“İnsanları kızdıran birçok şey hakkında uyardım”

Sergio Massa bu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Alberto Fernández başkanlığındaki yönetimin “bir parçası” olmasına rağmen “farklılıkları” sürdürdüğünü ve Başkan olsaydı kendisinin de böyle olacağını kabul etti. Farklı kararlar verirdim mevcut hükümet tarafından kabul edilenler. Bu anlamda toplumda rahatsızlık yaratan durumların çoğunun, kendisinin yapması gereken yerde önceden tahmin edildiğini açıkladı.

“Ben bu Hükümetin bir parçasıyım ama farklılıklarla; Mevcut Ekonomi Bakanı ve cumhurbaşkanı adayı, “Başımıza gelen ve birçok insanda öfke uyandıran, onları ayağa kaldırmak ve uyarmak zorunda kaldığım birçok şeyin ahlaki otoritesi ve gönül rahatlığıyla onları uyardım” dedi. Vatan için Birlik.

YouTube kanalına verdiği kapsamlı röportajda Neura MedyaAlberto Fernández’in yönetiminin çalkantılı olduğu zamanlarda Hazine Sarayı’na vardığında benimsediği pozisyona değer veriyordu.

“Geçen yılın ağustos ayında helikopterden, Meclis’ten, Hükümetin gidişinden, boğa güreşlerinden bahsederken pek çok şeyi fark ettikten sonra Oda başkanlığına bakıp izleyebilirdim. Peki ne yaptım biliyor musun? Göğsümü koydum. Herkes kendini yatağın altına atarken ben öne geçtim.. Herkes hükümetin düştüğünü söylediğinde ben de gidip onu aldım” diye anımsıyordu.

Sergio Massa, başkan olsaydı “birçok farklı şey yapacağını” kabul etti. Fotoğraf Juan Mabromata / AFP

Daha sonra şu açıklamayı yaptı: “Ben Başkan değilim ve farklı yapardım birçok şey vardı ama yönetme sorumluluğum yoktu” diye daha sonra açıkladı.

“Dolayısıyla, bir hükümet koalisyonunun parçası olmanın ötesinde ve bu beni yüzdesel olarak sorumlu kılıyor, ayrıca içeride yaptığımız şeylerin yanlış olduğunu ifade etme cesaretine sahip olduğum bir kısım da var. onları zamanında düzeltirdik bugün daha az ateşli insan olurdu. “Alberto’ya söyledim,” yorumunu yaptı.

Buna karşılık eski Ekonomi Bakanı Martín Guzmán’ı sorguladı. “Ben onun yerinde olsaydım, ne oldu da herkes bana olan güvenini kaybetti?” diye kendime sorardım. Daha sonra şunu ekledi: “Bir seçim yılında, onları silahlandıran Haziran, Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında son teslim tarihlerimiz vardı. düşman? Ve sonra bana neden (Guzmán’a) kızgın olan insanlar olduğunu soruyorsunuz?

“Son kullanma takvimini oluşturmak için bile refleks eksikliği. Bu, Unión por la Patria’nın veya Frente de Todos’un siyasi liderlerinin büyük bir kısmının Martín’e duyduğu öfkenin bir parçası” diye açıkladı.

Massa, Macri’ye şöyle yanıt verdi: “Hükümetinize zarar veren bir şey varsa o da sizin yalanlarınızdır”

Massa, bugün “hükümetine zarar verenin” eski Devlet Başkanı Mauricio Macri’nin “yalanları” olduğunu öne sürerek, yönetiminin “en büyük zararının” “Arjantin’i Uluslararası Para Fonu’na teslim etmek” olduğunun altını çizdi.

“Eğer sana yaptığı bir şey varsa yalanları hükümetlerine zarar verdiMassa, hükümetinde hiçbir işçinin Gelir Vergisi ödemeyeceğini söyleyen ve onlardan iki katı ücret alan başkandı” diye sitem etti.

Radikallere “Massa ile mangal partilerinin kampanya sonrasına bırakılması” yönünde mesaj gönderen Macri’ye bu sözlerle yanıt verdi.

Ekonomi Bakanı cevap verdi: “Uzun süre bizimle görev yapan birçok liderinize bunu söylemek zorundasınız.”

Bir televizyon röportajında ​​Macri, Together for Change’den müttefiklerine “en azından kampanya bitene kadar dikkatli olmamız ve Massa’dan uzak durmamız gerektiğini” önermişti. “O halde mangal yemeye ve onunla konuşmaya devam etmek isteyenler bunu yapmalı” dedi.

Ayrıca Macri hükümeti yönetiminin “en büyük zararının” Arjantin’i IMF’ye teslim etmek ve aşırı borçlanmak olduğunu, bunun da 18 milyar dolar yerine 54 milyar dolar kredi talep etmesi olduğunu kaydetti. alabildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir