Hükümet, Potenciar Trabajo’nun transferinin uzatıldığını doğruladı

Hükümet bu Salı günü, yasanın uygulanmasına yönelik bir uzatmayı doğruladı. Empower Work’ün yetki alanı değişikliği1.200.000 kişiyi kapsayan ve neredeyse GSYİH’nın bir puanını tüketen bir program. Son baskısında yansıtıldığı gibi Resmi bültenaktarım Toplumsal Kalkınmanın Yörüngesinden Çalışma Bakanlığına1 Ocak’ta yapılması planlanan etkinlik gerçekleşecek 1 Nisan 2024’ten itibaren.

Bu, tarafından kurulmuştur. Kararname 125/2023imzasını taşıyan Javier MileiGenelkurmay Başkanı Nicolás Posse ve İnsan Sermayesi Bakanı Sandra Pettovello’nun yanı sıra.

Belirlenen belgenin 1. maddesi 565 Sayılı Kararnamenin 2. maddesinin değiştirilmesi31 Ekim 2023’te, dönemin Ekonomi Bakanı ve cumhurbaşkanı adayı Sergio Massa’nın, o tarihten itibaren sosyal planları “işgücü katılım programlarına” dönüştüreceğini açıklamasının ardından yayınlandı.

Değişiklik, “1 Nisan 2024 tarihinden itibaren” aktarımı tesis etmiştir. tüm sahipler Sosyo-Üretken Katılım ve Yerel Kalkınma Ulusal Programı – ‘Çalışmayı Güçlendirin’ Beşeri Sermaye Bakanlığı Çalışma, İstihdam ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kapsamında İşgücüne Katılım Programına eski Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nın 18 Mart 2020 tarih ve 121 Sayılı Kararı ve değişiklikleri ile oluşturulan.

Böylelikle Hükümet, Massa’nın kampanyanın ortasında teşvik ettiği, eğitim ve işgücüne erişimi kolaylaştırmak amacıyla sosyal planların büyük çoğunluğunun Sosyal Kalkınma yörüngesinden Çalışmaya aktarılması niyetiyle anlaşmayı onaylıyor. Bu yararlanıcı grubunun pazarı.

Ancak Milei’nin yönetimi, Harcamaları azaltın ve aracılığın ağırlığını kaldırın Sosyal grupların liderleri tarafından yürütülen bu görevi yerine getirirken bir sorunla karşılaştı: Ömer Yasin’in başkanlığını yaptığı şimdiki Çalışma Bakanlığı’nda yeterli personel eksikliği.

2023’ün son haftasında, göreve gelmesinden 20 gün sonra, Javier Milei hükümeti uyumsuzluklar nedeniyle 4.588 Empower Work sosyal planını iptal etti: yararlanıcıları eyalet kamu çalışanlarıydı.

Empower Work’ten yararlananlar, aylık olarak gecikmeli olarak ödenen Asgari, Hayati ve Mobil maaşın yarısına eşdeğer bir miktar alırlar. Böylelikle Eylül ayında Maaş Konseyi’nin aldığı karar doğrultusunda Potenciar sahipleri Ekim ayı için 66 bin peso, Kasım ayı için 73 bin peso, acil ikramiye aldıkları ay olan Aralık ayı için ise 78 bin peso alacaklar. 10 bin peso.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir