Hükümet, milletvekillerini halka karşı oy verenler ile halka karşı oy verenler arasında bölüştürdü ve Carolina Píparo’yu son gruba koydu.

Başkanlık Ofisi Bu Salı gece yarısından sonra sosyal ağlarda güçlü bir paylaşım yaptı. “halkın lehine ve aleyhine oy veren” milletvekilleri ikiye bölündü Özellikle Torba Kanun tartışması sırasında. İkinci grupta Javier Milei’nin Buenos Aires eyaletinin eski vali adayı yer aldı. Oyununu haklı çıkarmak için ortaya çıkan Carolina Píparo.

Resmi mesaj, “Başında PRO Cephesi bloğunun yasama taahhüdü” teşekkür ederek başladı. Cristian Ritondovekilinden Miguel Ángel Pichetto ve projeyi destekleyen UCR sektörünün yanı sıra bu Salı günü özellikle ‘Arjantinlilerin Özgürlüğü için Üsler ve Başlangıç ​​Noktaları Yasası’ lehine oy kullanan tüm milletvekilleri.”

Daha sonra şunu vurguladı: “hıyanet Farklı bir Arjantin için kampanya vaatlerine sırt çeviren tüm bloklardaki seçmenlerine sesleniyorum.”

“Arjantinlilerin yüzde 56’sı tarafından seçilen reformları kolaylaştırabilenlerin adlarını halk asla unutmayacak. Kastın oyununa oynamaya devam etmeye karar verdiler“o devam etti.

Gönderinin geri kalanında “halka oy veren” ve “halka karşı oy veren” yasa koyucuların bir listesini yaptı. İkinci listeye Píparo’yu ve blok arkadaşını dahil etti. Lorena Macyszynyalnızca olumsuz oy kullananlar ve ayrıca Martin Tetazüç kez karşı oy kullandı.

Özel, Hem Píparo hem de Tetaz, 4. maddenin yalnızca Javier Milei’ye devredilen yetkilerle ilgilenen H bölümüne karşı çıktılar. Alt bölüm, Yürütme Organının “sübvansiyon amaçlı olanlar da dahil olmak üzere yasal statüye sahip düzenlemelerle oluşturulan tröstleri veya kamu güven fonlarını dönüştürmesine, değiştirmesine, birleştirmesine veya ortadan kaldırmasına, daha fazla rasyonellik, verimlilik, etkinlik, şeffaflık ve kontrol elde etmek için bunların menşeini ve varış yerini gözden geçirmesine olanak tanır. Kamu kaynaklarının kullanılması”. Radikal ayrıca 5. maddenin E ve F bölümlerine de karşı oy kullandı.

Carolina Piparo, sosyal ağlarda, özellikle özgürlükçü militanlardan güçlü bir saldırıya uğradı. Aynı rotadan, olumsuz oyunu haklı çıkardı: “Buenos Aires Libre bloğu, tüm acil durumlar ve yürütme organı tarafından talep edilen tüm devredilen yetkiler lehinde oy kullandı. Tek olumsuz oy, 4. maddenin H bölümü (sekiz bölümden oluşan) bir bölüm içindi.”

Özellikle, başka bir bloğun tröstlere ilişkin önerdiği değişikliğe karşı oy kullandık. Hükümetin ılımlılığının, uzun süredir zor zamanlar geçiren Arjantinlilere gönül rahatlığı getirmesini diliyoruz. Her zaman olduğu gibi davet ve ilgi için medyaya teşekkür ediyorum ancak bu sefer ekleyecek başka bir şeyim yok” dedi.

En çok eleştirilen yasa koyuculardan biri de Tetaz“Halka yalan söylemeyi bırakmalarını” isteyen ve “her milletvekilinin tüm oylarını tek tek” gösteren . “Makalelerin yüzde 90’ı olumlu oy verdim”diye belirtti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen sert tweet’in ardından saldırıya geçti: “Bu üzücü ve faşist açıklama Bu sadece hükümetin Yasanın çıkmasıyla hiçbir zaman ilgilenmediğini ve yasanın komitede tartışılmasıyla hiçbir ilgisinin olmadığını doğruluyor. Ne yazık ki Arjantinliler kaybediyor. Not: Benim özel durumumda çoğunluk görüşünü imzaladım, genel olarak lehte oy verdim ve özel olarak yazıların %90’ı lehte oy kullandım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir