José De Mengiduren, Martín Insaurralde’nin tartışmalı gezisini kınadı ve Massa’yı görevden almaya çalıştı: “Sergio bunu paylaşmıyor”

José Ignacio de MendigurenÜlkenin Sanayi ve Üretken Kalkınma Bakanı, iktidar partisinin çıkan az sayıdaki sesinden biriydi Martín Insaurralde’nin tartışmalı gezisini kınıyoruzYetkilinin Marbella’daki lüks yatında mankenle çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

“Korkunç, bunu paylaşmıyoruz, siyasete çok zarar veriyor İnsanların güvenilirliğinin yeniden kazanılması gereken bir zamanda” dedi Diez radyosuyla yaptığı diyalogda.

Model Sofia Clerici’nin Akdeniz’de lüks bir yatta Buenos Aires özel kalemi, izinli Lomas de Zamora belediye başkanı ve bu banliyö belediyesinin ilk meclis üyesi adayı Martín Insaurralde ile fotoğraflarını yayınlamasından saatler sonra Axel Kicillof hükümetinden istifa etti.

Bu Pazar günü bakan ve aday Sergio Massa’ya yakın ulusal yetkili De Mendiguren, Insaurralde’yi “siyaset karşıtı” olarak tanımladı.

Sergio bunu paylaşmıyorBu yüzden onu hiç şüphesiz kınamalıyız ve bu fonların nereden geldiği gibi gerekli soruşturmaları başlatacağından eminim” dedi.

Ancak bu akşam tartışmaya katılacağı Santiago del Estero Ulusal Üniversitesi’ne vardığında Massa, Insaurralde’nin istifası konusunda basının kendisine danıştı ve basına yanıt vermeden oradan ayrıldı.

Erotik model Sofia Clerici ve Axel Kicillof’un özel kalemi ve Jesica Cirio’nun eski sevgilisi Martín Insaurralde ile yüklediği hikayeler.

Clerici, çiftin Marbella’da (İspanya) köpüklü şarapla ve Avrupa’da lüks bir yatta görüldüğü gezinin fotoğraflarını yayınladı ve daha sonra sildi. Ülkedeki yüzde 40,1’lik yoksulluk oranının bilinmesinden üç gün sonra ve başkanlık tartışmasından saatler önce yayınlanan görüntüler.

Bu arada Together for Change’den milletvekilleri Pazartesi günü Mahkeme huzurunda sunum yapacak yasadışı zenginleşme ve kara para aklama iddiasıyla ilgili şikayet Kicillof’un eski genelkurmay başkanına karşı.

Şikayet, JxC vekili tarafından sunuldu ve Patricia Bullrich, Ricardo López Murphy ve o alanın ulusal senatör adayı María Eugenia Talerico’nun Ekonomi ve Savunma konularında referansı vardı. Bunlar aynı zamanda “Çikolata” Rigau davasıyla ilgili şikayette bulunan yasa koyuculardan ikisi.

Bu Pazar, yetkilisinin istifasının ardından Vali Kicillof, sosyal ağlar üzerinden kendini ifade ederek, Buenos Aires Genelkurmay Başkanı’nın feshedilmesi için yasa tasarısı göndereceğini duyurdu.

Equis hesabı aracılığıyla şunları yazdı: “Ayrıca, asli görevleri diğer bakanlıklar tarafından üstlenilecek olan Bakanlar Kurulu Başkanının feshedilmesine karar verdiğimiz bir yasa tasarısını İl Yasama Meclisine göndermeye karar verdim.”

Buenos Aires başkanı, kararının seçim kampanyasının ortasında “pazarlama dürüstlüğü” ile ilgili olmadığını savundu.

Kicillof sözlerini şöyle tamamladı: “Dikkatimizi dağıtamayız veya zaman harcayamayız. Sorunların çözülme hızı, konumumun ve kararımın ne olduğunu açıkça gösteriyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir