Mahkeme, ulusal ve federal adalet sistemi çalışanlarının tam mevcudiyetine dönmesine karar verdi

Ulusun Yüksek Haber Divanı Yargı personelinin tam olarak bulunması iddiasına yol açtıKovid 19 salgınının sona ermesinden neredeyse iki yıl sonra.

Federal Başkent Kamu Barosu’nun geçen Temmuz ayında formüle edilen talebine yanıt olarak Yüksek Mahkeme, “ulusal ve federal mahkemelerin adalet hizmetinin en iyi şekilde sağlanmasını sağlamak için uygun önlemleri almasını” talep etti. Yetki alanları kapsamında mevcudiyet ilkesinin sürdürülmesi”.

Yüksek Mahkeme başkanı Horacio Rosatti’ye gönderilen 28 Temmuz tarihli talep, yargı organlarındaki kişisel faaliyetlerin normalleştirilmesini talep ediyordu ve bu talep, yargı organlarına geri dönme emrini veren 14 Ekim 2021 tarihli Acordada 24/21 ile destekleniyordu. hakimlerin, yetkililerin ve yargı çalışanlarının varlığı.

Bu iddiaya yanıt olarak, en yüksek mahkeme, çoğunlukla, Kolej’in talebini ülke genelindeki ulusal ve federal mahkemelere iletti. Bu eylem, belirlenenlere uygun olarak her yargı ve yargı bölgesinde bulunma ilkesini koruyarak adalet hizmetinin en iyi şekilde sağlanmasını garanti etmeyi amaçlamaktadır. Yukarıda belirtilen Anlaşmada.

Baro tarafından dile getirilen endişe, “hukukun uygulanmasında önemli engeller oluşturan, hem genel kamuoyunun hem de kayıtlı ve kayıtlı kişilerin dikkatini etkileyen, farklı mahkemelerde bulunma başvurularındaki eşitsizlikte yatmaktadır”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir