İspanyol kulübü satın alan Arjantinli medya adamı, maç sırasında yuhalandı

İspanya’dan Burgos taraftarları, bu Pazar günü Mallorca’ya karşı oynanan Copa del Rey maçını kesintiye uğrattı. sahte banknot yağmuru Kulübün geçtiğimiz günlerde tartışmalı Arjantinli bir işadamına satılmasını protesto etmek için.

Geleneksel İspanyol turnuvasının 16. finaline karşılık gelen maç başlar başlamaz El Plantío stadyumunun koltuklarından birinden sahte banknotlar fırlatıldı ve Maçın birkaç dakika durdurulması gerekti. bölgeyi temizlemek için.

Dolarmış gibi davranan gazetelerde, geçen yılın sonunda en büyük hisse paketini ABD’ye satan Yucon Grubu’nun sorumlularının yüzleri vardı. Arjantinli işadamı Marcelo Figoli. Faturalarda Fénix Entertainment’ın sahibinin yüzü de vardı.

Burgos FC başka bir Arjantinli tarafından yönetiliyordu. Antonio Caselli Mayıs 2019 ile Temmuz 2021 arasında birkaç kez River’ın başkanlığını başarısızlıkla yürüten kişi. Carlos Menem’in hükümeti sırasında Arjantin’in eski Vatikan büyükelçisinin oğludur. Diario de Burgos’a göre Antonio Caselli’nin yönetimi başarısızlıkla sonuçlanan bir başarısızlıktı. Kulübün 6 milyon euro borcu var.

Bu yönetim, diğerlerinin yanı sıra Rodrigo Santidrián Hidalgo ve Jesús Martínez Nogal’dan oluşan yeni bir Yönetim Kurulunun oluşmasına yol açtı. Hisse paketini birkaç milyon euro karşılığında Figoli’ye sattılar. Bazı kaynaklar yirmi tane olacağını iddia ediyor.

Kulüp resmi bir açıklamada, “Burgos iş grubu (Yucon), hisselerinin %47’sini Marcelo Fígoli’ye ait bir şirket olan Grupo 360’ın üyesi olan Fénix Entertainment’a devretti. Her ikisi de yeni Yönetim Kurulunda yer paylaşacak.” geçen 30 Aralık’ta.

As gazetesine göre, Peñas del Burgos CF Federasyonu, La Hinchada del Arlanzón ve Burgos CF Küçük Hissedarlar Birliği bu Pazar günü uzatıldı “En kötü teklifi verene satılır” yazan büyük bir bayrak, Fígoli’nin ve kulübün eski sahiplerinin yüzleriyle bir fatura yağmurunun yağmasına ek olarak.

Taraftarların bu eyleminin ardından kulüp, sahaların birindeki kağıtları süpürmek için gerçek bir top yakalayıcı ordusu görevlendirdi. Maç uzun dakikalar ertelendi ve yeniden başladığında yerel takım adalıların elinde 3-0’lık skorla müsabakadan elendi.

Fígoli, iflas etmiş şirketleri satın alma konusunda uzman

Fénix iş grubu aynı zamanda medyanın da (radyo istasyonları, TV ve basılı medya) sahibidir ve aralarında Parque de la Costa’nın da öne çıktığı tema parkları ve turistik mekanlara sahiptir.

Figoli’nin hem Sergio Massa hem de Horacio Rodriguez Larreta. 2019 yılında, tek teklif sahibi olduktan sonra ve herhangi bir ön kaydı olmaksızın, eski hayvanat bahçesinin imtiyazı kendisine verildi. Şehir Ekoparkı.

Geçen yılın Ocak ayında Figoli halka açık sokak reklamcılığı bölümügüçlü bir varlığa sahip olan Grupo Vía şirketinin satın alınmasıyla Buenos Aires şehrinin caddelerinde metrolar, trenler, alışveriş merkezleri ve LED ekranlar yer alıyor.

Alpha Media ve Fenix ​​​​Entertainment’ın sahibi, Juan Manuel Infante ile ortaklık yaparak ülkede 25 yılı aşkın deneyime sahip reklam iletişimi şirketi Grupo Vía’yı yaklaşık 2,5 milyon ABD doları ödeyerek satın aldı.

Marcelo Figoli. Amerika Konseyi’nin bir toplantısı sırasında. Fotoğraf: Federico Lopez Claro

Alberto Fernández’in başkanlığı sırasında ve Sergio Massa ile bağlantısıdüşüşte olan başka bir işletmeyle kaldı Sahil parkı, kitleselliğin ülkesi Tigre’de bulunuyor. Mart 2021’de Buenos Aires valisi Axel Kicillof ve Massa’nın bizzat katıldığı bir etkinlikte Parque de la Costa’nın satın alındığı duyuruldu. 12 milyon dolarlık borçla yüzleşme taahhüdüyle onu sembolik bir bedel karşılığında satın aldı.

Figoli, Alpha Media aracılığıyla Rivadavia, La990 (Ex Splendid), AM 550, Rock & Pop, Blue, Metro, LT3 Rosario, Info 95.5 ve La 103.1 radyo istasyonlarının yanı sıra Noticias Arjantins (NA) ajansının da sahibidir. ve Newsweek dergisinin yerel versiyonu.

İş adamının görevi, Arjantin, Latin Amerika ve Avrupa’da faaliyet gösteren küresel bir eğlence ve gösteri şirketi olan Fénix aracılığıyla gösteriler düzenlemektir. Amerika Grubu çünkü Aralık ayı sonuna kadar Daniel Vila ile grubun %50’sini satın almak için pazarlık yapıyordu. Sonunda Vila pişman oldu ve operasyon gerçekleşmedi.

İş adamı ayrıca satın alma işine de devam etti. Neuquen Kanal 7, ülke genelinde satılan Telefe tekrarlayıcılardan biri. Bu satın alma stratejik çünkü Neuquén Halk Hareketi’nin ve Vaca Muerta’da faaliyet gösteren iş adamlarının ilgisini çeken bir araç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir