Jorge Lanata, Martín Insaurralde’nin sığındığı konağı gösterdi ve Jésica Cirio ile José López arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı

Jorge Lanata tarafından yürütülen araştırma programı Periodismo para Todos’un bir raporu şunu gösterdi: lüks üstüne lüks. Martín Insaurralde’nin yat gezisiyle ilgili skandal patlak verdikten sonra Sofía Clerici ile Marbella Odak noktası, Axel Kicillof’un eski özel kaleminin kamu görevi sırasında elde edeceği servet üzerinde kaldı.

Gösterişinden dolayı siyaset sahnesinden ihraç edilen ve mal varlığı nedeniyle mahkemede soruşturulan Máximo Kirchner’in Peronist müttefiki ve halen Lomas de Zamora’nın belediye başkanı olmaya devam ediyor sessiz ve neredeyse gizli.

Ancak PPT’nin gösterdiği gibi rahatlığını kaybetmedi. Insaurralde, lüks bir eve sığınır. Las Chacras del Country mahallesi Fincas de San Vicente.

Aile mülkü üzerine inşa edildi her biri 3 bin metrekarelik iki arsaLanata’nın eltrece ekranına detaylı bir şekilde getirdiği lükse boyut kazandırmak için bir araya geldi.

Gazeteci Manu Jove’un raporuna göre Insaurralde barınağı ana binaya ek olarak şunları içeriyor: yüzme havuzu, kendi futbol sahası ve spor salonu Eskiden Lomé’den olan ve Telefe’nin sunucusu olan Jésica Cirio’nun antrenman rutinlerini gerçekleştirdiği ve sosyal ağlarında yayınladığı.

Böyle bir mülkün piyasa değeriveya 650 bin dolardan azPPT’nin açıkladığı gibi.

O ev beyannamelerde görünmüyor Insaurralde’nin kamu görevlisi. Ortaya çıkmaya başlayan birçokları gibi, San Vicente’ninki de aile üyeleri adına bir mülk olacak.

Martín Insaurralde, San Vicente’de mirasında yer almayan bir ülkeye sığınır. PPT Yakalama.

Ama o konak eski Buenos Aires Genelkurmay Başkanı’nın bulunduğu yer. Cirio’dan ayrıldığında yerleşti ve Clerici’nin onu siyasi dışlamaya iten yayınlarından bu yana fiilen hapsedildiği yer.

José López’in çantalarını Jésica Cirio’nun Puerto Madero’daki hayatına bağlayan ön adam

La Peña del Morfi’nin sunucusu, eski kocasının geleceğiyle hiçbir ilgisinin olmadığını söyleyerek yalan beyanda bulundu ve bu durumu işaret eden vakalarda – olduğu gibi – soruşturulmaya hazır olduğunu söyledi. eski memurun yasadışı zenginleşmesi ve onun olay örgüsündeki rolüne işaret ediyor, sadece versiyonları nedeniyle değil. milyon dolarlık boşanmaonun tarafından reddedildi.

Gerçek şu ki, Insaurralde’ye atfedilen gizli varlıklara ilişkin veriler, bir Telefe figürü olan eski eşini karmaşık hale getiriyor. PPT, bu rotaya kadar uzanan bir hattı doğrulayarak katkıda bulundu. José Lopezbir manastırın içine nasıl atacağını bildiği dolar dolu çantalarla müstehcen yolsuzluklarla ün kazanan Cristina Kirchner’in hüküm giymiş eski Bayındırlık Bakanı.

Erişilen 2018 Finansal Bilgi Birimi (UIF) raporuna göre Lanata’nın programı, Insaurralde’nin yatını López’in çantalarıyla birleştiriyor.

Mesele şu ki, istifa eden Buenos Aires yetkilisi Puerto Madero’da bir daire kiraladı. Andrés GaleraLópez’in paravanı olduğu adli olarak kanıtlanmış ve yasadışı zenginleşmeden hüküm giymiş.

Rapora göre dönemin belediye başkanı en azından 2014 yılında Jésica Cirio ile birlikte orada yaşıyordu. Sürücü ve jimnastik fenomeni, kanalında verdiği röportajlarda, Insaurralde ile Puerto Madero’da ikamet ettiğini reddetti.

Kompleksin birimi Alef premium evleri firmaya aitti Revilier SAmuhasebeci Galera’nın birçok şirketinden biri.

Puerto Madero'daki Aleph, Martín Insaurralde'nin José López'le bağlantılı bir daire kiraladığı bina.Puerto Madero’daki Aleph, Martín Insaurralde’nin José López’le bağlantılı bir daire kiraladığı bina.

Kara para aklamayla mücadele örgütü tarafından daha sonra tespit edilen usulsüzlük, VianiGalera’nın inşaat sektörüne yönelik şirketlerinden bir diğeri olan Lomas de Zamora yüklenicisiInsaurralde’nin hâlâ yönetildiği belediye.

Jésica Cirio, Puerto Madero'da Martín Insaurralde ile yaşadığını reddetti.Jésica Cirio, Puerto Madero’da Martín Insaurralde ile yaşadığını reddetti.

Televizyon raporunun ayrıntılarına göre, Puerto Madero departmanının sahibi olan Revilier şirketinin başkanı Andrés’in kızı María Ángeles Galera Laferrere’ydi.

Bu vakada çantalardan yata kadar uzanan yaygın yolsuzluk zincirinin en göze çarpan merakı bir tesadüfte yatmaktadır: Galera’nın kızının aynı zamanda Marbella, 10’da bulunan Bapu Spain adlı bir şirketin de sahibi olarak ortaya çıkmasıdır. Insaurralde’nin kalacağı bir otele birkaç dakika uzaklıkta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir