Javier Milei seçilmiş milletvekilleri ve senatörlerle zirve yaptı: yeni sızıntı istemiyor

hedefi ile drenajı tıkamak PRO’nun katı kanadıyla ittifakı güçlendiren liderlerin, Javier Milei bu gece kampanya komutanlığını çağırdı. Hotel Libertadorile yaklaşık 40 seçilmiş ulusal milletvekili ve senatör.

Toplantı şuydu: Karina Milei ve Guillermo Francos tarafından toplandıÖzgürlükçü lider tarafından önerilen İçişleri Bakanı, saat 21.00’de Córdoba ve Maipú’da bulunan binada.

Bu ilk buluşma değil “Koordinasyon” bu türden: Özgürlükçü sığınakta sonuncusunun genel seçimlerden sonraki hafta çağrıldığını hatırladılar.

Ama bu geceki toplantı aceleye getirildi seçilmiş milletvekili Pablo Ansaloni ve Puntana senatörü Ivana Arraescatea’nın kaçışlarından sonraBu gazetenin bildirdiği gibi, Üçüncü Pozisyon partisini onlarca yıldır Rodríguez Sáa ailesi tarafından yönetilen eyaletteki istikrarsız özgürlükçü yapıya nasıl “ödünç vereceğini” bilen kitlesel Graciela Camaño’nun müttefiki.

Neyse, Mauricio Macri ve Patricia Bullrich ile yapılan seçim anlaşması bahane oldu böylece birçok lider iddialarını LLA liderliğine duyurabildi ve farklı açıklamalar bu şekilde duyuruldu.

Bu gece varlığı bekleniyor düzinelerce seçilmiş ulusal yasa koyucununAralarında Buenos Aires’ten Lilia Lemoine, Córdoba’dan Celeste Ponce de var. Özgürlükçü mecliste, LLA’nın Kongre’de sandalye eklemeyi başardığı her bölgeden en az bir temsilcinin bulunmasını garanti ediyorlar.

Başkan adayı ve yasa koyucuların Kampanyanın son iki haftasındaki çalışmalara “ince ayar” yapacaklar. Odak noktası bölgedeki çalışmalar ve ilçelerin her birinde denetim olacak. Yasama temsilcileri her ildeki durumu inceleyecek.

Diğerlerinin yanı sıra “Bertie” Benegas Lynch, Marcela Pagano, Oscar Zago, Celeste Ponce, Romina Diez, Martín Menem, Guillermo Montenegro, Bartolomé Abdala, Santiago Santurio ve Nicolás Mayoraz da hazır bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir