ikinci tur seçim kütüğüne danışın

Buenos Aires ilinde nerede oy kullanacağım? Ulusal Seçim Odası (CNE) yayınladı seçmen kütüğü onun için ikinci tur 19 Kasım Pazar günü Sergio Massa ve Javier Milei arasında. Bu nedenle kullanıcılar artık Ekim Seçimlerinden farklı olabilecek oy verme yeri ve tarihine bakabilecek.

İçinde seçmen kütüğü figür yer nereye ödenmesi gerektiği, masa numarası ve sipariş numarasıSeçmenlerin bu bilgiyi sandık merkezi yetkililerine iletmesi ve oy vermenin daha çevik ve pratik olması amaçlanıyor.

Verileri kontrol etmek için nüfus sayımısayısını girmelisiniz Ulusal Kimlik Belgesi, ilçe, cinsiyet ve a doğrulayıcı kodu web sitesinin kendisi tarafından belirtilmiştir.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, verilere başvurabilirsiniz. yer, oy verme yeri ve sıra numarası 19 Kasım seçimleri planlanıyor. Toplamda yaklaşık var 34 milyon insan oy verme olanağı sağlandı.

Ulusal Seçim Odası, oy vermek için geçerli belgelerin şu şekilde olduğunu hatırlattı: kayıt kitapçığı / vatandaşlık kitapçığıyeşil veya açık mavi DNI kitapçığı, “Oy vermek için geçerli değil” ibaresini içeren açık mavi DNI kitapçık kartı ve yeni DNI kartı.

Oy kullanma hakkını kullanabilmeniz için; bu adımları takip et:

Ulusal Anayasaya göre, oy vermek zorunludur 18 ila 70 yaş arasındaki tüm insanlar için, 16 ila 17 yaş arasındaki seçmenlerin yanı sıra 70 yaş üstü seçmenler de bunu yapabilir. isteğe bağlı olarak.

para cezaları oy kullanmamak için 50 ve 500 peso, kaç kez kaybolduklarına bağlı seçim gününde. Ancak o zamana kadar zaman var 60 gün seçim gününden sonra bir sunum yapmak meşrulaştırma Seçim Haberi huzurunda.

Hangi belgeyle oy kullanabilirim? Seçmen kütüğünde görünen vatandaşlık belgesiyle veya bunun daha sonraki bir versiyonuyla oy verirsiniz. Sicildeki belgeden daha eski bir belgeyle oy kullanmaya giderseniz oy kullanamazsınız. Cep telefonundaki DNI seçimler için geçerli değil.

İşlemde olan bir DNI kanıtıyla oy verebilir miyim? Hayır. İşlenmekte olan bir belgenin hiçbir kanıtı kimlik kanıtı sayılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir