“Kültür bağımsız olmalı”

La Libertad Avanza’nın temsilcisi Lilia Lemoine Şarkıcının sosyal ağlarda yeni bir gidiş gelişin ardından Cosquín Rock’taki resitali sırasında “antipatria”ya gönderdiği mesaj için bu Pazartesi Lali Espósito’yu geçti. Javier Milei.

Her şey geçen Cumartesi günü Başkan’ın kendi hesabında yeniden paylaşım yapmasıyla başladı. Bu, eski Casi Ángeles’in İlk, Açık, Eşzamanlı ve Zorunlu Seçimlerin (PASO) sonucunun bilindiği 13 Ağustos’ta yayınladığı mesaja bir göndermeydi.

Lali ise gösterinin ortasında şarkılarından birinin sözlerini değiştirerek şunu söyledi: “Sigara içersem, yaşarsam, içersem, eğer eyalette yaşıyorsamAyrıca bir şarkısını “yalancılara, aptallara, kötü insanlara, değer vermeyenlere ve antipatriya“.

Tartışmanın sosyal ağlara ulaşması uzun sürmedi. Bu bağlamda Lemoine, şarkıcının açıklamalarını yineleyerek şunları söyledi: “Ben de kendimi sanatçı olarak görüyordum.. Uzun yıllar cosplayden geçimimi sağlamayı başardım. Takım elbise yaptım, kendi ellerimle yaptım. Ulusal ve küresel ölçekte bunu ilk gerçekleştirenlerden biri de bendim. İşim gereği birden fazla kez 15’ten fazla ülkeye seyahat ettim. Bundan faydalanmayı başardım. VE Ülkemin çıkarlarını gerçekten savunmak için o rahat yaşam tarzından vazgeçtim.”.

Bir röportajında ​​şöyle devam etti: “Kariyerlerinde başarılı olmak için siyasete olan yakınlığını kullanan birçok film ve müzik sanatçısı tanıyorum. Hatta kendilerini siyasetle hiçbir bağı olmayan bizlere kapıları kapatmaya adamışlar.” LN+.

Sonunda tamamladı: “Bana göre sanat bağımsız olmalı. Kültür bağımsızdır. Ve sanatçı karşı kültürlüdür. Aksi halde kralın soytarısı olursunuz ya da kültürel Marksist gündemin bir parçası olursunuz. Kültür canlıdır ve insanlar onu seçer.”

Milei ise uzun zaman önce Lali Espósito’yu La Rioja’da bir etkinlik düzenlemek için büyük miktarlarda para talep etmekle suçlamıştı. Daha fazla ileri gitmeden, bu argümanı geçen Ocak ayında ulusal hükümetten borç aldığını iddia eden La Rioja valisi Ricardo Quintela’yı hedef almak için kullandı.

“Kimsenin parasını tutmuyoruz. Dolayısıyla, kaynakları nasıl tahsis edeceğiniz konusunda bir sorununuz varsa… Şöyle söyleyin: Lali Espósito’yu işe almak için para harcayıp polise ödemezseniz bu bizim sorunumuz değil“, belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir