Hakim Carlos Mahiques, CABA Hukuk Bilimleri’nin önde gelen isimlerinden biri olarak ilan edildi

Federal Ceza Temyiz Dairesi hakimi Carlos Mahiques Hukuk Bilimlerinde olağanüstü bir kişilik ilan edildi Buenos Aires Özerk Şehri (CABA) Yasama Meclisi’nde düzenlenen bir etkinlikte.

“Hukukçular olarak ilk sorumluluğumuz kurumsallığı pekiştirmektir Daha fazlasını, daha iyiyi ve daha hızlı adaleti sağlamak için” dedi Federal Ceza Temyiz Mahkemesi yargıcı tanımayı aldıktan sonra.

Anma törenine projenin yazarı ve temsilcisi Gimena Villafruela katıldı; ABD’nin Arjantin’deki büyükelçisi Marc Stanley; Buenos Aires Genelkurmay Başkanı Felipe Miguel; Ulusun Genel Denetçisi Miguel Angel Pichetto; oda hizmetçileri Mariano Borinsky ve Mariano Llorens.

Yasama sarayının Beyaz odasında ayrıca Şehrin Yüksek Haber Divanı yargıcı Santiago Otamendi; Şehir Başsavcısı Juan Bautista Mahiques; Buenos Aires Ceza Temyiz Dairesi yargıcı Ignacio Mahiques; ve diğer şahsiyetlerin yanı sıra eski Ulusal Haber Bakanı Germán Garavano.

Mahiques, “Eşi benzeri görülmemiş gerilemeler ve tehditler karşısında tehdit altındaki ve felç olmuş seyirciler olarak tarihi bir anla karşı karşıyayız. Toplumda hayal kırıklığı, öfke ve sabırsızlık yaygın bir iktidarsızlık sezgisiyle birleşiyor. Toplumla kurumları arasındaki bu kopukluğun onarılması elzemdir.”

Mahiques, “Hukukçular olarak ilk sorumluluğumuz, daha fazla, daha iyi ve daha hızlı Haber sağlamak için kurumları güçlendirmektir.” diye yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir