Juan Schiaretti kampanyasını Bullrich ve Massa’yı geçerek tamamladı ancak Milei’yi de unutmadı

Ülkemiz İçin Yaparız’ın başkan adayı, Juan Schiarettikampanyasını bu perşembe günü Córdoba’da düzenlenen bir etkinlikle kapattı ve Ekonomi Bakanı’na birkaç dart attı; Sergio Massaama aynı zamanda ona karşı da suç duyurusunda bulundu Patricia Bullrich ve özgürlükçü Javier Milei.

Vali, Córdoba’nın başkentindeki Quality Arena’da bu Pazar günü genel seçimler için güçlü bir çağrıda bulundu ve seçmenleri sandık başına gitmeye çağırdı. “Umut korkuya, belirsizliğe ve tedirginliğe galip gelir”.

Bu bağlamda K Peronist karşıtı aday, “Pazar günü hangi ülkenin geleceğe gideceğini seçiyoruz” dedi. “Veya Bullrich ve Massa’nın ifade ettiği gibi çatlaklar ve başarısızlıklar ülkesine gidiyor; ya da Milei’nin ifade ettiği bilinmeyene doğru bir yolculuğa çıkalım; ya da üretim ve çalışma kültürünün hakim olduğu, üretim iç dünyasının onlarca yıldır ilk kez Arjantin liderliğinde olduğu normal, federal bir ülkeye gidiyoruz” diye tamamladı.

Ancak Schiaretti de ona karşı suç duyurusunda bulundu Alberto Fernandez Ve Cristina Kirchner. “Cumhurbaşkanı ve başkan yardımcısı kayıp ve yöneten kişi, yıllık enflasyonun yüzde 140’ın üzerinde olduğu bakan Massa. Bakan ve başkan adayı, bir oy daha kazanabilmek için gücü müstehcen bir şekilde suiistimal ediyor.” diye protesto etti. .

Cumhurbaşkanlığı tartışmalarında olduğu gibi Schiaretti eyaletteki yönetimini bir kez daha savundu. “Córdoba’dan ülkenin ihtiyaç duyduğu büyük dönüşümlerin çoğunu gerçekleştirdik. O zaman başardıysak bugün de yapabiliriz” dedi.

Schiaretti ile birlikte başkan yardımcısı adayı da vardı. Florencio Randazzo; seçilmiş vali Martín Llaryora; şehrin seçilmiş belediye başkanı Daniel Passerini; diğerlerinin yanı sıra ulusal milletvekili adayları.

Bu bağlamda vali, kırsal kesimdeki stopajların yarı yarıya azaltılmasını ve ilk yıldan sonra tamamen ortadan kaldırılma taahhüdünü içeren kampanya önerilerinde ısrar etti. Ayrıca döviz piyasasının ikiye katlanmasıyla dolar üzerindeki hisse senetlerinin yükseltilmesinden yana olduğunu ifade etti; Merkez Bankası’nın Hazine’yi finanse etmeyi bırakıp başkanlığı muhalefete vermesi.

Dahası, Córdoba’lı adam, sübvansiyonların ve bayındırlık işlerinin dağıtımı açısından AMBA ile iç kısım arasındaki asimetrilerin sona erdirilmesi konusunda ısrar etti.

Benzer şekilde Schiaretti, mali açığın azaltılması ve ekonomik dengenin sağlanması gerektiğinin altını çizdi. “Arjantin’de acilen ekonominin istikrara kavuşturulması ve bunu başarmamız gerekiyor. Makul bir değere ulaşmak için enflasyonu önemli ölçüde düşürmek kardeş ülkelerimizin olduğu gibi” dedi.

Bu arada Randazzo, “federalizm olmadan müreffeh bir Arjantin hayal etmenin imkansız olduğunu ve Schiaretti’nin eyaletleri AMBA Cumhuriyeti’ne ait diğer 4 başkan adayı gibi savunmayacağına” dair güvence verdi.

Bu bağlamda ulusal milletvekili, Córdoba’lı adamın “ülkemizin sahip olabileceği en iyi başkan” olduğunu belirtti. “Ülkemizin kaderinin sorumluluğunu ciddi ve sorumlu bir adama verme fırsatını kaçırmayalım” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir