Javier Milei’nin Senato Geçici Başkanı olarak önereceği kırsal yapımcı Francisco Paoltroni kimdir?

Altı kardeşin beşincisi, senatör seçilmiş Francisco PaoltroniÇocukluğundan beri kırsalda yaşayan ve 12 yaşında traktör şoförlüğüne başlayan genç, aday olacak Javier Milei Senato’ya geçici başkan olarak önerecekbu cumartesi onaylandığı üzere Guillermo FrancosYeni hükümetin gelecekteki İçişleri Bakanı.

Eğer ataması onaylanırsa (ki bu, günler önce bu koltuğun La Libertad Avanza’da kalması gerektiğini savunan görevden ayrılan başkan yardımcısı Cristina Fernández de Kirchner’in de onayına sahip) Paoltroni, başkanlık veraset sıralamasında üçüncü olacak.

Paoltroni çocukluğunda her sabah ata biner ve 10 kilometre yol kat ettikten sonra okula varırdı. Genellikle 12 yaşında, ortaokula başlamadan önce Buenos Aires ilinin orta bölgesinde traktör şoförü ve buğday hasadında yardımcı olarak çalışmaya başladığını hatırlıyor. Bunu Saladillo Kırsal Eğitim Merkezinde liseye başlarken yaptı.

15 yaşına geldiğinde ilk girişimine başladı: iki çalışanının olduğu bir tütsüleme şirketi ve babasının ölümünden sonra annesiyle finansal olarak işbirliği yaptı.

Tarım Bilimi eğitimine Azul’da başladı ancak mali sorunlar nedeniyle farklı faaliyetlerde çalışmak üzere Saladillo’ya döndü. Ancak daha sonra La Plata Üniversitesi’nde Ziraat Mühendisi olarak çalışmalarına yeniden başlamayı başardı.

Uzun yıllar boyunca mülk alıcısı olarak çalıştı ve bu iş onu ülkenin kuzeyindeki çeşitli kasabaları ziyaret etmeye götürdü, ta ki 2008 yılında eşi Romina ile birlikte kalıcı olarak Formosa’nın başkentine yerleşene kadar.

Francisco Paoltroni, Milei’den senatör olacak Formosa’lı tarım adamı.

Formosa’da açık artırmaların geliştirilmesinden sorumlu temsilci olarak atandı ve 2018’de mülkün alıcısı olan şirketini Ganaderos de Formosa SRL’ye tamamen adadı ve ardından iki ortakla birlikte, kendini müzayedelerin işlenmesi ve üretimine adamış bir şirket olan Agroindustria de Formosa SRL’yi kurdu. Ibarreta’dan gelen kasabada pelet ve petrol var.

Ve o sırada Ulusal Litoral Üniversitesi’nde Açık Artırmacı, Değerleme Uzmanı ve Ticaret Komisyoncusu olarak çalışmalarına devam etti. Ancak siyasete atılımı ancak PASO 2021’den sonra gerçekleşti. “Hedef, Formosa eyaletindeki yoksulluğun ve marjinalliğin üzücü gerçekliğini değiştirmemize olanak tanıyan olağanüstü projeler gerçekleştirmek, yüzlerce kişi ve adayın eşlik ettiği yeni bir parti kurmak. , benim gibi hiçbir zaman seçilmiş bir göreve sahip olmadı” diye vurguladı o dönemde.

Bu yıl Paoltroni, Milei’yi Arjantin futbol takımının teknik direktörüne benzetti: “Scaloni, deneyimi olmadan Arjantin’e dünya şampiyonu getirdi.” Scaloneta olsun veya olmasın, bu yıl La Libertad Avanza partisinin birinci azınlığı tarafından oyların %30,32’sini (99.169 oy) alarak Ulusal Senatör pozisyonuna seçildi ve tarihi radikalleri dışarıda bıraktı. Luis Naidenoff.

Video

Guillermo Francos, Javier Milei’nin Temsilciler Meclisi başkanlığına Martín Menem’i önereceğini doğruladı

“Ulusal düzeyde bu grubun yedi Senatörüyüz ve yatırımın Formosa’ya ulaşması için gereken koşulları yaratmaya odaklandık, çünkü para sorununu çözsek ve krediye ve tüm makroekonomik koşullara sahip olmaya başlasak bile, olmasak da biz Araziye özel yatırım yapılması için eyalette yasal garantiler elde edilirse, Formosa halkı için hiçbir zaman iş yaratılmayacak” diye güvence verdi Paoltroni.

Senato’ya girdikten sonra Peronist vali Gildo Insfrán’a şunları söyledi: “Cumhuriyetçilerin iktidardaki değişim ilkesiyle dalga geçildiği için süresiz yeniden seçime son vermeliyiz. Bu durum çözülürse Formosa’ya yatırım gelmeyecek çünkü Gildo daha ileri gitmeden sinirlendi ve girişimimiz (eyaletteki ilk soya fasulyesi ekstrüzyon tesisi) için elektrik hiçbir zaman bağlanmadı ve gösterilen tüm çabalar burada sona erdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir