María Eugenia Vidal’ın “yargı masası” davasını açan AFI K videosunun nasıl ortaya çıktığını araştırıyorlar

Buenos Aires Federal Odası ile uyumlu olarak federal yargıç Marcelo Martínez De Giorgi liyakat eksikliği dikte edildi Değişim için Birlikte’nin eski valisi María Eugenia Vidal’ın sözde “Buenos Aires yargı heyeti” tarafından davayla suçlanan eski yetkililer ve işadamlarına.

Bu, işten çıkarma ile kovuşturma arasında bir ara tedbirdir. Ayrıca Martínez De Giorgi Birkaç yıl sonra videonun tuhaf “bulunmasını” araştırmak istendi. 2017 yılında CABA’daki Bapro genel merkezinde yetkililer ve işadamları arasında Kirchnerism’in şikayette bulunduğu bir toplantı.

Bu yüzden düşmeye devam ediyor Federal İstihbarat Teşkilatı’nın (AFI) eski denetçisi ve Justicia Legítima başkanı Cristina Caamaño tarafından Cristina Kirchner’in yargı stratejisi doğrultusunda yapılan sekiz yasadışı casusluk şikayetinden bir diğeri.

Martínez De Giorgi, Federal İstihbarat Teşkilatı’ndan (AFI) 25520 İstihbarat Yasası hükümlerine dayanarak “gizliliğin kaldırılmasına tabi tutulmasını” istedi. “tüm bağlam Sağlanan malzemenin keşfinin nasıl gerçekleştiği ve bu davanın başlatılmasına neden olan şey”.

“Aynı zamanda varlığına ilişkin bilgi de verilmeli” bu tür eylemlerin filme alınacağı bir eylem protokolünün Yargıç, şikayetin bildirildiği ve varsa incelenmekte olan davaya uygulanıp uygulanmadığını ekledi. Yargı kaynakları, videonun eski bir AFI yetkilisi tarafından Caamaño’nun Macrista AFI’ye yönelik suçlamalarına fayda sağlamak için iletildiğinden şüpheleniyor.

Yargıç da istihbarat teşkilatına şikayette bulundu”Bu çekimin gerçekleştirilmesi emrini kimin verdiğini veya vermiş olabileceğini bildirmekHangi tarihle, hangi dağılımla sınıflandırılmış olacak, hangi materyal kullanılmış ve kime ait.”

Martínez De Giorgi sipariş etti ayrıca yeni tanıkların çağrılması ve sendikacı Juan Pa’ya karşı açılan adli davaların analiziBanco Provincia’nın Buenos Aires’teki genel merkezinde yapılan toplantıda üzerinde anlaşmaya varılan manevraların kurbanlarından biri olduğu iddia edilen blo Medina. Video sayesinde “Pata” Medine’ye yönelik gasp iddiasıyla açılan davalar iptal edildi.

Cristina Kirchner’in 2015’ten bu yana adli stratejisi, Macrism’e karşı yasadışı casuslukları bildirmekti; bunlardan bazıları kanıtlanmış verilere dayanıyordu ve diğerleri, Christian’ın başkanlığını yaptığı iki meclisli İstihbarat komisyonunun “katkılarına” rağmen yıllar içinde delil yetersizliği nedeniyle dağılmıştı. K medyası tarafından geniş çapta yayılan milletvekili Leopoldo Moreau.

Caamaño şikayette bulundu “bulma” “Buenos Aires yargı masası” olarak bilinen davada, 2017 yılında sendikacı Juan Pablo “Pata” Medine’nin hapsedilmesi yönünde bir “plan”ın tasarlandığı, Buenos Aires’in Banco Provincia genel merkezinde yapılan bir toplantının yer aldığı videonun görüntüsü. Kirchnerizm tarafından kınandı.

Martínez de Giorgi bu kararı, Buenos Aires Federal Odası’nın II. Odası’nın geçen Ağustos’ta ilan etmesinden sonra aldı. işlemin geçersizliğiSoruşturma La Plata federal yargıcı Ernesto Kreplak tarafından yürütülürken, soruşturmadaki kusurlar nedeniyle sanığa verilen belgeler.

Martínez De Giorgi’nin kararı Davanın savcısı ve eski K yetkilisi Franco Picardi tarafından zaten temyiz edilmişti. ve Buenos Aires Federal Odası’nda incelenecek.

Haziran 2017’de Federal Başkent’teki BAPRO genel merkezinde kaydedilen videoda Villegas, AFI yetkilileri, işadamları ve yöneticileri önünde sendikacılığa karşı bir “gestapo”dan söz ediyordu.

Martínez De Giorgi’nin liyakatsizliği, 15 Haziran 2017’de yaptıkları ve o zamanki Buenos Aires Eyaleti Çalışma Bakanı Marcelo’nun da katıldığı toplantı nedeniyle davada halihazırda soruşturulan eski yetkililer ve iş adamlarına fayda sağladı. Orada sendikacılığa karşı bir “Gestapo” kurma arzusunu ima eden Villegas.

Toplantı, AFI tarafından tesise kurulan kameralarla kaydedildi ve görüntüler, istihbarat teşkilatının eski başkanı Caamaño tarafından Habere teslim edildi.

Liyakat eksikliği Villegas, Roberto Gigante, Adrián Grassi, Julio Garro, Juan Pablo Allan, Dario Biorci, Juan De Stefano, Diego Dalmau Pereyra, Marcelo Jaworski, Ricardo Alconada Magliano, Guillermo Moretto, Jorge Del Rio, Fabián Cusini ve Bernardo’ya düştü. Zaslassky.

Dava, Caamaño’nun Mayıs ve Eylül 2017 tarihleri ​​arasında “soruşturma yargıcının UOCRA-La Plata sendikasının faaliyetleriyle bağlantılı bir sendika çatışması olarak değerlendirdiği durumu en üst düzeylerden çözmek için bir adlileştirme stratejisi” bulunduğunu belirten bir şikayetini araştırıyordu. Suçlamaya göre ulusal hükümetlerin, Buenos Aires eyaletinin ve La Plata belediyesinin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir