“Kimi temsil ediyor? Onları temsil ediyorlar”

Patricia Bullrich savundu bu cumartesi gecesi grev karşıtı protokol Son günlerde farklı gösterilerde, özellikle de geçtiğimiz Çarşamba günü Plaza de Mayo’ya doğru yapılan Piquetero yürüyüşünde konuşlandırıldılar ve CGT’ye karşı suçlandı Başkan Javier Milei’nin dikte ettiği DNU’nun anayasaya aykırı olduğunu ilan etmesi için Haber’e talepte bulunmak üzere dört gün içinde adliyeye gitmesi çağrısında bulunan seferberlik için.

“CGT miting mi düzenliyor?” diye sordu. Mirtha Legrand Cumhurbaşkanının da konuk olduğu programda. Son seçimlerde karşılaştığı cumhurbaşkanına övgüler yağdıran Güvenlik Bakanı, “Çarşamba günü açıklandı” yanıtını verdi.

Daha sonra yerini bir dizi retorik soruya bıraktı. “Şimdi, Dört yıl boyunca hiçbir şey yapmadılar mı? CGT kimi temsil ediyor? Onları temsil ediyorlar” diye kendi kendine yanıt verdi “Mirtha’nın Gecesi”.

Ve şunları ekledi: “Bugün bir bağımlılık ilişkisi içinde çalışanlardan daha fazla sayıda olan işçiler ve serbest meslek sahiplerinin hepsi Javier seçmeniydi. Hepsi Daha özgürce çalışmak ve yaşamak istiyorlar”.

“Artık mahkum olmadan önce Sosyal Hizmet’i seçebilecekler. Artık daha ucuz çarelere sahip olacaklar ve çocuklarını okula gönderecekler. Çünkü DNU bunların hepsini söylüyor. Bir geleceğe sahip olabilecekler” diye listeledi Bullrich.

Ardından şunları vurguladı: “CGT ‘Benim haklarım beni ilgilendirmez’ diyor. Peki hangi haklar?”

Patricia Bullrich, “La Nocha de Mirtha”da Javier Milei ile konuk oldu.

Televizyon sunucusunun sorularından bir diğeri, geçtiğimiz Çarşamba günü Buenos Aires şehir merkezinde solcu örgütlerin gösterisine işaret ediyordu; bu gösteri, Milei’nin henüz ekonomiyi kuralsızlaştırmaya yönelik süper kararnamesini duyurmasından önce bile yeni yeni başlayan yönetimine karşı yapılan ilk gösteriydi ve bu gösteride protokol yer alıyordu. Cadde kapatmaların önlenmesi amacıyla uygulamaya geçildi. Hükümet, “(sosyal planları) kesen toplamaz” öngörüsünde bulundu.

“Arjantin’in ahlaki yozlaşmasının ekonomik bir boyutu var, aynı zamanda sosyal davranış bölümü de var. Eğer sokakların 20 yıl boyunca kapatılmasına ve buralarda işyerlerinin kurulmasına izin verilirse…” Bullrich ayağını kaydırdı.

Bu doğrultuda şunları kaydetti: “Hepsi kaldırıma yürüdü, tanımladığımız 20 tanesi hariç. “Bir polis memuruna keskin bir cisim fırlatan protestocuların neden olduğu küçük olaylar yaşandı.”

erkek çocuk yoktu. İnsan Sermayesi Bakanı Sandra Pettovello ve Altyapı Bakanı (Guillermo Ferraro) ile yaptığımız önceki çalışma çok önemliydi; insanlara evde kalmaları halinde Potenciar programlarına devam edeceklerini söyleyerek çalışıyorduk. bugün var olan da budur. Eğer yürüyüşe çıkıp caddeyi kapatsalardı onu kaybedecektim.. İnsanların vergileri, insanların hayatlarını sürdürmelerini engellemek için kullanılamaz” diye vurguladı.

Patricia Bullrich, gece boyunca iltifatlarda bulunduğu Javier Milei ile Mirtha Legrand'ın masasını paylaştı.Patricia Bullrich, gece boyunca iltifatlarda bulunduğu Javier Milei ile Mirtha Legrand’ın masasını paylaştı.

Öte yandan, özellikle uygulanan güvenlik operasyonuyla ilgili olarak şunları açıkladı: “Bu, profesyonel olan grupları bir araya getirmek ve ardından kordonlar oluşturmak için çalışmak zorunda olan bütün bir metodolojidir ve İnsanları şiddete başvurmadan gitmelerini istediğiniz yere götürün“.

“Bütün karayollarında, hiçbir şekilde izinsiz olarak insanları alan birçok otobüsü kontrol ettik ve o otobüslere devam edemediler. Tren istasyonlarında sopalarla, yüzleri örtülü gelmesin diye kontrol ettik.” katma.

Ve sözlerini şöyle tamamladı: “Daha sonra merkeze gelmeye başladıklarında gruplarla birlikte çalıştık, her şey organize edildi. Federal güçlerin başkanları ve Buenos Aires Şehri Polisi yazılı bir protokol düzenlediler ve bu protokolün başkanı da yazılıydı. Operasyonlar, operasyon komutasındaki büyük ekranda Başkanın orada olduğunu ve emirler verdiğini gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir