Hükümet, sosyal planlardan yararlananların liderleri rapor edebilmesi için 134. hattı etkinleştirdi

Javier Milei Hükümeti, sosyal planlardan yararlananların yararlanabilmesi için 134. hattı etkinleştirdi. onları grev yapmaya zorlayan liderleri kınayın.

Duyuru, Mieli hükümetinin 10 Aralık’ta göreve başlamasından bu yana toplumsal kuruluşların ilk büyük seferberliği olan Çarşamba günkü yürüyüşün arifesinde geldi.

“Sosyal planlardan yararlananlar “Yürüyüşe katılmadığınız için planınız kesilirse 134’e haber verebilirsiniz.”bu Pazartesi Sandra Pettovello liderliğindeki İnsan Sermayesi Bakanlığı tarafından açıklandı.

Tedbir, bu Salı sabahı başkanlık sözcüsü Manuel Adorni tarafından Casa Rosada’da olağan basın toplantısında onaylandı.

“Sosyal planı alan herkese, yalnızca aracının her birinizle iş yapma fırsatını yakaladığı, talep edilen şartların sorulmayacağı değil, aynı zamanda bu konuda da gönül rahatlığı sağlamak istiyoruz. 134 numaralı hat kendisini tehdit altında hisseden herkese açık olacak Bir lider, aracı veya siyasi lider tarafından ya da yürüyüşe giderlerse planın ellerinden alınmayacağını söyleyen biri tarafından” dedi.

“Bunlara inanmayın ve 134’ü arayın, her vakayı alıp ona göre hareket edecek hazır bir ekibimiz var. Plan kesilmez, evde kalın ve yürüyecekseniz elbette bu bir haktır” Gösteri yapmak anayasaya uygun, kanunun öngördüğü şekilde yapalım ve Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich’in karar protokolüne saygı duyalım” diye ekledi.

Adorni ayrıca, “yarın gün ilerledikçe olayların nasıl gelişeceğini göreceğiz” dedi ve 134. satırdaki şikayetlerin her birini “günler boyunca ilgilenilecek ve analiz edilecek.” tek tek ele alacak.

Sözcüye göre bu şikayetler “boşuna kalmayacak” çünkü “aracılık işini bir iş olarak sona erdirme kararı almışlar ve tüm Kabine bunu gerçekleştirmeye kararlı.”

“Şikâyetlerin her biri dikkate alınacak, analiz edilecek ve gereği yapılacaktır. Böyle durumlarda gerekli soruşturma başlatılacaktır. Eğer bana asılsız şikâyetler olacağını söylerseniz, bilmiyorum, kendimi ikna etmek zor olur.” iyi niyetle hareket etmek istemeyen birinin aklında” diye bitirdi.

Satır 134 zaten şikayette bulunma yetkisine sahipöğrenebildiğine göre Zurna. Çarşamba günü Kongre’den başlayıp Casa Rosada’ya gidecek büyük bir yürüyüş bekleniyor.

Ayrıca bu Salı günü Adorni, Axel Kicillof hükümetine, yarın Bakan Patricia Bullrich tarafından yürütülen protokole uymayacağını söyleyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü, “Önceliğimiz, kim dolaşmak isterse, dolaşmasıdır; eğer bu eyalet hükümetinin önceliği değilse ve dolayısıyla protokole uymuyorsa, Buenos Aires sakinlerinin her birine açıklamalarda bulunacaktır.” diye vurguladı.

Sabah saatlerinde Buenos Aires Hükümet Bakanı Carlos Bianco, “hükümleri kabul etmedikleri” ve “protestoyu suç saydığı” için eyaletin tedbire uymayacağını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir