Jorge Macri kabinesini tamamlamaya devam ediyor ve Maliye ve Altyapı Bakanlarını onayladı

Jorge Macri, Hazine ve Maliye ve Altyapı Bakanlarının onayıyla 7 Aralık’ta Şehir Hükümetinin başkanı olarak göreve başlayacağı kabineyi oluşturmaya devam ediyor. Bunlar Gustavo Arengo ve Pablo Bereciartua.

İlki, 10 yıldan fazla bir süre önce, Şehir Hükümeti tarafından uygulanan “Genç Profesyoneller” programına katılarak kamu yönetimi dünyasına girdi. Daha sonra Buenos Aires Şehri Genel Saymanı olarak görev yaptı ve Aralık 2019’dan bu yana bölgenin şu anki başkanı Martín Mura’nın sağ kolu olarak Hazine Müsteşarı olarak görev yapıyor. Birlikte şehrin son iki yılda sıfır bütçe açığı vermesini başardılar.

Bereciartua ise hem Şehirde hem de Ülkede Mauricio Macri’nin yönetimindeydi. 2007-2009 yılları arasında Altyapı Müdürlüğü görevini yürüttü. 2015’ten 2019’a kadar Altyapı ve Su Politikası Sekreteri olarak görev yaptı.

Şu anda Arjantin Mühendisler Merkezi’nin (CAI) ve 180 ülkede varlığıyla dünyanın su sorunlarına ilişkin en büyük derneği olan Küresel Su Ortaklığı’nın (GWP) Başkanıdır.

Arengo ve Bereciartua, son günlerde Jorge Macri tarafından onaylanan diğer yetkililer arasında yer alıyor. Sağlık’tan Fernán Quirós, Horacio Rodríguez Larreta’nın kabinesinde görevini sürdürecek tek üye.

Bu arada Roberto García Moritán Ekonomik Kalkınma Bakanı olacak ve Waldo Wolff Güvenlik Bakanı olacak ve Diego Kravetz tarafından desteklenecek.

Néstor Grindetti Genelkurmay Başkanı olacak ve kendisine eski Buenos Aires Eğitim Bakanı Gabriel Sánchez Zinny eşlik edecek. Gabino Tapia Haber Bakanı olurken, Kültürden Gabriela Ricardes, Espacio Público’dan Ignacio Baistrocchi ve Hükümet ve Vatandaş İlişkileri Sekreteri olarak César Torres olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir