Javier Milei, Ezeiza’da yaşanan olaylarla birlikte karavanda. Fotoğraf Marcelo Carroll

Milei’den ikinci bir hile daha geldi: Twitter’da “İşte halk sağlığının ve mevcut devletin savunucusu Gerardo Morales” diye ısrar etti.

La Libertad Avanza adayı ayrıca Twitter’da gazeteci Ceferino Reato’nun “Jujuy valisinin kamu sağlığını savunduğunu ve Buenos Aires merkeziyetçiliğini eleştirdiğini ancak kabul edilmek için CABA’ya ve özel bir kliniğe koştuğunu” vurgulayan bir mesajını yeniden yayınladı.

Gerardo Morales’in Javier Milei’ye yanıt olarak yazdığı mektubun tamamı

Hastaneye yatışıma ve yaptırdığım bazı tıbbi testlere, size bazı şeyler anlatmak için ara vereceğim.

Gerçek @JMilei: hiçbir şey anlamıyorsun. Bu bir utanç.

Siyasi bir rakibinizin sağlık durumu karşısında sevinmeniz beni pek rahatsız etmiyor. Beni endişelendiren şey, bir halk sağlığı ve eğitim sistemine olan ihtiyacın yanı sıra, yönetmeyi arzuladığınız Arjantin halkı için mevcut bir Devlet kavramını inkar etmeye devam etmenizdir.

Mevcut Devlet kavramı ve sağlık ve kamu eğitim sistemlerinin güçlendirilmesi ihtiyacı, Arjantinlilerin yarısından fazlasının ya yoksul ya da yoksul ya da kayıt dışı işçiler olduğu gerçeğiyle ilgilidir.

Arjantin nüfusunun büyük bir çoğunluğunun sosyal hizmeti yok (daha sonra sosyal hizmet sisteminin nasıl çalıştığını ve bunun kamu ve özel sağlık alt sistemleriyle etkileşimini açıklayacağım. Bunu daha sonra yapacağım çünkü aynı anda birçok bilgi başınızı döndürebilir ve belki de başınızı döndürebilir, şiddetli tepkilere neden olabilir).

Arjantinlilerin bu büyük çoğunluğu için halk sağlığına erişime yönelik bir sistemin olması o kadar önemlidir ki onlara mümkün olan en yüksek kalitede bakımla eşit erişimi garanti etmek Devletin bir yükümlülüğüdür.

8 yıl önce eyalet hükümetinin başına geçtiğimde:

– Hemen 50 yeni ambulans satın aldık (görev süremin geri kalanında çok daha fazlası);

– Diğer ekipmanların yanı sıra laparoskopik cerrahi ekipmanı, C-kolları.

– Eyaletteki farklı devlet hastanelerine tomografi cihazları yerleştirdim (Ledesma, Perico, Humahuaca, La Quiaca, Susques… Susques gibi yerlerde sakinlerin bakım için en iyi teknolojiye sahip olabileceği gerçeğinin önemini tahmin edemeyeceğinizi biliyorum) ihtiyaçları için (sağlık);

– Alto Comedero’daki doğum çalışmalarını tamamladım ve burayı 120.000’den fazla kişiye hizmet verecek oldukça karmaşık bir merkeze dönüştürmek için bir koruma ve uzantı inşa ediyoruz (tabii ki tüm bunlar hakkında hiçbir fikriniz yok; çünkü bilmiyorsunuz) ülke, daha az derin iç kısımlar ve Devleti ne kadar az tanırsanız);

– NOA’nın en önemli hemoterapi merkezini Alto Comedero’da inşa ettim;

– Yoğun bakımı, ameliyathanesi ve analiz laboratuvarı bulunan Perico hastanesini genişlettim;

– Ve Libertador Gral San Martín’de tüm eyaletteki en büyük hastaneyi, 27.000 M2 kapalı alanıyla, halkımıza hizmet etmek için en iyi teknoloji ve ekipmanla inşa ediyorum.

– Yakında, Ulusal Hükümet Pablo Soria hastanesine yeni bir rezonatör ve anjiyografi sağlayacak (halk sağlığı sistemi için anjiyografinin önemini öğrenin).

Tüm bunlar, diğer birçok yatırımın yanı sıra, eyaletin kendi kamu fonlarının çabalarıyla gerçekleştirildi ve Jujuy tarihinde halk sağlığına yapılan en büyük yatırım oldu. Bunu, kamu sağlık sistemini güçlendirme, onu merkezden uzaklaştırma ve MEVCUT DEVLET kavramını (ki bu sizin aklınıza gelmez) her zaman yeniden onaylama inancıyla yaptım.

Ülke genelinde ve özellikle tıp fakültemizin bulunmadığı illerde Doktor eksikliği olduğundan, prestijli Tucumán Ulusal Üniversitesi ve Tıp Fakültesi ile anlaştım (sizin de bu konuda en ufak bir fikriniz yok) ) LGSM’de Jujuy Tıp Fakültesi’ni kurmak.

Kamu eğitiminin, ama her şeyden önce, milyonlarca Arjantinli gibi benim de gurur duyduğumuz ULUSAL KAMU ÜNİVERSİTESİ’nin önemi buradan kaynaklanmaktadır. (Ayrıca bunun sizin için yeni bir şey olabileceğini, aklınıza bile gelmeyebileceğini de biliyorum)

Eminim ki bu gerçekler ve kavramlar hayata dair hatalı ve dar görüşünüzü zerre kadar değiştirmeyebilir.

Sağlığın ve kamu eğitiminin savunulması lehine başka birçok argüman var. Seni bu kadar çok bilgiyle boğmak istemiyorum çünkü kafanın çaresine bakmak istiyorum.

Beni diskalifiye etme girişiminiz, ülke için bir halk sağlığı sistemine duyulan ihtiyacı gözden düşürmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir