Jorge Macri, Fernán Quirós’un Buenos Aires Sağlık Bakanı olarak kabinedeki ilk Larretista olacağını doğruladı

Buenos Aires Hükümeti’nin seçilmiş başkanı, Jorge Macri ilk yetkiliye doğrulandı Horacio Rodriguez Larreta Kabinede kim devam edecek? Sağlık Bakanı Fernan Quiros takip edecek Şehirdeki sağlık portföyünden sorumlu. Aralık 2019’da göreve geldi ve tüm salgını yaşadı.

Quirós’un Buenos Aires Hükümet Başkanlığı adaylığını Rodríguez Larreta lehine reddettiği bu yılın Mayıs ayına kadar rakipler, şimdi birlikte çalışacaklar.

Bu yılın mayıs ayının sonunda Larreta, PRO adayının tek Jorge Macri olacağını ve radikal Martín Lousteau ile PASO’ya yarışacağını doğruladı. O sırada Quirós argümanlarını dile getirdi: “Yapılan anketlerde Jorge’nin çok sağlam bir oy verme niyeti var ve benim de çok hayırlı bir potansiyelim var. Sonuç olarak siyasi bir anlaşmaya vardık.”

Quirós, sağlıklı bir iç birlikte yaşamanın ötesinde, İlköğretim Okulu’ndan ayrıldığında bir dart attı. “Toplum, saygılı, kişisellikten uzak ve her şeyden önce elimizdeki araçlar aracılığıyla toplumun çoğunluğunun ifadesine dayanan bir PRO aday seçim sürecini hak ediyordu.” Mesele şu ki Buenos Aires PRO, Aresco, Isonomía ve Trespuntozero’nun anketlerine dayanarak adaylar üzerinde çalıştı.

Quirós artık daha önce atandığı yeni kabineye katılacak Roberto García Moritan Ekonomik Kalkınma Bakanı olarak Waldo Wolff Güvenlik Bakanı olarak Diego KravetzBelediye başkanı adayı Lanús’ta ikinci sırada mağlup oldu.

Ayrıca, Nestor Grindetti bakanı olacak Koordinasyon (Genelkurmay Başkanı), Buenos Aires eski Eğitim Bakanı tarafından atandı Gabriel Sánchez Zinny. Sırasında Gabino Tapia bakanı olacak Haber; milletvekiline Victoria Morales Gorleri Sekreteri Refah ve Yaşlı Vatandaşlar.

Macri de atandı Gabriela Ricardes bakanı olarak Kültür; Ignacio Baistrocchi bakanı olarak Halka açık alan; ve César Torres olarak Hükümet ve Vatandaş İlişkileri Sekreteri.

“Bunu sana söylemek istiyorum Fernán Quirós devam edecek Şehrin Sağlık Bakanı olmak” diyor Jorge Macri’nin mesajı.

“2019 yılından bu yana Buenos Aires halkının sağlık yönetimini yöneten kişidir. Profesyonelce çalıştığını gördük ve salgın sırasında herkesle ilgileniyor ve ona, onun deneyimine ve büyük iletişim yeteneğine sahip olmak gerçek bir lüks,” diye vurguladı seçilmiş hükümet başkanı.

Rodríguez Larreta tarafından 2019 yılında atanan yetkilinin profesyonel ve akademik kariyerini ise şöyle anlattı: “Fernán, dahiliye, sağlık bilişimi ve sağlık yönetimi alanlarında uzmanlaşmış, Buenos Aires Üniversitesi’nden onur derecesiyle mezun olmuş bir doktordur. Katalonya Açık Üniversitesi’nde (UOC) hükümet ve sağlık sistemlerinin yönetimi”.

“Buenos Aires İtalyan Hastanesi’nde Sağlık Bilişimi Bölüm Başkanı ve aynı hastanenin Stratejik Planlama tıbbi direktör yardımcısıydı. Bugün İnsan Fizyolojisi profesörü olmasının yanı sıra Sağlık Bilişimi Yüksek Lisansını yönetiyor, profesör Buenos Aires İtalyan Hastanesi Üniversite Enstitüsü’nden Klinik Araştırmalar Yüksek Lisansı ve Sağlık Bilimleri Doktorası derecesine sahiptir. Amerikan Sağlık Bilişimi Koleji üyesi ve Uluslararası Sağlık Bilimleri Bilişimi Akademisi’nin kurucu üyesidir.” Macri listelendi.

Macri ona iltifat etti: “Fernán dönüşüm konusunda gerçekten tutkulu ve sürekli iyileştirme. Yönetime olan bağlılığıyla sağlığın Buenos Aires sakinlerinin yaşamlarında öncelikli bir konu olduğunu gösterdi ve şehrimizin sağlık sistemini geliştirmeye devam etmesi ve insanların daha iyi yaşayabilmesi için mücadele etmeye ve yenilikler yapmaya devam edeceğini biliyorum. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir