Javier Milei’nin ulusal zinciri sonrası tepkiler

Başkan Javier Milei’nin göreve gelmesinden on gün sonra, bu Çarşamba günü ilk ulusal ağında duyurduğu kuralsızlaştırmalara tüm siyasi akım tepki gösterdi.

Agustín RossiUnión por la Patria’nın eski başkan yardımcısı adayı, sosyal ağlarda bunun “Ulusal Anayasanın çiğnenmesi” olduğuna dair güvence verdi.

Ayrıca Alberto Fernández’in eski bakanı, Milei’nin duyurduğu girişimlerin uygulanmasından sonra öngördüğü bazı sonuçları sıraladı. Böylece “iş kaybı, işçi haklarının kaybı”ndan söz etti. Reklamlara yanıt olarak “vatansever ve sorumlu bir muhalefet” çağrısında bulundu.

Myriam BregmanBu Çarşamba günü Milei’ye karşı grev gözcülüğünde Polo Obrero’nun yanında yürüyen sol liderlerden biri şunları ifade etti: “Milei’nin tek bir hareketle saldırdığı tüm sektörlerle birlikte, cennetin güçlerine ihtiyacı olacağını düşünüyorum. gerçekten yan.”

İlk hakimlik için eski aday, Milei’nin farklı sektörlere yönelik “saldırısından” bahsetti.

Yerine, Ramiro MarraLa Libertad Avanza’nın Buenos Aires Hükümeti’nin eski başkan adayı, desteğini dile getirerek sevincini gizlemedi.

Özgürlükçü ordunun girişimcisi ve öncüsü, “Hayatımın en mutlu günlerinden biri” ifadesini sosyal ağlarda yayınladı.

Aynı doğrultuda yetkililer Luis Petri Ve Patricia BullrichSavunma ve Güvenlik Bakanlıklarının mevcut başkanları destek sağladı.

“Kırık zincirlerin sesini duyabiliyorsun! Arjantin kendisini devletin engelleyici makinesinden kurtarıyor! Şimdi çabamız ve yeteneğimizle büyüyeceğiz” diye yazdı Petri. Bu arada Together for Change’in eski başkan adayı şunları söyledi: “Her şey değilse hiçbir şeydir. “Değişim tüm hızıyla devam ediyor.”

Graciela OcañaBuenos Aires’li bir yasa koyucu, ayrıcalıklı emekliliklerin dahil edilmemesini eleştirdi.

Ocaña, “Pek çok iptal arasında, Başkanların, Başkan Yardımcılarının ve din adamlarının ayrıcalıklı emekliliklerini içermiyordu. Ayrıca işçilerin sendikalara zorunlu katkılarına da son vermedi” dedi.

Carlos CastagnetoAlberto Fernández hükümeti döneminde AFIP’in eski başkanı, duyuruların kesiştiği noktada ortaya çıktı ve açıklanan önlemlerin acil durumla bağlantılı olduğunu yalanladı.

Leandro SantoroBuenos Aires Hükümeti’nin eski başkan adayı, kampanya atlarından biri olan kiraların kaldırılmasına odaklandı.

“Bu, piyasa köktenciliğidir. Tüm siyasi gücün yoğunlaşmış ekonomik güce verilmesidir. Devlet bu şekilde geri çekildiğinde, sıradan insanlar özel lobinin insafına kalır. Sosyal haklardan, kendilerini suiistimallerden koruyacak araçlardan ve sosyal haklardan mahrum kalırlar. özgürlük “dedi Unión por la Patria’nın Buenos Aires temsilcisi.

Bekçi de tepki gösterdi Luis D’Elía: Javier Milei’nin “ilk yalanı”ndan bahsetti ve bunu “muhafazakar neoliberalizmle” ilişkilendirdi.

D’Elía, “Bu, gezegenin üçte ikisini sefalet içinde bırakan insanlığın muhafazakar neoliberalizm düşmanını haklı çıkarıyor” dedi.

Diğer taraftan, Hernan LombardiPRO milletvekili, desteğini özgürlükçü yankılarla ifade etti: “Derin, hızlı ve net bir değişim. Yaşasın özgürlük!”

Sosyal lider ve eski başkan adayı Juan Grabois, TN sinyalinde şunları söyledi: “Bugün Arjantin’de mutlak bir monarşinin kurulmasına karar verildi.”

Video

Sosyal lider, ulusal ağda duyurulan DNU’ya atıfta bulundu.

Ve şöyle devam etti: “Biri bana 50’li yılların yasalarının gerekliliği ve aciliyetinin ne olduğunu açıklasın. Yani ne meşru ne de hukuki. Bugün yaşananlar kesinlikle anayasaya aykırıdır ve seçimleri kazanmak size meşruiyet kazandırmaz. herhangi bir şey yapmak için.” şeyler”.

Sivil Koalisyon uyarısı ve Milei’nin kendini kutlaması

itibaren Sivil Koalisyonile ilgili Elisa Carriosorguladılar anayasal karakter Milei ölçüsü.

“Sivil Koalisyon, Elisa Carrió başkanlığındaki bir komite aracılığıyla ihtiyaç ve aciliyet hakkında bir raporve ayrıca anayasal hakların olası ihlali. Biçim ve içerik analizi yapılacaktır. Kararnamenin her kararının esasını özellikle dile getireceğiz” diye konuştu. Maximiliano FerraroCC’nin başkanı.

Kendi adına, Başkan kendisini kutlamak için sosyal ağları kullandı Gereklilik ve Aciliyet Kararnamesi’nin açıklanması. Paylaşımında, ulusal ağda o anı yansıtan, ofisinin yanındaki Beyaz Oda’da görüldüğü bir fotoğrafı yayınladı.

“Yaşasın kahrolası özgürlük”, görüntüye eşlik eden özgürlükçü slogandır. Bu sırada sokaklardan tencere tava sesleri duyuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir