Javier Milei’nin İsrail televizyonundaki taklidi nasıldı?

Javier Milei’nin İsrail ziyareti bu Orta Doğu ülkesinde gözden kaçmıyor. Daha ileri gitmeden, İsrail’deki bir siyasi komedi programı şunu gösterdi: cumhurbaşkanını taklit eden komedyen. Parodide birkaç Arjantin çeşnisi vardı, örneğin “kızartma, mali yardım, alfajores ve Diego Armando Maradona“.

Taslak döngüde meydana geldi Eretz Nehedert (“harika ülke“, İbranice), ulusal düzeyde en çok izlenenlerden biri. Başkanın taklitçisi orada ortaya çıktı. deri ceketi ve karakteristik saç modeli. Komedyen görkemli hareketlerle, “Kahretsin, kahretsin,” diye bağırdı.

Şoför Eyal Kitzis onu “Arjantin başkanı bize desteğini göstermek için geldi” diye tanıttı. Komedyen ise şu cevabı verdi: “Evet, gecikme için özür dilerim. Yeni geldim. Çok uzaklardan geldim, 80’lerden″.

Neden İsrail’i ziyaret etmeye karar verdiği sorulduğunda şöyle konuştu: “Her zaman İsrail’e bakıyorum. Dünyanın neresinde deri ceket giymek için güzel hava var?. “Şimdi burada.”

“Yarın uyandığımızda büyükelçiliği Herzliya Pituah’tan Kudüs’e taşıyacağız. Bölge yakılsa bile” diye devam etti. “Filistinlilerin direnişi yüzünden mi?” diye sordu şoför. “Hayır, Yapacağımız barbekü için. Bu kadar büyük bir ızgara taşıyorum. Et, tavuk koyacağız…” diye sözlerini tamamladı.

Milei, Tel Aviv’deki geleneksel büyükelçiliği Kudüs’e taşıma sözü verdi. Bu göz önüne alındığında Hamas, bu karardan dolayı “öfkeli” olduğunu açıkladı. Bu İslamcı terör örgütü daha önce hiçbir zaman bu bölgeye bir paragraf bile açıklama yapmamıştı.

Öte yandan şöyle devam etti: “Ama hepsi bu değil. Gerçekten vermeye geldim finansal yardım arkadaşı Arjantin’den: 40 milyon peso. “İşte, kahretsin!” Daha sonra herkes stüdyoda kutlama yaptı. Panelistlerden biri ironik bir şekilde “40 milyon pesoya artık Amerikalılara ihtiyacımız yok” dedi.

Ancak sürücü bir hesap makinesi çıkardı: “Bekle… Bu 270 şekel (74$) olurdu“Sonra taklitçi şöyle devam etti: “Ama hepsi bu değil. Ayrıca bir tane var alfajore sevkiyatı yolda ve bir Maradona’nın eliyle bir torba top. .

“Tamam, yine de Amerikalıları sakinleştirmeye çalışacağız. Teşekkür ederim, teşekkürler Javier,” diye kapattı sürücü. Komedyen ise sözlerini şöyle tamamladı: ““Bekle, deri ceketin nerede?”.

Javier Milei sadece bu taklidi tekrarlamakla kalmadı, hatta bundan hoşlanmış gibi görünüyor. Mesele şu ki başkan ona verdi Severim X hesabından (eski Twitter) parodi videosuna.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir